Maroko pro fotografy

Vysoký Atlas, Marrakeš a Essaouira

Proběhnuté zájezdy

T923
od 16.10.2022
do 23.10.2022
8 dní
18 900 Kč

Fotografovaní Maroka pro náročné i začínající. Garantujeme dostatek dědků, žebráků, drátů a zaprášených oken. Jako bonus nabízíme krásný Atlas, oázy, palmy, hvězdy, poušť s velbloudy. Jako vždy nás čekají večery s hodnocením fotografií nad improvizovaným plátnem pod vedením fotografa Ing. Petra Zatloukala z Univerzity Palackého v Olomouci.

marrakech-trhyMaroko pro fotografy je zájezd, který je koncipovaný jako fotografický kurz pod vedením odborníka Ing. Petra Zatloukala z Univerzity Palackého v Olomouci. Foto instruktor zadává účastníkům kurzu různá fotografická témata. Každý účastník na konci dne odevzdává sérii nejlepších fotografií. Společně si pustíme všechny fotky a vzájemně vyhodnotíme, do jaké míry se nám podařilo foto úkol splnit. Bereme s sebou kvalitní dataprojektor pro naše večerní rozpravy.
Po Maroku nás bude přepravovat turistický minibus a doprovodí nás francouzsky mluvící průvodce znalý místních poměrů Josef Křetinský.
V Maroku se dá fotit prakticky cokoliv - místní obyvatele, žebráky, památky, exotické rostliny, pouliční ruch, staré rozbořené domy místní Mediny, fotky islámského náboženství, hory Vysokého Atlasu, oázy, řeky, vodopády, děti a mnoho dalšího.

Program

1. den: Transfer z Brna na letiště do Vídně mikrobusem cestovní kanceláře. Večerní let z Vídně do Agadiru. Noční transfer do Vysokého Atlasu.
2. den: Brzy ráno ubytování v horském hotýlku s výhledem na oázu a hory. Snídaně, relaxace po náročné cestě. Později snadná túra po horských oázách Imlil a Aroumd. Čekají nás vodopády, šťavnaté údolí místní řeky, hnědé hory se žlutými květy a modrou oblohou. V dáli uvidíme vrchol nejvyšší hory Vysokého Atlasu Jebel Toubkal (4167 m). Další nocleh v našem hotýlku. Focení noční oblohy. Vyhodnocení fotek dnešního dne na plátně.
3. den: Zůstáváme ještě v krásné horské oáze v horách. Budeme obdivovat skromný život berberských rodin. Večer s promítáním fotek.
4. den: Přesun do Marrakeše. Cestou prohlídka krásných vodopádů Ouzuoud. Nocleh v Marrakeši, noční trhy s neskutečným orientálním duchem. Vyhodnocení fotek dnešního dne na plátně.
5. den: Prohlídka hlavních pamětihodností Marrakeše, focení nejkrásnějších zákoutí tohoto neskutečného města. Další noční trhy a nákupy domů. Vyhodnocení fotek dnešního dne na plátně.
6. den: Přesun do přímořského modrobílého městečka s hradbami Essaouira. Krásné trhy, ruch ulice, focení oceánu, pláží, apod. Večer vyhodnocení fotek na plátně.
7. den: Další pohodový den na pobřeží Atlantického oceánu s možností focení nebo relaxace. Nákupy v místním souku.
8. den: Ranní transfer na letiště do Agadiru. Odlet do Vídně a transfer do Brna.

Nocleh a strava

Ubytování:
Jsou zajištěny dvě noci v horském hotýlku v obci Imlil ve Vysokém Atlasu, dvě noci v příjemném hotelu v centru Marrakeše a dvě noci v hotýlku v Essaouiře. Pokoje mohou být pro 2 nebo i více osob v závislosti na dostupnosti volných pokojů. V hotelích je k dispozici elektrická energie, sprcha, WC na pokoji, ručníky. Servis místních hotelů je velmi pohostinný, ale ve srovnání s evropskými hotely očekávejte přeci jen nižší standart.

Stravování:
V ceně zájezdu je zajištěno ubytování se snídaní. Večeře si objednáme na místě v hotelu podle chuti. Doporučíme Vám vždy konkrétní jídla, abyste ochutnali co nejvíce z místní výborné kuchyně (např. Tajine - skopové nebo kuřecí maso s kus kus, vařenou zeleninou, olivami, místním chlebem, apod.). Večeře jsou velmi levné.
V Marrakeši a Essaouiře budeme večeřet na trzích, případně v jedné z mnoha místních skvělých restaurací (saláty, různé druhy Tajinů, špízy, ryby, apod.).

Doprava

Do Maroka se dopravíme leteckou společností přímou linkou Vídeň - Agadir. Cena kalkulované letenky je omezená a zkracující se dobou před odletem její cena poroste. Proto neváhejte s přihlášením.
Naše letenka zahrnuje přednostní nástup do letadla a dvě palubní zavazadla. Jedno o rozměrech 40x20x25 cm plus druhé palubní zavazadlo o rozměrech 55x40x20 cm.

Výběr sedadla v letadle je za poplatek 500 Kč/obě cesty. Tento poplatek není povinný, pokud si necháte přidělit sedadlo leteckou společností.

Po Maroku se budeme pohybovat turistickým minibusem, který bude řídit místní šofér, většinou Berber. Máme zajištěny také transfery z/na letiště v Agadiru.

Důležité informace

Do Maroka není třeba žádné turistické vízum ani očkování. Aktuálně postačí disponovat negativním antigenním nebo PCR testem ne starším než 48 hodin.
V říjnu očekávejte v Maroku letní teploty, které mohou ve Vysokém Atlasu v nočních hodinách klesat na teploty jako v České republice. Celkově očekáváme velmi příjemné klima vhodné pro výlety a focení.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Základní cena: 18 900 Kč

Cena zahrnuje:

 • zpáteční letenku Praha - Agadir - Praha
 • poplatek za druhé palubní zavazadlo
 • transfery z letiště a na letiště
 • dopravu po Maroku (do Vysokého Atlasu a zpět do Marrakeše)
 • 6x ubytování v hotelích se snídaní
 • průvodce a organizátora
 • práci fotografického instruktora
 • pojištění CK proti úpadku a další výdaje cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje:

 • večeře a jídlo během dne
 • vstupné do památek
 • různé zpropitné a odměny za focení osob
 • pojištění léčebných výloh do zahraničí Union Turista

Nejlehčí program

Velmi lehký program vhodný pro průměrně zdatné turisty, rodiny s dětmi i seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
16.10.2022 - 23.10.2022
Délka pobytu:
8 dní
Destinace:
Maroko
HotelSnídaněLetecky
Cena 18 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím