Sardinie turistika

Nejkrásnější cíle národních parků na Sardinii

Proběhnuté zájezdy

T555
od 24.6.2020
do 3.7.2020
STOP - vyprodáno
10 dní
12 400 Kč
T556
od 19.8.2020
do 28.8.2020
STOP - vyprodáno
10 dní
14 900 Kč

Nenáročná turistika na nejkrásnější místa Východní Sardinie v národních parcích Golfo di Orosei a pohoři Supramonte či Genargentu. Vystoupíme na nejvyšší horu Sardinie a budeme mít dostatek prostoru na koupání na krásných plážích s bílým pískem.

Sardinie - neboli Sardegna patří k Italskému území. Nachází se mezi Apeninským poloostrovem, Španělskem a Tuniskem jen kousek na jih od Korsiky. Hlavní město se jmenuje Cagliari a nachází se na jihu ostrova. Nejkrásnější hornatá oblast se nachází na východě ostrova.

Golfo di Orosei - většinu času strávíme v tomto úžasném národním parku na východním pobřeží Sardinie, které se vyznačuje nádhernými skálami, plážemi s bílým pískem. Nejkrásnější místa pohodlně propojuje síť turistických chodníků. Jeden den si projedeme také tento národní park na motorových člunech !

Pohoří Supramonte - zasahuje až do zálivu Golfo di Orosei. Jsou to vápencové horské masivy a plošiny z období druhohor. Nejvyšší horou je Monte Corrasi (1463 m)

Pohoří Gennargentu - zde se nachází nejvyšší vrchol Sardinie, který navštívíme 4. den našeho programu - Punta La Marmora (1834 m). Toto pohoří je tvořeno břidlicí z období prvohor.

Program

1. den: Ranní odjezd z nástupních míst přes Rakousko do Italského Livorna. Noční trajekt na Sardinii (23:15-7:00) s noclehem na palubě či v prostorách lodi na vlastních karimátkách a spacáku.
2. den: Ráno vyspaní přijedeme do Golfo Aranci nebo Olbie. Přesun autobusem na východ Sardinie do pohoří Gennargentu. Sestup do údolí řeky Flumineddu a lesní cestou do nejhlubšího Evropského kaňonu - soutěsky Gola Su Gorroppu. Uchvátí nás 400 m vysoké strmé skály. V soutěsce je možné absolvovat 2-3 okruhy různých obtížností. Na závěr vystoupáme do sedla Genna Silana (1017 m), kde nás bude čekat autobus. Přejezd do kempu na pobřeží (13 km, 7 hod). Ubytování, večeře.
mapka a výškový profil
3. den: Snídaně. Po pláži k jezeru Stagno di Tortoli (ptačí rezervace). Cílem naší cesty je Scogli Rossi - známá skála v lomech z červeného porfyru, kterou najdete na všech pohlednicích Sardinie. Možnost výstupu na vrchol s majákem a krásným výhledem na východní pobřeží Sardinie. Cestou zpět volný čas na koupání a relax. (10 km, 4 hod). Večeře.
mapka a výškový profil
4. den: Snídaně. Přejezd do vnitrozemí do pohoří Genargentu do lyžařského střediska Bruncu Spina. Otevřenou krajinou vystoupíme na nejvyšší vrchol Sardinie Punta La Marmora (1833 m). Zpět po dálkové trase Sentiero Italia Z18 přes vrchol Bruncu Spina (1829 m) k autobusu (14 km, 6 h). Přejezd zpět do kempu, koupání, večeře.
mapka a výškový profil
5. den: Snídaně. Odpočinkový den na pláži. Pro zájemce plavba na motorových člunech podél úžasných východních skal vysokých až 100 m. Několikrát zakotvíme na nepřístupných karibských plážích s bílým pískem Cala Luna, Cala Mariolu či Cala Goloritzé - s úžasnou skalní špicí přímo na pláži. Tento den patří k nejoblíbenějším v programu. Večeře.
6. den: Snídaně. Přejezd do městečka Santa Maria Navareze. Pěšinkou výstup do městečka Baunei. S několika krásnými vyhlídkovými místy. Přes náhorní plošinu Supramonte se dostaneme na okraj skály vedoucí strmě do moře. Fantastické výhledy. Pěšinka v kolmé skále postupně klesá až na pláž s barem Pedra Longa. Dále podél pobřeží příjemnou cestičkou ve stínu zakrslých stromů a kvetoucích keřů s výhledem na pobřeží zpět do přístavu Santa Maria Navareze, případně pěšky po pláži až do kempu (22 km, 9 hod.). Večeře
mapka a výškový profil
7. den: Snídaně. Odpočinkový den s koupáním na plážích. Možnost vyzkoušet vodní sporty, využít můžete půjčovnu mořských kajaků nebo si udělat výlet do vnitrozemí. Fakultativně výlet na motorových člunech podél karibských pláží národního parku Golfo di Orosei (příplatek asi 40 EUR).
8. den: Snídaně. Přejezd autobusem do sedla Genna Silana. Přes hory národního parku Golfo di Orosei na pláž s bílým pískem Cala Luna. Koupání a přechod podél pobřeží ve skalách s úžasnými výhledy do Cala Gonone, kde nás počká autobus. Přejezd zpět do kempu (25 km, 9 hod). Večeře
mapka a výškový profil
9. den: Snídaně, vyklizení kempu a přejezd autobusem k jeskyni Grotte di Ispignoli. Prohlídka jeskyně s největším stalagmitem v Evropě vysokým 38 m. Dále po cestě přes pohoří Sa Tintura do obce Gala Gonone. Podél pobřeží se vydáme na sever do přístavu v Orosei. Koupání na krásné písečné pláži s borovým lesem. Restaurace. Autobusem přejezd do Golfo Aranci, nočním trajektrem do Livorna.
mapka a výškový profil
10. den: Ráno z Livorna přes Itálii a Rakousko zpět do ČR. Příjezd ve večerních hodinách do nástupních míst.

Nocleh a strava

Ubytování a nocování:
7x v kempu na východě ostrova nedaleko města Arbatax. Nocujeme ve vlastních stanech nebo za příplatek ve stanových domech nebo dražších mobilních domech. Všechny varianty jsou umístěny v přírodě v krásném borovicovém lese přímo na dlouhé písečné pláži. Stanový i běžný mobilní dům je koncipovaný pro 4 osoby, případně pro 5 osob, kdy jedna osoba je dítě (menší lůžko na patro). Plocha asi 19 m2. Jsou zde dvě oddělené ložnice vždy pro dvě osoby. Společná kuchyňka a jídelna. V každém domku je vlastní WC a sprchový kout. Venku je malá terasa s posezením a přístřeším. V kempu je možné využívat další služby. Nedaleko je obchůdek, bar a restaurace. Pokud budete ubytovaní ve vlastním stanu, budete používat nedaleké společné sociální zařízení v kempu s perfektní hygienou.

Stravování:
V ceně je zahrnuta 7x snídaně a 7x večeře z naší polní kuchyně. První jídlo je večeře 2. den programu, poslední jídlo je snídaně 9. den programu. Během pobytu bude možné dokupovat drobné zásoby na dojídání a svačinky. Kousek od kempu je restaurace.

Doprava

Cestujeme pohodlným autobusem s WC, klimatizací, barem a TV/videem.

Nástupní místa: Ostrava,Olomouc, Prostějov, Vyškov,Kroměříž, Brno

Důležité informace

Většina turistických tras se dá výrazně zkrátit nebo upravit podle požadované náročnosti každého účastníka zájezdu. Je možné se posunout autobusem až do cíle a strávit náročnější den kratší etapou nebo koupáním. Akce je tak velmi vhodná i pro rodiny s dětmi nebo starší turisty.

Cena

Základní cena: 12 400 Kč ve stanových domech

Cena zahrnuje:

 • dopravu tam a zpět, včetně dopravy po ostrově,
 • trajekt na Sardinii a zpět,
 • 7x ubytování v kempu ve vlastím stanu,
 • 7x polopenzi z naší polní kuchyně,
 • tvorba památeční fotoknihy pro zájemce,
 • práci průvodce a organizátora zájezdu,
 • materiály, mapky a další služby cestovní kanceláře,
 • DPH, pojištění cestovní kanceláře proti úpadku, poplatky,

Cena nezahrnuje:

Příplatky a slevy:

 • ubytování v mobilním domku: +2000 Kč
 • ubytování ve vlastním stanu: -1000 Kč
 • vlastní stravování: -1500 Kč

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
24.6.2020 - 3.7.2020
Délka pobytu:
10 dní
Destinace:
Itálie (vč. Sardinie, Elba)
Mobilní dům, karavan, chatkaPod stanemPolopenzeAutobusMikrobusMinibus
Cena 12 400 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím