Turistika v Beskydech

Nejkrásnější vrcholy a místa Beskyd s netradičním programem

Proběhnuté zájezdy

T176
od 9.7.2020
do 12.7.2020
Prázdninový termín
4 dny
3 300 Kč

Během prodlouženého víkendu projdeme nejkrásnější místa Beskyd s nezapomenutelnými výhledy, ochutnáme pivo z místního pivovárku, čeká nás grilování u táboráku a společenské setkání v parádní pařící místnosti naší chaty. Během pobytu Vám uvaříme naši skvělou polopenzi.

Turistika BeskydyBeskydy - pohoří v Karpatech na severovýchodní Moravě. Beskydy sousedí s Polskem a Slovenskem. Nejvyšší horou je Babia hora v Oravských Beskydech s výškou 1725 m. Na Českém území je za nejvyšší horu Beskyd považována Lysá hora.
Lysá hora - nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd. Má nadmořskou výšku 1323 m. Na její vrchol, kde se nachází dvě turistické chaty s restaurací, vede řada turistických tras. Hora je považována za Mekku turistiky na Moravě. Známe skvělé výstupové trasy, kde ale mnoho lidí nechodí.
Vrchol Smrk - je po Lysé hoře druhá nejvyšší hora Moravskoslezských Beskyd. Její nespornou výhodou je to, že na vrcholu není žádná restaurace. Vrchol je tak často zdoláván jen hrstkou opravdových horalů. Výhledy ze Smrku ale patří k nejkrásnějším v Beskydech.
Radhošť - podle pověsti měl na Radhošti od pradávna své sídlo slovanský bůh Radegast - Bůh slunce, války a vítězství. Je zde i jeho socha, kterou můžete vidět na lahvi stejnojmenného pivního moku. Na Radhošť se dostaneme přes krásné a starodávné Pustevny.

Program

Čtvrtek - příjezd a ubytování
Odjezd z nástupních míst v Čechách a na Moravě. Příjezd do Beskyd v odpoledních hodinách, kdy nás čeká ubytování na horské chatě, příprava výčepu místního piva z Beskydského pivovárku, uvítací večírek u ohně nebo ve společenské místnosti naší chaty. Chutná večeře. Pohodový začátek víkendu.
Pátek - výstup na Lysou Horu
Snídaně. Využijeme všedního dne a vydáme se na nejnavštěvovanější vrchol Beskyd. Půjdeme málo známou trasou, kde chodí nejméně lidí. Trasa však nabízí krásné výhledy, romantické louky i husté lesy. Vrchol Lysé je magický. Každý, kdo na ni vystoupí si pohladí hladící bod. Za krásného počasí je možné vidět Praděd, Malou Fatru, Nízké i Vysoké Tatry. Pokusíme se domluvit prohlídku místní meteorologické stanice. Bude-li to možné, občerstvíme se v místní restauraci. Zpět sestoupíme jinou trasou. (16 km, 6 h, převýšení 920 m). Mapka a převýšení. Večeře.
Sobota - Pustevny a Radhošť
Snídaně. Přesun dopravou cestovní kanceláře ke stanici lanovky na Pustevny. Lanovkou, nebo po staré sjezdovce na Pustevny. Prohlídka historických staveb Libušín, Maměnka, Zvonice, aj. Po hřebeni načnou stezkou k soše Radegastu a dále na vrchol Radhoště s kaplí sv. Cyrila a Metoděje. Krásné výhledy. Zpět tzv. Knížecí cestou zpět na parkoviště. (12 km, 4 hod. převýšení 600 m). Pro zájemce možnost blbnutí v lanovém centru Tarzánie. Kdo bude mít zájem, může si trasu prodloužit o vrchol Tanečnice (1084 m) (+2 km, + 100 m). Mapka a převýšení
Neděle - výstup na Smrk
Snídaně. Vystoupíme na osamělého krále Beskyd - horu Smrk (1276 m). Užijeme si krásné výhledy na Lysou horu, Ostravici, Frýdlant n. Ostravicí, Ondřejník a také Radhošť. Přes Malý Smrček, případně Čeladnou s krásným golfovým hřištěm se vrátíme zpět na chatu. Předání chaty a návrat do nástupních míst. (20 km, 8 hod., převýšení 980 m). Mapka a převýšení

Nocleh a strava

Ubytování je zajištěno po celou dobu v naší horské chatě v obci Ostravice. Chata nabízí ubytování v pokojích pro 2, 3, 6 i více osob. V dolní části chaty je velká kuchyně, v horní části chaty je skvělá společenská místnost. Před chatou je posezení, ohniště, pergola. Parkování u chaty.

Stravování je zajištěno formou polopenze z naší polní kuchyně. Připravíme Vám chutné snídaně (zdravý koutek - jogurt, müsli, ovoce, sladký koutek - vánočka nebo makovec, jam, med, dojídací koutek - šunka, salám, sýr a jedno hlavní jídlo - párek, vajíčka, volské oko, apod.) a také večeře (polévka, druhý chod, salát nebo dezert).

Doprava

V základní ceně zájezdu je vlastní doprava. Na místo vypravujeme také mikrobus nebo minibus cestovní kanceláře s cyklovlekem za příplatek podle nástupního místa.

Tento zájezd realizujeme - v závislosti na počtu přihlášených – jedním nebo dvěma mikrobusy pro 8 osob nebo minibusem pro 19 osob. Díky tomuto výběru dopravních prostředků rušíme jen velmi málo zájezdů. Minimální počet účastníků pro konání tohoto zájezdu je 8 osob.

Z aktivních cestovních kanceláří máme nejširší nabídku nástupních míst na Moravě. U této akce nabízíme níže uvedená nástupní místa:
Nástupní místa:

 • Praha (+1 500 Kč)
 • Brno (+500 Kč)
 • Vyškov (+500 Kč)
 • Prostějov (+500 Kč)
 • Olomouc (+500 Kč)
 • Ostrava (+500 Kč)
 • Jiné místo na trase (D1 +1 500 Kč)

Důležité informace

Rezervace bez rizika
V okamžiku rezervace zájezdu uhradíte pouze zálohu ve výši 1.000 Kč/osobu. Tři měsíce před odjezdem uhradíte se platí záloha na zájezd do 50 % ceny zájezdu. Doplatek do plné ceny platíte až měsíc před odjezdem na zájezd. Dle všeobecných obchodních podmínek můžete zájezd zrušit bez poplatku až do doby 30 dní před odletem (srovnejte s konkurencí).

Náročnost:
Obtížnost je možné upravovat podle výkonnosti účastníků zájezdu. Každou túru je možné průběžně zkrátit nebo prodloužit. Výlet je možné pojmout i vyloženě odpočinkově. Na své si přijdou i sportovní běžci.

Povrch
Budeme se pohybovat především po turistických chodnících a lesních cestách. Doporučujeme dobrou obuv a funkční oblečení. Bližší informace obdržíte před odjezdem v pokynech na cestu.

Technické vychytávky
Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.

Cena

Základní cena: 3 300 Kč

Cena zahrnuje:

 • vlastní dopravu (doprava minibusem CK je možná za příplatek)
 • 3x ubytování v horské chatě s polopenzí
 • ochutnávku místních piv z Beskydského pivovárku
 • práci průvodce,
 • služby cestovní kanceláře, DPH, pojištění proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • dopravu minibusem cestovní kanceláře
 • vstupné do památek
 • lanovku na Pustevny (nepovinná)
 • stravování a nápoje během dne

Příplatky:

 • svoz z Moravy (Kroměříž, Prostějov, Olomouc, Vyškov, Brno) +500 Kč
 • svoz z Čech (Praha, D1 po Brno) +1500 Kč

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
9.7.2020 - 12.7.2020
Délka pobytu:
4 dny
Destinace:
Česká republika
Horská chataPolopenzeAutomobilem (Vlastní doprava)MikrobusMinibus
Cena 3 300 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím