Dolomity

Proběhnuté zájezdy

XXX
od 1.1.2022
do 31.12.2022
365 dní
0 Kč

Neskutečně různorodý masív bělostných Dolomit, magických třítisícových hor, vezme dech naprosto každému. Úchvatná oblast horských luk i do nebe tyčících se skalních štítů s ledovci se rozprostírá na obrovském území. Objevíme krásy oblíbených zajištěných cest v okolí srdečného horského letoviska Cortina d´Ampezzo. Užijeme si nejkrásnější zážitkové ferraty i odvážnější cesty protkané zajímavou historií 1. světové války. Zázrak přírody Tre Cime di Lavaredo, proslulý symbol Sextenských Dolomit patřící k dědictví UNESCO, národní parky Fanes-Sennes a Puez-Geisler, okouzlující vrchol Tofana di Rozes i ferratový ráj plný vzdušných žebříků, unikátních tunelů a štol. Vyražte s námi za vertikálními zážitky do unikátní oblasti, kam se budete vždy rádi vracet!

Dolomity - ferraty (Blanka Netíková)Prožijte nezapomenutelný týden plný jedinečných vertikálních rozhledů a vydejte se s námi do snové oblasti italských Dolomit. Absolvujeme ferraty převážně o obtížnosti B až C, vhodné pro začátečníky i zkušené lezce. Všechny via ferraty absolvujeme pohodlně nalehko, vybavení na zajištěné cesty vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Program je možné si podle sebe upravit a zvolit si vlastní kombinaci různých turistických a poznávacích alternativ. Po celou dobu zájezdu vás budou doprovázet někteří z našich profesionálních a sympatických průvodců. Nadchněte se nejoblíbenějšími zajištěnými cestami a nechte hladové kavky odvážně zobat z ruky pod třpytivým závojem Bledých hor.

Program

1. den: Ve večerních hodinách odjezd z Brna přes Mikulov do Itálie (noční přejezd).

2. den: Ubytování v příjemném kempu Olympia. Zajímavou sportovní ferratou Via Ettore Bovero (C) plnou vzdušných pasáží vystoupíme na vrchol Col Rosa (2166 m), odkud si vychutnáme famózní výhledy do údolí Valle d´Ampezzo. Zpět do kempu sestoupíme lesní cestou. Délka túry: 6 h (stoupání 900 m, klesání 900 m)

3. den: Čeká nás jedna z nejkrásnějších oblastí Dolomit, masív Cristallo. Lanovkou vyjedeme k chatě Lorzenzi i do sedla Forcella Staunies (2932 m). Odtud dojdeme pohodovou hřebenovou ferratou Marino Bianchi (C ) až na vyhlídkový vrchol Cima di Mezzo (3154 m). Zájemci se mohou vydat i na místy zajištěnou stezku, válečný chodník Ivana Dibona, atraktivní kromě velkolepých výhledů i 27 m lanovým mostem. Sestup normální cestou a přejezd autobusem zpět do kempu. Délka túry: 8 h (stoupání 250 m, klesání 1700 m)

4. den: Užijeme si působivou túru k světoznámému symbolu Dolomit, úchvatnému trojvěží Tre Cime di Lavaredo (2999 m). V části Sextenských Dolomit snadno projdeme žebříkovou ferratou Feldkurat-Hosp-Steig (B) na Toblingerknoten (2617 m), místo velitelské pozorovatelny za 1. světové války. Úžasné výhledy na magické stěny Tre Cime. Zajištěnou cestou De Luca – Interkofler (C) zpestřenou štolami a tunely se dostaneme až k vrcholovému kříži na Paternkopfel (2476 m). Délka túry: 8 h (stoupání 700 m, klesání 700 m)

5. den: Odvážnou ferratou Via Giovanni Lipella (C/D) vystoupíme na nejfotogeničtější z vrcholů „trojice“, Tofana di Rozes (3225 m). Z majestátního třítisícového vrcholu si vychutnáme panoramatické výhledy na další velikány Dolomit. Klasickou cestou sestoupíme dolů a autobusem se vrátíme do kempu. Délka túry: 9 h (stoupání 700 m, klesání 700 m)

6. den: Žebříkový ráj si vychutnáme na oblíbené zajištěné cestě Merlone (C ) nacházející se v rozeklané horské skupině Cadini. Středně náročnou ferratou vystoupíme na vrchol Cima Cadin di Nord-Est (2788 m), odkud si užijeme neuvěřitelně krásné rozhledy. Výstup si můžeme zkrátit lanovkou, která nás případně vyveze k chatě Refugio Col de Varda (2115 m). Délka túry: 8 h (stoupání 600 m, klesání 1000 m)

7. den: Mimořádně vzdušnou ferratou Olivieri (C/D) se vydáme na jeden z nejvyšších štítů Tofanu di Mezzo (3244 m). Odměnou za odvážný výstup nám bude famózní pohled na jedno z největších skalních oken v Alpách, Bus di Tofana. Zpět do údolí sjedeme lanovkou. Délka túry 7 h (výstup 1500 m)

8. den: Přímo nad kempem v Cortině se tyčí vrchol Punta Fiames (2240 m), součást atraktivního skalního hřebenu Pomagagnon. Zdoláme jej středně náročnou ferratou Albino Michielli Strobel (C). Po sestupu dolů následuje setkání s autobusem a večerní odjezd z Itálie přes Mikulov zpět do Brna. Délka túry: 5 h (stoupání 900 m, klesání 900 m)
9. den: Příjezd v dopoledních hodinách do Brna

Nocleh a strava

Ubytování: Všechny noci strávíme v příjemném kempu Olympia u městečka Cortina d´Ampezzo. Nocleh je ve vlastních stanech, spacák a karimatku třeba též vzít s sebou.

Stravování: Po celou dobu zájezdu je stravování vlastní.

Doprava

Autobusem nebo minibusem.
Nástupní místa: Brno, Mikulov
V sekci doprava naleznete podrobnější informace, jak přeprava na místo probíhá.

Důležité informace

Povinné vybavení: Sedací úvazek (sedák), hrudní úvazek (prsák), nesešitá plochá smyčka (minimálně 160 cm dlouhá, nosnost minimálně 15 Kn), horolezecká přilba, jistící set (brzda) na zajištěné cesty. Toto vybavení si můžete zapůjčit v naší půjčovně. Druh a množství si zvolíte v přihlášce. Podrobnější informace o vhodném vybavení a jeho správném používání najdete v článku Vybavení na zajištěné cesty.

Doporučené vybavení: Všechny túry projdeme nalehko, nejlépe s malým batohem 20-30 l zejména na zásoby jídla na stravování přes den. Pohodlné praktické oblečení do chladného i teplého počasí, stejně tak pro případ deště. Pevné nízké nebo kotníkové boty, podle vlastních preferencí. K průchodu štolami na některých ferratách je nutná čelovka.

Klimatické podmínky, terén a náročnost: Budeme se pohybovat ve výškách kolem 3000 m v horském terénu a absolvujeme středně náročné ferraty převážně o obtížnosti B až C. Zájezd je koncipovaný tak, aby jej zvládl průměrně zdatný jedinec, který má zkušenosti s turistikou. Je schopný zvládnout za den 8 hodin chůze v horském prostředí s převýšením 1000 výškových metrů. Zdravý strach z výšek nesmí chybět, ale není radno přeceňovat své síly. Pokud trpíte panickým strachem z volné hloubky či závratěmi, nebude pravděpodobně účast vhodná. Vzhledem k charakteru aktivit na zájezdu – ferraty – doporučujeme připojištění k základnímu pojištění léčebných výloh, např. výhodné členství Alpenverein s celoročním pojištěním sportovních aktivit. Ohledně počasí vám nejlépe napoví aktuální předpověď.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Cena zahrnuje: Dopravu (autobus/minibus), 6 x nocleh v kempu, informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje: Stravu, komplexní cestovní pojištění

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
1.1.2022 - 31.12.2022
Délka pobytu:
365 dní
Destinace:
Itálie (vč. Sardinie, Elba)
Mobilní dům, karavan, chatkaStrava z vlastních zásobAutobus
Cena 0 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím