Krásy severního Vietnamu

Poznávací zájezd s lehkou turistikou

Proběhnuté zájezdy

T971
od 4.4.2020
do 19.4.2020
16 dní
29 000 Kč

Nejoblíbenější místa severního Vietnamu s řadou krásných a zapomenutých míst, které zná jen náš český průvodce žijící dlouhodobě ve Vietnamu. Ubytování i strava ve vietnamských rodinách. Součástí programu je i třídenní výlet na skútru.

ban-gioc-waterfallZájezd Krásy severního Vietnamu je koncipován jako poznávací zájezd s lehkou turistikou a třídenním výletem na skútru. Vietnamem vás provede český průvodce, se kterým poznáte nejen ty nejoblíbenější a nejnavštěvovanější místa Vietnamu, ale i ty opomíjená. Během zájezdu nasajeme atmosféru severního Vietnamu, budeme ubytování u vietnamských rodin, se kterými společně povečeříme a ochutnáme pravou vietnamskou kuchyni. Poplujeme úžasnou krajinou Ninh Binhu a zátokou Ha Long, vyšlápneme si k vodopádu a podíváme se i do jeskyně. Odnesete si nezapomenutelné zážitky a úchvatné fotografie, které vám budou všichni závidět.
Program začíná v hlavním městě Hanoi, kde uvidíme jeho starou čtvrť, chrámy, jezera, muzeum vůdce Ho Či Minha a loutkové divadlo. Navštívíme turisty oblíbenou destinaci, městečkoNinh Binh, kde na lodičce budeme proplouvat jeskyněmi a nádhernou hornatou krajinou. Další zastávka je v zátoce Ha Long, na ostrově Cat Ba, kde si užijeme moře, můžeme se vykoupat, opalovat nebo si udělat výlet do džungle. Hlavním lákadlem je ale plavba po zátoce Ha Long, kde uvidíme jeden ze sedmi divů přírody. Jezero a přírodní rezervace Ba Be, která nabízí nádherné scenérie, vodopády či jeskyně je dalším z míst která navštívíme. Následně se přesuneme do provincie Ha Giang, která se nachází na úplném severu Vietnamu na hranici s Čínou. Zdejší hornatá krajina je úžasná. Když uvidíte místní etnické obyvatelstvo obdělávající svá políčka v téměř horizontálních kopcích a s dítětem na zádech, úplně ztratíte řeč. Z Ha Giangu se vydáme na třídenní výlet na skútru a celou oblast si projedeme. Uvidíme například rozhlednu Lung Cu, městečko Dong Van nebo horský průsmyk Ma Pi. Cesty zde nejsou rušné a tak i méně zkušení jezdci se nemusejí obávat.

Program

1. – 2. den: Odlet z Prahy do Hanoje. Následující den vás osobně vyzvedne průvodce na letišti. Společně se ubytujeme na hotelu v centru města. Pokud přiletíte ráno, budeme mít celý den na prozkoumání města. Projdeme se starou čtvrtí, kolem jezera Hoan Kiem, navštívíme pagodu Tran Quoc, museum a mauzoleum vůdce Ho Chi Minha a pokud zbude čas, můžeme navštívit vodní loutkové divadlo. Pokud byste přiletěli večer, necháme prohlídku města až na poslední den před odletem zpět do Prahy.
3. den: Ráno posnídáme na hotelu a přejedeme autobusem (100 km asi 2-3 h jízdy) do města Ninh Binh. Věci si necháme na hotelu a na zapůjčených kolech (nebo skútrech) uděláme nenáročný výlet po blízkém okolí (délka 10-30 km). Vyšlápneme na vrchol kopce Hang Múa, ze kterého je krásný výhled na okolní hornatou krajinu a rýžová políčka. Můžeme udělat zastávku v buddhistickém chrámě Vang. Cestou se zastavíme v některé z restaurací.
4. den: Po snídani nás čeká plavba na tradiční lodičce, která nás proveze dech beroucí krajinou, jeskyněmi a zastaví nám u několika chrámů. Po obědě přejedeme autobusem do zátoky Ha Long a následně přejezd trajektem na ostrov Cat Ba.
5. den: Den volna na ostrově Cat Ba. Možnost odpočinku na pláži, koupání, opalování. Pro zájemce možnost výletu po ostrově, výstup na kopec s vyhlídkou, trek přes džungli a další.
6. den: Ráno přejezd do přístavu a celodenní výlet po zátoce Ha Long. Během plavby uvidíme plovoucí rybářské vesnice, proplujeme přírodní rezervací, která je zapsána na seznamu přírodního dědictví UNESCO, navštívíme opičí ostrov s možností výstupu na kopec a vyhlídkou na zátoku. Na kánoích budeme objevovat zákoutí zátoky a na lodi si vychutnáme výborný oběd vietnamské kuchyně. Návrat zpět na hotel kolem 17. hodiny.
7. den: Den volna na ostrově Cat Ba. Možnost odpočinku na pláži, koupání, opalování. Pro zájemce možnost výletu po ostrově, výstup na kopec s vyhlídkou, trek přes džungli a další. V případě květnového termínu zde máme dva dny volna.
8. den: Po snídani nás čeká delší přejezd do NP Ba Be. Tam se ubytujeme v autentickém homestay u vietnamské rodiny, která nám připraví chutnou večeři.
9. den: Ráno se vydáme na 20 km dlouhý trek nenáročným terénem do jeskyně Hua Ma a k vodopádu Tat Ma, ve kterém se můžeme i vykoupat. Večeře opět s vietnamskou rodinou.
10. den: Po snídani přejezd do města Ha Giang. Cestu si zpříjemníme zastávkou u vodopádu Ban Ba, kde se můžeme vykoupat. Celou cestu můžeme pozorovat nádhernou hornatou krajinu. Odpoledne procházka po městě a odpočinek.
11. den: Ráno posnídáme a půjčíme si skútry. Vydáme se na třídenní výlet na skútrech, během kterého důkladně poznáme provincii Ha Giang. Uvidíme dech beroucí hornatou krajinu, rýžová políčka na téměř kolmých svazích, etnické obyvatelstvo a zažijeme spoustu zážitků. Dnešní cíl je ve městečku Dong Van (asi 130 km jízdy). Odpoledne možnost vyšlápnout na kopec v Dong Van, na kterém se nachází tvrz a je z něj výhled na celé městečko a okolní krajinu.
12. den: Na skútrech se vydáme po malých horských cestičkách do etnických vesnic. Dojedeme až k nejsevernějšímu místu Vietnamu, rozhledně Lung Cu. Cestou do městečka Meo Vac, kde budeme nocovat, projedeme průsmyk Ma Pi. Jedno z nejpěknějších míst severního Vietnamu. Cestou budeme mít spoustu příležitostí pořídit úžasné fotografie. Dnes ujedeme asi 100 km.
13. den: Poslední den výletu na skútrech ujedeme asi 150 km. Po krásných horských cestách dojedeme zpět do města Ha Giang. Opět nás čekají krásné scenérie, rýžová políčka, etnické obyvatelstvo, etnické vesnice a hlavně nespočet zážitků.
14. den: Po snídani přejedeme do Hanoje. Odpoledne můžeme navštívit trhy a nakoupit suvenýry.
15. – 16. den: Program se odvíjí od času odletu z Hanoje do Prahy. Můžeme navštívit památky, které jsme nestihli v první den programu. Přejezd na letiště a odlet do Prahy. Přílet do Prahy následující den.

Nocleh a strava

Ubytování:
je zahrnuto v ceně zájezdu. Ubytováni budeme v levnějších hotelích ve dvou nebo tří lůžkových pokojích s vlastní koupelnou a záchodem. Ubytováni budeme i v „homestay“ u vietnamské rodiny, kde jsou sdílené záchody a sprchy. Tento typ ubytování je autentický a nelze tedy očekávat standardy jako v hotelu. Všechny hotely mají k dispozici přístup k wifi s internetem. Pokoje jsou čisté a splňují vietnamské standardy.

Stravování:
V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně, 1x oběd na lodi během plavby zátokou Ha Long a 2x večeře v homestay. Snídat budeme na hotelu, kde budeme ubytováni. Obědvat a večeřet budeme v dostupných restauracích či pouličních stáncích. Ve Vietnamu je jídlo velmi levné a na ulici se dá naobědvat za 20-50 Kč. Mezi vyhlášená vietnamská jídla patří hovězí polévka Pho Bo, jarní závitky Nem Rán, rýže či rýžové nudle se spoustou zeleniny a masem.

Doprava

Doprava po Vietnamu je zahrnuta v ceně zájezdu. Využijeme městskou hromadnou dopravu, autobusy, turistické dálkové autobusy, soukromé auto nebo minibus, skútry, případně kola.
Řidičský průkaz:
Abyste se vyhnuli komplikacím s vietnamskou policií, doporučujeme si vyřídit mezinárodní řidičský průkaz. Ten vám vystaví na počkání na dopravním inspektorátu za poplatek 50 Kč.
V ceně zájezdu není zahrnutá letenka z Prahy do Hanoje a zpět. Cena se pohybuje okolo 18.000 Kč (dle termínu přihlášení na zájezd). Letenku Vám zajistíme, nebo si ji můžete zajistit sami v námi navrženém termínu.

Důležité informace

Cestovní doklady a víza:
Pro vstup do Vietnamu potřebujete cestovní pas, jehož platnost je delší než 6 měsíců.
Dále potřebujete vízum na pobyt do 30 dní, které zajistíme a je zahrnuto v ceně zájezdu.
Očkování:
Do Vietnamu nejsou povinné žádné očkování. Nicméně se doporučuje očkování proti žloutence typu A + B a břišnímu tyfu. Před odletem si zkontrolujte zdali máte platné očkování proti tetanu.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Základní cena: 29000 Kč

Cena zahrnuje:

 • 13x nocleh v hotelu / homestay
 • 13x snídani
 • 1x oběd během plavby zátokou Ha Long
 • 2x večeři s vietnamskou rodinou v homestay v Ba Be
 • česky mluvící průvodce po celou dobu pobytu (Čech)
 • dopravu po Vietnamu po celou dobu zájezdu
 • pronájem kol a skútrů
 • celodenní plavba lodí po zátoce Ha Long, včetně zapůjčení kánoí
 • plavba lodí v Ninh Binh
 • veškeré vstupy na památky, do muzeí a atrakce uvedené v programu
 • welcome drink
 • vstupní elektronické vízum

U květnového termínu je počet nocí a snídaní 14.

Cena nezahrnuje:

 • zpáteční letenku do Vietnamu (cca 13-18.000 Kč)
 • obědy a večeře (kromě výše uvedeného)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (5200 Kč)
 • benzín do skútru
 • cestovní pojištění

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
4.4.2020 - 19.4.2020
Délka pobytu:
16 dní
Destinace:
Vietnam
PenzionPolopenzeSnídaněLetecky
Cena 29 000 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím