Maroko pro fotografy

Vysoký Atlas a Marrakeš

Proběhnuté zájezdy

T921
od 22.4.2020
do 26.4.2020
Poslední volná místa
5 dní
11 900 Kč

Fotografovaní Maroka pro náročné i začínající. Garantujeme dostatek dědků, žebráků, drátů a zaprášených oken. Jako bonus nabízíme krásný Atlas, oázy, palmy, hvězdy, poušť s velbloudy. Jako vždy nás čekají večery s hodnocením fotografií nad improvizovaným plátnem pod vedením fotografa Ing. Petra Zatloukala z Univerzity Palackého v Olomouci.

marrakech-trhyMaroko pro fotografy je zájezd, který je koncipovaný jako fotografický kurz pod vedením odborníka Ing. Petra Zatloukala z Univerzity Palackého v Olomouci. Foto instruktor zadává účastníkům kurzu různá fotografická témata. Každý účastník na konci dne odevzdává sérii nejlepších fotografií. Společně si pustíme všechny fotky a vzájemně vyhodnotíme, do jaké míry se nám podařilo foto úkol splnit. Bereme s sebou kvalitní dataprojektor pro naše večerní rozpravy.
Po Maroku nás bude přepravovat turistický minibus a doprovodí nás francouzsky mluvící průvodce znalý místních poměrů Josef Křetinský.
V Maroku se dá fotit prakticky cokoliv - místní obyvatele, žebráky, památky, exotické rostliny, pouliční ruch, staré rozbořené domy místní Mediny, fotky islámského náboženství, hory Vysokého Atlasu, oázy, řeky, vodopády, děti a mnoho dalšího.

Program

1. den: Transfer z Brna na letiště do Prahy mikrobusem cestovní kanceláře. Ranní let z Prahy do Marrakeše. Transfer do Vysokého Atlasu. Ubytování v horském hotýlku s výhledem na oázu a hory. Vyhodnocení fotek dnešního dne.
2. den: Snadná túra po horských oázách Imlil a Aroumd. Čekají nás vodopády, šťavnaté údolí místní řeky, hnědé hory se žlutými květy a modrou oblohou. V dáli uvidíme vrchol nejvyšší hory Vysokého Atlasu Jebel Toubkal (4167 m). Další nocleh v našem hotýlku. Focení noční oblohy. Vyhodnocení fotek dnešního dne.
3. den: Přesun do Marrakeše. Cestou prohlídka krásných vodopádů Ouzuoud. Nocleh v Marrakeši, noční trhy s neskutečným orientálním duchem. Vyhodnocení fotek dnešního dne.
4. den: Prohlídka hlavních pamětihodností Marrakeše, focení nejkrásnějších zákoutí tohoto neskutečného města. Další noční trhy a nákupy domů. Vyhodnocení fotek dnešního dne.
5. den: Dopolední nákupy a poslední focení. Transfer na letiště a odpolední let zpět do Prahy.

Nocleh a strava

Ubytování:
Jsou zajištěny dvě noci v horském hotýlku v obci Imlil ve Vysokém Atlasu a dvě noci v příjemném hotelu v centru Marrakeše. Pokoje mohou být pro 2 nebo i více osob v závislosti na dostupnosti volných pokojů. V hotelích je k dispozici elektrická energie, sprcha, WC na pokoji, ručníky. Servis místních hotelů je velmi pohostinný, ale ve srovnání s evropskými hotely očekávejte přeci jen nižší standart.

Stravování:
V ceně zájezdu je zajištěno ubytování se snídaní. Večeře si objednáme na místě v hotelu podle chuti. Doporučíme Vám vždy konkrétní jídla, abyste ochutnali co nejvíce z místní výborné kuchyně (např. Tajine - skopové nebo kuřecí maso s kus kus, vařenou zeleninou, olivami, místním chlebem, apod.). Večeře jsou velmi levné.
V Marrakeši budeme večeřet na trzích, případně v jedné z mnoha místních skvělých restaurací (saláty, různé druhy Tajinů, špízy, ryby, apod.).

Doprava

Do Maroka se dopravíme nízko nákladovou leteckou společností přímou linkou Praha - Marrakeš. Cena kalkulované letenky je omezená a zkracující se dobou před odletem její cena poroste. Proto neváhejte s přihlášením.
Naše letenka zahrnuje přednostní nástup do letadla a dvě palubní zavazadla. Jedno o rozměrech 40x20x25 cm plus druhé palubní zavazadlo o rozměrech 55x40x20 cm.

Po Maroku se budeme pohybovat turistickým minibusem, který bude řídit místní šofér, většinou Berber. Máme zajištěny také transfery z/na letiště v Marrakeši.

Důležité informace

Do Maroka není třeba žádné turistické vízum ani očkování.
V dubnu očekávejte v Maroku letní teploty, které mohou ve Vysokém Atlasu v nočních hodinách klesat na teploty jako v České republice. Celkově očekáváme velmi příjemné klima vhodné pro výlety a focení.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Základní cena: 11 900 Kč

Cena zahrnuje:

  • zpáteční letenku Praha - Marrakeš - Praha
  • poplatek za druhé palubní zavazadlo
  • transfery z letiště a na letiště
  • dopravu po Maroku (do Vysokého Atlasu a zpět do Marrakeše)
  • 4x ubytování v hotelích se snídaní
  • průvodce a organizátora
  • práci fotografického instruktora
  • pojištění CK proti úpadku a další výdaje cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje:

  • večeře
  • pojištění léčebných výloh do zahraničí Union Turista

Nejlehčí program

Velmi lehký program vhodný pro průměrně zdatné turisty, rodiny s dětmi i seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
22.4.2020 - 26.4.2020
Délka pobytu:
5 dní
Destinace:
Maroko
HotelSnídaněLetecky
Cena 11 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím