Sardinie turistika

Nejkrásnější cíle národních parků na Sardinii

Proběhnuté zájezdy

T555
od 24.6.2020
do 3.7.2020
STOP - vyprodáno / zrušeno
10 dní
12 400 Kč
T556
od 19.8.2020
do 28.8.2020
STOP - vyprodáno / zrušeno
10 dní
14 900 Kč
T556
od 3.8.2021
do 12.8.2021
STOP - vyprodáno / zrušeno
10 dní
14 900 Kč

Nenáročná turistika na nejkrásnější místa Východní Sardinie v národních parcích Golfo di Orosei a pohoři Supramonte či Genargentu. Vystoupíme na nejvyšší horu Sardinie a budeme mít dostatek prostoru na koupání na krásných plážích s bílým pískem.

turistika Cala lunaSardinie, přestože je méně hornatá, než Korsika, nabízí úžasné možnosti turistiky. Nejlepší je to na východě ostrova, kde také strávíme celý týden chozením po národních parcích Golfo di Orosei,Supramonte a Pohoří Gennargentu - zde se nachází nejvyšší vrchol Sardinie Punta La Marmora (1834 m).

Proč se vypravit na Sardnii zrovna s námi ?

 • jedinečný program na východě ostrova nikdo jiný nemá
 • výlet na motorových člunech na karibské pláže s bílým pískem Vás uchvátí
 • perfektní ubytování v prodyšných stanových domech většinu lidí mile překvapí
 • kombinace turistiky a koupání na krásných plážích, to je přesně ta nej dovolená
 • po návratu se pochlubíte krásnou obrazovou fotoknihou ze zájezdu

Program

1. den: Ranní odjezd z nástupních míst přes Rakousko do Italského Livorna. Noční trajekt na Sardinii (23:15-7:00) s noclehem na palubě či v prostorách lodi na vlastních karimátkách a spacáku.
2. den: Ráno vyspaní přijedeme do Golfo Aranci nebo Olbie. Přesun autobusem na východ Sardinie do pohoří Gennargentu. Sestup do údolí řeky Flumineddu a lesní cestou do nejhlubšího Evropského kaňonu - soutěsky Gola Su Gorroppu. Uchvátí nás 400 m vysoké strmé skály. V soutěsce je možné absolvovat 2-3 okruhy různých obtížností. Na závěr vystoupáme do sedla Genna Silana (1017 m), kde nás bude čekat autobus. Přejezd do kempu na pobřeží (13 km, 7 hod). Ubytování, večeře.
mapka a výškový profil
3. den: Snídaně. Po pláži k jezeru Stagno di Tortoli (ptačí rezervace). Cílem naší cesty je Scogli Rossi - známá skála v lomech z červeného porfyru, kterou najdete na všech pohlednicích Sardinie. Možnost výstupu na vrchol s majákem a krásným výhledem na východní pobřeží Sardinie. Cestou zpět volný čas na koupání a relax. (10 km, 4 hod). Večeře.
mapka a výškový profil
4. den: Snídaně. Přejezd do vnitrozemí do pohoří Genargentu do lyžařského střediska Bruncu Spina. Otevřenou krajinou vystoupíme na nejvyšší vrchol Sardinie Punta La Marmora (1833 m). Zpět po dálkové trase Sentiero Italia Z18 přes vrchol Bruncu Spina (1829 m) k autobusu (14 km, 6 h). Přejezd zpět do kempu, koupání, večeře.
mapka a výškový profil
5. den: Snídaně. Odpočinkový den na pláži. Pro zájemce plavba na motorových člunech podél úžasných východních skal vysokých až 100 m. Několikrát zakotvíme na nepřístupných karibských plážích s bílým pískem Cala Luna, Cala Mariolu či Cala Goloritzé - s úžasnou skalní špicí přímo na pláži. Tento den patří k nejoblíbenějším v programu. Večeře.
6. den: Snídaně. Přejezd do městečka Santa Maria Navareze. Pěšinkou výstup do městečka Baunei. S několika krásnými vyhlídkovými místy. Přes náhorní plošinu Supramonte se dostaneme na okraj skály vedoucí strmě do moře. Fantastické výhledy. Pěšinka v kolmé skále postupně klesá až na pláž s barem Pedra Longa. Dále podél pobřeží příjemnou cestičkou ve stínu zakrslých stromů a kvetoucích keřů s výhledem na pobřeží zpět do přístavu Santa Maria Navareze, případně pěšky po pláži až do kempu (22 km, 9 hod.). Večeře
mapka a výškový profil
7. den: Snídaně. Odpočinkový den s koupáním na plážích. Možnost vyzkoušet vodní sporty, využít můžete půjčovnu mořských kajaků nebo si udělat výlet do vnitrozemí. Fakultativně výlet na motorových člunech podél karibských pláží národního parku Golfo di Orosei (příplatek asi 40 EUR).
8. den: Snídaně. Přejezd autobusem do sedla Genna Silana. Přes hory národního parku Golfo di Orosei na pláž s bílým pískem Cala Luna. Koupání a přechod podél pobřeží ve skalách s úžasnými výhledy do Cala Gonone, kde nás počká autobus. Přejezd zpět do kempu (25 km, 9 hod). Večeře
mapka a výškový profil
9. den: Snídaně, vyklizení kempu a přejezd autobusem k jeskyni Grotte di Ispignoli. Prohlídka jeskyně s největším stalagmitem v Evropě vysokým 38 m. Dále po cestě přes pohoří Sa Tintura do obce Gala Gonone. Podél pobřeží se vydáme na sever do přístavu v Orosei. Koupání na krásné písečné pláži s borovým lesem. Restaurace. Autobusem přejezd do Golfo Aranci, nočním trajektrem do Livorna.
mapka a výškový profil
10. den: Ráno z Livorna přes Itálii a Rakousko zpět do ČR. Příjezd ve večerních hodinách do nástupních míst.

Nocleh a strava

Ubytování:
7x v kempu na východě ostrova nedaleko města Arbatax. Nocujeme ve vlastních stanech nebo za příplatek ve stanových domech nebo dražších mobilních domech. Všechny varianty jsou umístěny v přírodě v krásném borovicovém lese přímo na dlouhé písečné pláži. Stanový i běžný mobilní dům je koncipovaný pro 4 osoby, případně pro 5 osob, kdy jedna osoba je dítě (menší lůžko na patro). Plocha asi 19 m2. Jsou zde dvě oddělené ložnice vždy pro dvě osoby. Společná kuchyňka a jídelna. V každém domku je vlastní WC a sprchový kout. Venku je malá terasa s posezením a přístřeším. V kempu je možné využívat další služby. Nedaleko je obchůdek, bar a restaurace. Pokud budete ubytovaní ve vlastním stanu, budete používat nedaleké společné sociální zařízení v kempu s perfektní hygienou.

Stravování:
V ceně je zahrnuta 7x naše polopenze. První jídlo je večeře 2. den programu, poslední jídlo je snídaně 9. den programu. Během pobytu bude možné dokupovat drobné zásoby na dojídání a svačinky. Kousek od kempu je restaurace.

Doprava

V základní ceně zájezdu je zahrnutá doprava. Tento zájezd realizujeme - v závislosti na počtu přihlášených – minibusem pro 19 osob nebo autobusem s kapacitou 49 míst. Díky tomuto výběru dopravních prostředků rušíme jen velmi málo zájezdů. Minimální počet účastníků pro konání tohoto zájezdu je 17 osob.
Z aktivních cestovních kanceláří máme nejširší nabídku nástupních míst na Moravě. U této akce nabízíme níže uvedená nástupní místa:

Nástupní místo zvolte v přihlášce na zájezd v rolovacím menu. Minimální počet osob pro realizaci nástupního místa (mimo Brno) jsou 4 osoby. Čtrnáct dní před odjezdem na zájezd Vás budeme informovat o tom, zda Vaše nástupní místo této podmínce vyhovuje, případně se domluvíme na dalších možnostech (spolujízda s jiným klientem, nejbližší možné nástupní místo, apod.). Skupinám nabízíme další nástupní místa po vzájemné dohodě s CK.
Přesné časy a konkrétní realizovaná odjezdová místa budou upřesněna v závěrečných informacích k zájezdu, která obdržíte e-mailem 10-7 dní před odjezdem.

Důležité informace

Náročnost:
Turistický program zvládne každý trénovaný turista. Na trase nejsou žádá exponovaná místa. Pohybujeme se ve skalnatém prostředí, je nutná určitá šikovnost v chůzi po kamenných balvanech a skalách. Některé sestupy jsou náročné na kolena. Jedná se o celodenní túry. Na řadě z nich počítejte s krátkým, ale prudkým převýšením. Zejména proto hodnotíme zájezd náročností č. 3.

Vybavení:
Nezbytně nutné jsou dobré turistické boty, ideálně se zpevněnou špičkou do kamení a skal. Bude se Vám hodit turistický batůžek na dobrou svačinu a věci na převlečení. Na většině etap není možnost občerstvení. Nezbytně nutná je pokrývka hlavy, dobrý opalovací krém a dostatek tekutin.

Počasí:
V horách může být i v letních měsících větrno a chladno, zejména přijdou-li mraky. U moře bývá naopak i v jarních měsících velmi teplo. Lokální informace o počasí najdete zde..

Covid-19:
Informace o možnostech a podmínkách cestování najdete zde.. Sardinie má velmi často rozdílné restriktivní opatření než zbytek Itálie.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Technické vychytávky
Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.

Cena

Základní cena: 12 400 Kč, termín T556 14 900 Kč

Cena zahrnuje:

 • dopravu tam a zpět, včetně dopravy po ostrově,
 • trajekt na Sardinii a zpět,
 • 7x ubytování v kempu ve vlastím stanu,
 • 7x polopenzi z naší polní kuchyně,
 • tvorba památeční fotoknihy pro zájemce,
 • práci průvodce a organizátora zájezdu,
 • materiály, mapky a další služby cestovní kanceláře,
 • DPH, pojištění cestovní kanceláře proti úpadku, poplatky,

Cena nezahrnuje:

 • vstupné do soutěsky (6 EUR) a do jeskyně Espagnoli (10 EUR)
 • fotokniha (nepovinná, +500 Kč)
 • fakultativní výlet na motorových člunech (40 EUR)
 • komplexní pojištění na cesty Union Turista A

Příplatky a slevy:

 • ubytování v mobilním domě: +2 000 Kč/osobu,
 • ubytování ve stanovém domě: +1 500 Kč/osobu
 • vlastní stravování: -1 500 Kč

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
24.6.2020 - 3.7.2020
Délka pobytu:
10 dní
Destinace:
Itálie (vč. Sardinie, Elba)
Mobilní dům, karavan, chatkaPod stanemPolopenzeAutobusDodávkouMinibus
Cena 12 400 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím