Dachstein turistika pro pohodáře

Snadnou cestou na oblíbený třítisícový vrchol

Vyberte si termín

F257
od 29.8.2019
do 1.9.2019
Prázdninový termín
4 dny
3 700 Kč

Proběhnuté zájezdy

3031
od 25.6.2015
do 28.6.2015
4 dny
5 000 Kč
F293
od 22.6.2017
do 25.6.2017
4 dny
5 000 Kč
F255
od 21.6.2018
do 24.6.2018
4 dny
3 700 Kč
F256
od 2.8.2018
do 5.8.2018
4 dny
3 700 Kč
F257
od 27.9.2018
do 30.9.2018
Svátek v zájezdu
4 dny
3 700 Kč
F255
od 6.6.2019
do 9.6.2019
4 dny
3 700 Kč
F256
od 11.7.2019
do 14.7.2019
Prázdninový termín
4 dny
3 900 Kč

Idylické okolí horského městečka Ramsau a rozeklané Dachsteinské hřebeny jsou jako stvořené pro pohodovou dovolenou plnou pěší turistiky. Nejslunnější svahy Severních vápencových Alp přímo vybízejí vyrazit na pravou alpskou túru. Objevíme přírodní krásy Stříbrné soutěsky, fascinující svět Dachsteinských ledovců i neuvěřitelná místa, odkud si lze vychutnat dechberoucí panoramatické výhledy na vrcholky rakouských hor. Vydejte se s námi do ráje nenáročné alpské turistiky a užijte si prodloužený víkend plný fantastických horských scenérií a vůní vysokohorského vzduchu! Užijte si Dachstein pro pohodáře.

Dachstein pro pohodáře (Petr Šiška) Prožijte aktivní turistickou dovolenou a načerpejte novou energii v okouzlujícím prostředí Dachsteinských lesů a hor. Nenáročné výlety jsou vhodné pro každého nadšence pěší turistiky, pro rodiny s dětmi i pro seniory. Jednotlivé túry absolvujeme pohodlně nalehko, program je možné si podle sebe upravit a zvolit si vlastní kombinaci zmíněných turistických a poznávacích alternativ. Ubytováni budeme v horském penzionu s krásnou slunnou terasou, Kleinkaswurm v Radstadtu. Zde si můžeme ve vybavené kuchyňce uvařit vlastní jídlo nebo využít chutné nabídky některé z restaurací v městečku. Dachstein pro pohodáře vždy provází některý z našich profesionálních a sympatických průvodců. Vychutnejte si jedinečné turistické zážitky v líbezném kraji, ve kterém vás pohladí paprsky alpského slunce!

Program

1. den: Ve večerních hodinách odjezd z Brna, přes Jihlavu, Prahu a České Budějovice do Rakouska (noční přejezd)

2. den: Z malebného městečka Ramsau se vydáme na okružní túru působivou „Stříbrnou soutěskou“ Silberkarklamm. Pohodlně se projdeme po dřevěných lávkách, mostcích i žebřících, ze kterých budeme pozorovat romantické přírodní scenérie a uslyšíme i zurčící vodopády. Nejvyšším bodem naší cesty je horská chata Silberkarhütte (1250 m), kde můžeme ochutnat vynikající štrůdl. Serpentinami s překrásnými rozhledy na vrcholy Nízkých Taur sestoupíme lesní cestou zpět do Ramsau. Odpoledne strávíme procházkou alpskými loukami k salaším nebo pestrým výletem po stezce Sattelberg, ideální pro rodiny s dětmi. Na závěr dne přejedeme autobusem do horského městečka Radstadt (585 m) k našemu ubytování. Délka túry: Stříbrná soutěska 3 h (stoupání 420 m, klesání 420 m)

3. den: Panoramatickou kabinkovou lanovkou Dachstein-Gletscherbahn se vyvezeme na Hunerkogel (2687 m), okraj velkolepého ledovce Schladminger. Dechberoucí alpské rozhledy si vychutnáme ze skleněné vyhlídkové plošiny Skywalk a odvážlivci i z visutého mostu Hängebrücke a jeho „schodů do prázdna“. Bezpečnou rolbou upravenou cestou se projdeme po ledovcovém poli až pod nejvyšší vrchol Štýrska, Hoher Dachstein (2995 m), k chatě Seethalerhütte (2741 m). Zájemci s ferratovým vybavením mohou pokračovat až na vrchol a zdolat jej snadnými zajištěnými cestami Randkluftsteig (A/B) a Schulter-Anstieg (A/B). Alternativou je návštěva ledového paláce Eispalast v blízkosti lanovky. Návrat zpět lanovkou do Ramsau. Přejezd autobusem do našeho penzionu v Radstadtu. Délka túry: 3,5 h (stoupání 290 m, klesání 290 m)

4. den: Dopoledne strávíme v příjemném městečku pod horami Radstadt, prohlídkou jeho historických zajímavostí či pohodovou procházkou turistickými stezkami pod nejkrásnějšími alpskými vrcholy. Odjezd zpět odpoledne, přejezd Rakouska přes České Budějovice, Prahu a Jihlavu zpět do Brna, kam dorazíme v nočních hodinách

Nocleh a strava

Ubytování: Obě noci strávíme v horském penzionu Kleinkaswurm v 2 až 6 lůžkových pokojích. Slunná terasa penzionu nabízí nádherné výhledy do údolí řeky Enns a na historický Radstadt.

Stravování: Stravování je po celou dobu zájezdu vlastní. V penzionu je samostatná vybavená kuchyňka, můžete si tedy vařit z vlastních zásob nebo využít nabídky některé z restaurací v Radstadtu.

Doprava

Autobusem nebo minibusem.
Nástupní místa: Brno, Jihlava-Humpolec, Praha, České Budějovice
V sekci doprava naleznete podrobnější informace, jak přeprava na místo probíhá.

Důležité informace

Povinné vybavení: Týká se pouze zájemců o ferratový výstup na Hoher Dachstein - sedací úvazek (sedák), hrudní úvazek (prsák), nesešitá plochá smyčka (minimálně 160 cm dlouhá, nosnost minimálně 15 Kn), horolezecká přilba a jistící set (brzda) na zajištěné cesty. Toto vybavení si můžete zapůjčit v naší půjčovně. Druh a množství si zvolíte v přihlášce. Podrobnější informace o vhodném vybavení a jeho správném používání najdete v článku Vybavení na zajištěné cesty.

Doporučené vybavení: Všechny túry absolvujeme nalehko, nejlépe s malým batohem 20-30 l zejména na zásoby jídla na stravování přes den. Pohodlné praktické oblečení do chladného i teplého počasí, stejně tak pro případ deště. Pevné nízké nebo kotníkové boty, podle vlastních preferencí. Věci využitelné jen na zpáteční cestě domů lze ponechat v autobusu, se kterým se znovu setkáme až na konci zájezdu.

Klimatické podmínky, terén a náročnost: Budeme se pohybovat ve výškách 500 až 2900 m ve vysokohorském prostředí. Zájezd je koncipovaný tak, aby jej zvládl průměrně zdatný jedinec, který má i malé zkušenosti s turistikou. Program je možné si podle sebe upravit a zvolit si vlastní kombinaci zmíněných turistických a poznávacích alternativ. Zájemci o výstup až na vrchol Hoher Dachstein nemusejí mít předchozí zkušenosti s ferratami. Jedná se o lehké zajištěné cesty o nejnižší obtížnosti A/B a náš profesionální instruktor vás naučí jak se správně a bezpečně po ferratách pohybovat. Počasí je v Alpách jako v každých horách těžko předvídatelné. Denní teplota se může pohybovat v létě mezi 5 až 20 C, kdy nás může pěkně hřát sluníčko, ale překvapit nás může i vítr, déšť a chlad. Proto je dobré, co se týče vybavení, být připraven na vše.

Cena

Cena zahrnuje: Dopravu (autobus/minibus), 2 noclehy v penzionu, informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku, pojištění storna zájezdu

Cena nezahrnuje: Poplatek v soutěsce Silberkarklamm 3 eura, lanovku Dachstein-Gletscherbahn cca 35 euro zpáteční lístek, poplatek na most Hängebrücke 3 eura, poplatek do ledového paláce Eispalast cca 9,5 euro, stravu, komplexní pojištění na cesty Union SPORT C (+144 Kč)

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
29.8.2019 - 1.9.2019
Délka pobytu:
4 dny
Destinace:
Rakousko
PenzionStrava z vlastních zásobAutobus
Cena 3 700 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím