Korsika pro rodiny s dětmi

Turistika a koupání na Korsice

Proběhnuté zájezdy

T659
od 30.6.2018
do 14.7.2018
14 dní
13 500 Kč

Zájezd pro skupinu rodin s dětmi ve věku 6-14 let se zaměřením na snadnou turistiku, koupání a zážitky vhodné také pro děti. Každá rodina se může přidat, děti si budou hrát společně a aktivně zaměření rodiče si budou také dobře rozumět. Pokud hledáte aktivní dovolenou, máte děti a upřednostňujete bezva kolektiv před individuálním pobytem, je tato akce přesně to pravé pro Vás.

Korsika - říční tůňky Fango. Foto: Josef KřetinskýPojedeme autobusem, budeme spát ve stanech v kempech (v horách nebo u moře) a navštívíme nejkrásnější místa jižní a střední Korsiky. Vždy budeme nocovat několik nocí na jednom místě a projdeme si nejlepší místa v okolí. Začneme v průsmyku Col de Bavella, Bonifaciu a postupně se dostaneme do Porta a do Corte. Čeká nás jeden zážitkový přechod s noclehem pod širým nebem v Korsických horách a užijeme si také koupání opalování na plážích v Porto Vecchio, Roccapina, v Portu a u Bastie. Připravíme Vám chutnou polopenzi z naší polní kuchyně.

Program

1. den: v ranních hodinách odjezd z ČR (z Moravy i z Čech), přejezd přes Německo, Rakousko do Itálie (Livorno). Noční trajekt (7,5 hod)
2. den: Ráno přijedeme do Bastie a přesuneme se na jih Korsiky do okolí Porto Vecchio. Užijeme si pláž, koupání, odpočinek po cestě a vyrazíme do hor v okolí Zonza. Večeře.
3. den: Snídaně. Dnes vyrazíme do Col de Bavella. Nenáročným terénem vystoupíme ke skalnímu útvaru Trou de la Bombe (díra po bombě). V okolí vystoupíme na vrcholy Calanca Murata (1407 m) a Punta Velaco (1483 m). Večeře. ↔8 km, 3 hodiny, ↑ 400 m, ↓ 400 m.
4. den: Snídaně. Canyoning a koupání a opalování v kaskádách Polishellu, turistika řekou Fiumicceli ↔4 km, 2 hodiny, ↑ 250 m, ↓ 250 m nebo lezení v oblasti A Vacca. Canyoning je možné realizovat také s profesionálním vybavením (cca 45 EUR). Večeře.
5. den: Snídaně. Tůra k nejvyššímu vodopádu na Korsice Piscia du Gallu (čurající kohoutek) ↔5 km, 2 hodiny, ↑ 100 m, ↓ 100 m. Podíváme se také na exkluzivní a málo známý vrchol Punta di a Vacca Morta (1305 m) s kruhovým výhledem po celé Korsice ↔7 km, 3 hodiny, ↑ 400 m, ↓ 400 m. Sjezd autobusem do kempu u Bonifaccia. Večeře.
6. den: Snídaně. Celodenní prohlídka krásného Bonifaccia s výletem lodí podél úžasných skal a zátok na jihu ostrova. Procházka městem a možnost koupání ve skalách (šnorchlování, skákání z útesů). Večeře.
7. den: Snídaně. Přejezd a krátká procházka k pláž s bílým pískem Roccapina ↔6 km, 2 hodiny, ↑ 100 m, ↓ 100 m. Možnost výšlapu na vyhlídkový vrchol nad pláží. Přejezd do Porta, cestou pěkný film nebo pohádka. Večeře.
8. den: Snídaně. Výjezd do Evisa. Sestoupíme po schodech do soutěsky Spelunca. Dále půjdeme vodou až ke starému římskému mostu. Cestou koupání, opalování, různé vodní hry. U mostu možnost skákání do vody ze skály. Výstup na hlavní cestu a sjezd do kempu. Večeře. ↔7 km, 3 hodiny, ↑ 200 m, ↓ 700 m.
9. den: Snídaně. Volný den na pláži v Portu s prohlídkou městečka, janovské věže, případně lezení na skále přímo na pláži v Portu. Večeře.
10. den: Snídaně. Výjezd autobusem do nejvýše položeného sedla Col de Vergio. První den přechodu ze sedla, kolem nádherného jezeraLac de Nino na horskou chatu Sega. Nocleh pod širákem u chaty s exkluzivním koupáním v jezírku. Vlastí večeře (nebo možnost stravování v chatě) ↔22 km, 7 hodin, ↑ 600 m, ↓ 900 m.
11. den: Vlastní snídaně. Druhá část přechodu začíná pěšinkou v lese k římskému mostu a dále pokračujeme vodní cestou řeky Tavignano s řadou úžasných tůní, skoků z vodopádů, místa zcela bez lidí v úžasné přírodě. K mostu ↔6 km, 2,5 hodiny, ↑ 100 m, ↓ 500 m. Od mostu řekou cca 5 km, klesání 400 m. Trasu lze projít také po chodníku. Celý přechod lze nahradit pobytem v kempu v Corte. Večeře.
12. den: Snídaně. Prohlídka Corte (vyhlídková věž, starobylé centrum města, obchůdky) a přejezd do Bastie. Koupání v moři, opalování. Večeře.
13. den: Snídaně. Půldenní koupání, přejezd do přístavu. Prohlídka Bastie. Odpolední trajekt na pevninu.
14. den: Příjezd do ČR v ranních a dopoledních hodinách.

Nocleh a strava

Celkem nás čeká 11 nocí. 3 noci v horském kempu v Zonze, 2 noci v kempu v Bonifaciu, 2 noci v Portu, jeden nocleh pod širákem v horách, jeden nocleh v Corte a dvě noci v Bastii.
Horské kempy jsou jednodušší, zato zelenější a v krásnějším prostředí. Kempy na pobřeží jsou větší, vybavenější, zato často na písečném podkladu. Většina kempů nabízí WiFi, ve všech jsou čisté toalety a sprchy. Poblíž většiny kempů je nějaká restaurace nebo obchůdek.

Po celou dobu zájezdu Vám uvaříme chutnou polopenzi. Vaříme z kvalitního zavařeného masa s přílohou, polévku a zeleninové saláty. První jídlo je večeře 2. den programu. Poslední jídlo je snídaně 13. den programu. Během dvoudenního přechodu se budeme stravovat z vlastích zásob. Svačinky na túry si snadno připravíme z francouzských baget, sýrů, šunky a nebo dovezených zásob z ČR. Během pobytu bude možné dokupovat drobné zásoby na dojídání a svačinky.

Doprava

Pojedeme pohodlným autobusem pro 49 osob. Autobus je vybaven klimatizací, WC, videem. Během pobytu a cesty je možné si zakoupit pivo nebo limonády. Řídit budou dva profesionální řidiči. Autobus bude během celého pobytu s námi a bude nás rozvážet po Korsice. V ceně dopravy je zahrnutý také nákladný trajekt na Korsiku a zpět.

Důležité informace

Zájezd je určený pro rodiny s dětmi. Zúčastnit se ho však může samozřejmě i jednotlivec, pár bez dětí nebo jiný klient. Je nutné však počítat s větším množstvím dětí na zájezdu a s tím, že program může být upraven podle jejich momentální kondice a potřeb.
Na zájezd se přihlašují jen aktivní rodiny s dětmi, které jsou zvyklé se pohybovat v horách, často jsou lezecky zaměřené a jejich výkonnost rodiče dobře znají a ví, že uvedený program zvládnou.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Základní cena: 13 500 Kč

Slevy:
Děti do 14,99 let: -500 Kč

Příplatky:
Komplexní pojištění UNION: +24 Kč/den (celkem + 336 Kč)

Cena zahrnuje:

  • dopravu na Korsiku a zpět, cestování po Korsice,
  • trajekt na Korsiku a zpět,
  • 11x ubytování (10 x v kempu, 1x bivak u horské chaty)
  • 10x polopenzi (1x během přechodu vlastní stravování)
  • práci průvodce,
  • poplatky, DPH, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

  • pojištění na cesty
  • svačinky během dne, 1x stravování během přechodu
  • výlet lodí v Bonifacio (dospělí 17 EUR, děti 9 nebo 12 EUR)

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
30.6.2018 - 14.7.2018
Délka pobytu:
14 dní
Destinace:
Francie (vč. Korsiky)
Pod stanemPolopenzeAutobus
Cena 13 500 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím