Proběhnuté zájezdy

T184
od 17.6.2020
do 21.6.2020
STOP - vyprodáno
5 dní
4 900 Kč
T185
od 19.7.2020
do 23.7.2020
STOP - vyprodáno
5 dní
5 500 Kč
T183
od 30.8.2020
do 3.9.2020
5 dní
4 900 Kč

Špindlerův mlýn patří mezi neznámější turistické pojmy naší země. Krkonoše s nejvyšší horou České republiky a krásnými hřebenovými túrami jsou turistickým rájem. Přidáme ubytování na krásné horské chatě, dobrou partu a program zaměřený na singl klienty bez partnerů. Skvělá dovolená je na dosah. Stačí rezervovat.

Bílé Labe. Foto: Braunstein DavidKrkonoše - nejvyšší pohoří Česka a České vysočiny. Leží v severovýchodních Čechách. Nejvyšší horou je Sněžka (1603 m n.m.). Název Krkonoš původně označoval horský hřbet. Je zajímavé, že se jedná o ženský rod - tj. ta Krkonoš. Hřbet Krkonoš je dlouhý 35 km a dělíme se o něj také s Polskem.

Špindlerův Mlýn - nejnavštěvovanější horské středisko v Krkonoších a v Česku. Zejména v zimě oblíbené lyžařské středisko. V létě oblíbené východisko horských túr. Nejznámější místa v okolí jsou např. Labská bouda, Petrovy boudy, pramen Labe, Výrovka a samozřejmě Sněžka.

Program

Středa - ranní a dopolední odjezd z nástupních míst. Příjezd na horskou chatu ve Špindlu. Ubytování. Procházka do centra Špindlu na seznamovací pivko. Návrat na chatu, večeře (10 km, mapka a převýšení.).

Čtvrtek - naučná stezka Čertova strouha
Snídaně. Vyrazíme z chaty k Davidovým boudám. Cestou k Bílému Labi mineme několik nádherných vodopádů - Velký vodopád, Velký skok, Balvanový vodopád, Plotnový vodopád. Projdeme se po naučné stezce Čertova strouha a přes Starou kovárnu a Lužickou boudu se vrátíme zpět na chatu. Večeře (15 km, mapka a převýšení). Večerní posezení, dobrovolné hry, kytara, táborák, pohodové setkání lidí stejného vyznání.

Pátek - výstup na Sněžku
Snídaně. Vystoupáme k Petrově boudě na hřeben Krkonoš. Budeme stoupat po hranicí s Polskem a částečně také po polském území přes Obří Sedlo na nejvyšší vrchol České republiky Sněžka (1603 m n.m.). Zpět přes naučnou stezku Dědictví doby ledové, Luční boudu, Bílé Labe a Lužickou boudu. Večeře (27 km, mapka a převýšení). Večerní posezení, dobrovolné hry, kytara, táborák, pohodové setkání lidí stejného vyznání.

Sobota - k pramenu Labe
Snídaně. Přes Petrovu boudu se vydáme na Dívčí kameny, Mužské kameny, Velký Šišák a přes Vysoké kolo až k pramenu Labe. Navštívíme známou Labskou boudu, Labský vodopád, Medvědí boudu a dále zpět k naší chatě. Večeře (16 km, mapka a převýšení). Večerní posezení, dobrovolné hry, kytara, táborák, pohodové setkání lidí stejného vyznání.

Neděle - Pec pod Sněžkou
Snídaně. Vyrazíme podél Svatopetrského potoka. Cestou navštívíme Tetřeví vodopád, Červenkovu mohylu, až na chatu Výrovka. Po tzv. Čertových schodech přejdeme na Richtrovy boudy, Zelený důl až do Pece pod Sněžkou. Zde nás bude čekat autobus (16 km, mapka a převýšení). Večerní příjezd do nástupních míst na Moravě.

Nocleh a strava

Ubytování je zajištěno na horské chatě Sedmidolí, která skýtá úžasnou polohu uprostřed hor a pravou romantickou a horskou atmosféru. Nachází se v nadmořské výšce 1100 m n.m. přímo nad Špindlerovým Mlýnem. Pokoje mají vlastní sociální zařízení a lůžka pro 2-8 osob. Můžeme využít také venkovní hřiště, ohniště, trampolínu, dětské hřiště, lezeckou stěnu. K dispozici je společenská místnost, TV, kuchyňka.

Stravování je po celou dobu pobytu formou místní polopenze. Začíná se první den večeří (jednotné hlavní jídlo - polévka, hlavní chod, dezert) a končí poslední den snídaní (formou bufetu).

Doprava

V základní ceně zájezdu je vlastní doprava.. Na místo vypravujeme také mikrobus nebo minibus cestovní kanceláře s cyklovlekem za příplatek podle nástupního místa.

Tento zájezd realizujeme - v závislosti na počtu přihlášených – jedním nebo dvěma mikrobusy pro 8 osob nebo minibusem pro 19 osob. Díky tomuto výběru dopravních prostředků rušíme jen velmi málo zájezdů. Minimální počet účastníků pro konání tohoto zájezdu je 8 osob.

Z aktivních cestovních kanceláří máme nejširší nabídku nástupních míst na Moravě. U této akce nabízíme níže uvedená nástupní místa:
Nástupní místa:

 • Praha (+500 Kč)
 • Brno (+1 000 Kč)
 • Vyškov (+1 000 Kč)
 • Kroměříž (+1 000 Kč)
 • Prostějov (+1 000 Kč)
 • Olomouc (+1 500 Kč)
 • Ostrava (+1 500 Kč)

V případě vlastní dopravy je možné parkování u horské chaty. Příjezd až k chatě je možný po asfaltové silnici. Nabídněte případné volné místa na spolujízdu.

Důležité informace

Rezervace bez rizika
V okamžiku rezervace zájezdu uhradíte pouze zálohu ve výši 1.000 Kč/osobu. Tři měsíce před odjezdem uhradíte se platí záloha na zájezd do 50 % ceny zájezdu. Doplatek do plné ceny platíte až měsíc před odjezdem na zájezd. Dle všeobecných obchodních podmínek můžete zájezd zrušit bez poplatku až do doby 30 dní před odletem (srovnejte s konkurencí).

Náročnost:
Obtížnost túr je snadná za pěkného počasí. V případě větrných či chladných dní obtížnost roste. Snažili jsme se túry připravit tak, aby je zvládl každý, ale aby přinesly mnoho zážitků i zdatným turistům. Každou túru je možné prodloužit nebo zkrátit. Během túr je mnoho možností k odpočinku a občerstvení na horských boudách.

Povrch
Povrch turistických chodníků je převážně hliněný a kamenitý. Budeme se pohybovat především po horských chodnících, ve výjimečných případech po silnicích.

Technické vychytávky
Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.

Zájezd se snažíme koncipovat jako akci pro singl klienty bez partnerů. Přesto je možné se na zájezd přihlásit i jako dvojice či rodina. I tak se můžete seznámit s řadou zajímavých lidí.

Cena

Základní cena: 4 900-5 500 Kč

Cena zahrnuje:

 • vlastní dopravu (doprava minibusem CK je možná za příplatek)
 • 4x ubytování v horské chatě s polopenzí
 • 1x grilování a občerstvení u ohně
 • práci průvodce
 • služby cestovní kanceláře, DPH, pojištění proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • dopravu minibusem cestovní kanceláře
 • vstupné do památek
 • stravování a nápoje během dne

Příplatky:

 • svoz ze severní Moravy (Ostrava, Olomouc) + 1500 Kč
 • svoz z Jižní Moravy (Kroměříž, Prostějov, Vyškov, Brno) +1000 Kč
 • svoz z Čech (Praha, D1 po Prahu) +500 Kč

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
17.6.2020 - 21.6.2020
Délka pobytu:
5 dní
Destinace:
Česká republika
Horská chataPolopenzeAutomobilem (Vlastní doprava)MikrobusMinibus
Cena 4 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím