Mallorca - jednodenní výlety nalehko

v pohoří Serra de Tramuntana

Vyberte si termín

T713
od 9.5.2021
do 15.5.2021
7 dní
14 500 Kč

Během čtyřech dní projdeme nejkrásnější etapy dálkové trasy GR 221 „Ruta de pedra en sec“ a velkou část pohoří Serra de Tramuntana, které je zařazeno na seznam přírodních památek UNESCO. Kromě turistického programu bude čas i na vykoupání a pohodu v přístavních městečkách, důraz klademe i na poznávání španělské gastronomie.

Ostrov Mallorca je součástí španělského Baleárského souostroví. Jeho povrch je převážně plochý, ale podél celého severozápadního pobřeží se táhne pohoří Serra de Tramuntana, jehož nejvyšší vrcholy přesahují hranici 1000 metrů. Nejvyšším vrcholem je Puig Major s výškou 1.436 metrů. Pohoří Serra de Tramuntana je pro pěší turistiku velmi atraktivní a pohodlně dostupné díky husté síti turistických cest. Hlavní turistickou trasou je udržovaná dálková „Cesta suchých kamenů“ s označením GR 221, která prochází pohořím po celé jeho délce. Po této cestě budeme putovat 4 dny v nadmořských výškách od 0 do 1200 m. Velká část trasy vede příjemně zastíněna listnatými lesy, kde budeme provázeni ovečkami a polodivokými kozami. Každý den budeme procházet některou z horských vesniček, kde si dopřejeme čerstvý pomerančový džus, kávičku, vínko nebo nějakou španělskou pochoutku. Každý den si po návratu z túry užijeme koupání.

Program

1. den: V dopoledních hodinách transfer z Brna na letiště ve Vídni, přímý let Vídeň – Palma de Mallorca. Po příletu vyzvednutí vozidla, ubytování v hostelu v Palmě, večerní volno na prohlídku historického centra. Společná večeře s ochutnávkou různých druhů španělských tapas.
2. den: Ráno přejedeme vozidlem do horského městečka Valdemossa, kterému dominuje kartuziánský klášter, kde pobýval Frederic Chopin se svou přítelkyní. Po krátké prohlídce městečka odtud vyrazíme na 1. etapu túry. Přejdeme hřeben do starobylé vesničky Deià. (13 km, převýšení 700 m) mapka a výškový profil. Přejezd na ubytování v Port de Sóller.
3. den: Vyhlídková etapa podél divokého mořského pobřeží z přístavního městečka Port de Sóller do Deià, odpoledne odpočinek na pláži a v kavárnách na promenádě. Dobrovolně možná procházka k nedalekému majáku na mysu Cap Gros, pozorování západu slunce u skleničky vína. (15 km, převýšení 700 m), mapka a výškový profil.
4. den: Po staré kamenné cestě vystoupáme do sedla Coll de l´Ofre, přejdeme podél vysoce položené přehrady Cúber a na hřeben s výhledy. Zájemci mohou vystoupit na vrchol puig dels Tossals Verds (1118 m). Odtud zpět k přehradě a autem zpět do Port de Sóller. (18 km, převýšení 1300 m), mapka a výškový profil
. 5. den: Přejezd do městečka Lluc. Dnes budeme obdivovat horské scenérie při pozvolném výstupu do vysokého sedla Coll des Prat, nejvyššího bodu naší cesty (1205 m). Možnost výstupu až na vrchol Puig de Massanella (1365 m). Sestup zpět k horskému klášteru Santuari de Lluc s prohlídkou. Autem přesun do městečka Pollenca, kde se ubytujeme na 2 noci. Večer procházka po křížové cestě na Calvari, historické centrum a skvělá paella na hlavním náměstí Placa Major. (14 km, převýšení 900 m), Mapka a výškový profil.
6. den: Výlet do přístavního městečka Port de Pollenca a na hornatý poloostrov Formentor. Průvodce vám zde nabídne několik variant programu dle zájmu. Krásné koupání a několika různě dlouhých turistických tras (nalehko bez batohu). Noc v refugi v Pollenca.
7. den: Ráno přejezd zpět do Palmy de Mallorca, krátké volno na poslední vykoupání nebo nákupy. Vrácení vozidla. Odpolední odlet do Vídně. Transfer zpět do Brna.

Nocleh a strava

Ubytování:
4x ve starobylém městě Soller, 2x v Pollenca. Ubytování je ve více lůžkových pokojích v turistickém standardu, ubytování je tradičně velmi hezké a čisté. Individuální klienty doplníme k dalším samotným klientům dle pohlaví).

Stravování:
Španělská a mallorcanská kuchyně je velmi zajímavá a její poznávání je určitě zajímavým aspektem našeho programu. Na snídaně budeme chodit do útulných cafeterií, během večeří budete mít možnost ochutnat celou řadu specialit. Průvodce vás vezme do osvědčených, vyzkoušených a cenově dostupných místních restaurací a bister, doporučí co vyzkoušet, takže na své si určitě přijdou i gurmáni. Na ubytování je také možné zakoupit si snídani (5,50€), případně večeři (jednotné menu skládající se z hlavního chodu, desertu a skleničky vody a vína za 9,50€). Druhou možností je samozřejmě stravování z vlastních zdrojů, které si buď přivezete z domova či nakoupíte na místě. Během dne na túrách stravování individuálně, každý den bude možnost nákupu čerstvých potravin v místních minimarketech.

Doprava

V základní ceně zájezdu je zahrnuta letecká doprava. Odletové letiště je Vídeň. Příletové letiště je Palma de Mallorca. Přesný letový řád Vám bude sdělen 10-7 dní před odjezdem v závěrečných informacích k zájezdu.

Na odletové letiště organizujeme svoz našim mikrobusem pro 8 klientů. Z aktivních cestovních kanceláří máme nejširší nabídku svozových míst na Moravě. U této akce nabízíme níže uvedená nástupní místa:

Nástupní místo zvolte v přihlášce na zájezd v rolovacím menu. Minimální počet osob pro realizaci nástupního místa jsou 4 osoby. Čtrnáct dní před odjezdem na zájezd Vás budeme informovat o tom, zda Vaše nástupní místo této podmínce vyhovuje, případně se domluvíme na dalších možnostech (spolujízda s jiným klientem, nejbližší možné nástupní místo, apod.). Skupinám nabízíme další nástupní místa po vzájemné dohodě s CK.
Přesné časy a konkrétní realizovaná odjezdová místa budou upřesněna v závěrečných informacích k zájezdu, která obdržíte e-mailem 10-7 dní před odjezdem.
Vlastní doprava na odletové letiště je možná.

V rámci letenky máte nárok na dvě příruční zavazadla. Jedno menší o rozměrech 40 x 20 x 25 cm a jedno větší o váze 10 kg a rozměrech 55 x 40 x 20 cm (menší turistický batoh). Větší (standardní) odbavované zavazadlo je možno přiobjednat v přihlášce za příplatek. Zajištění konkrétních míst v letadle je také za příplatek 4-15 EUR/jedna cesta (pro realizaci cesty není nutné - místo v letadle Vám bude přiděleno náhodně).

Důležité informace

Rezervace bez rizika
Znamená, že v okamžiku rezervace zájezdu uhradíte pouze zálohu ve výši 1.000 Kč/osobu. Tři měsíce před odjezdem uhradíte zálohu na zájezd do 50 % ceny zájezdu. Doplatek do plné ceny platíte až měsíc před odjezdem na zájezd. Dle všeobecných obchodních podmínek můžete zájezd zrušit bez poplatku až do doby 30 dní před odjezdem (srovnejte s konkurencí).

Náročnost
Turistický program zvládne každý průměrně trénovaný turista a je vhodný i pro zdatné seniory zvyklé na horské túry. Půjdeme s menším batohem na jednotlivé jednodenní túry. Převážnou část zátěže budeme převážet v půjčeném automobile.

Vybavení
Délka jednotlivých túr je 5-6 hodin čistého času chůze. Nezbytná je pevná obuv, doporučujeme buď pohorky nebo nízké trekové boty. Túra vede po horských stezkách, většinou dobrých, ale kamenitých cestách. Dále doporučujeme na túry oblečení na převlečení, plavky a ručník a svačina a pití na daný den.

Počasí
najdete zde..

Covid-19:
Informace o možnostech a podmínkách cestování najdete zde.. Na rizika spojená s onemocněním je možné se nově pojistit.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Technické vychytávky
Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.

Cena

Základní cena: 14500Kč

Cena zahrnuje:

  • 6x ubytování v hostalu či horské chatě
  • letenku Vídeň – Palma de Mallorca – Vídeň s nízkonákladovou leteckou společností
  • transfery z Brna na letiště a zpět
  • půjčovné aut a pohonné hmoty
  • práci průvodce a organizátora
  • materiály, mapky a další služby cestovní kanceláře
  • DPH, pojištění cestovní kanceláře proti úpadku, poplatky

Cena nezahrnuje:

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
9.5.2021 - 15.5.2021
Délka pobytu:
7 dní
Destinace:
Španělsko
PenzionHorská chataStrava z vlastních zásobLetecky
Cena 14 500 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím