Dachstein turistika pro pohodáře

Snadnou cestou na oblíbený třítisícový vrchol

Proběhnuté zájezdy

T255
od 18.6.2020
do 21.6.2020
4 dny
3 900 Kč
T256
od 16.7.2020
do 19.7.2020
Prázdninový termín
4 dny
4 400 Kč
T257
od 13.8.2020
do 16.8.2020
STOP - vyprodáno
4 dny
4 400 Kč

Údolí Schladming Dachstein se svými historickými městy a s tapetou nádherných vrcholů hor je ideálním prostředím pro naše snadné túry. Objevíme přírodní krásy Stříbrné soutěsky i fascinující svět Dachsteinských ledovců. Objevíme ráj Alpské turistiky.

Dachstein pro pohodáře (Petr Šiška) Nenáročné výlety jsou vhodné pro každého nadšence pěší turistiky, pro rodiny s dětmi i pro seniory. Jednotlivé túry absolvujeme pohodlně nalehko, program je možné si podle sebe upravit a zvolit si vlastní kombinaci zmíněných turistických a poznávacích alternativ.

Program

1. den: Ve večerních hodinách odjezd z Brna, přes Jihlavu, Prahu a České Budějovice do Rakouska (noční přejezd)

2. den: Z malebného městečka Ramsau se vydáme na okružní túru působivou „Stříbrnou soutěskou“ Silberkarklamm. Pohodlně se projdeme po dřevěných lávkách, mostcích i žebřících, ze kterých budeme pozorovat romantické přírodní scenérie a uslyšíme i zurčící vodopády. Nejvyšším bodem naší cesty je horská chata Silberkarhütte (1250 m), kde můžeme ochutnat vynikající štrůdl. Serpentinami s překrásnými rozhledy na vrcholy Nízkých Taur sestoupíme lesní cestou zpět do Ramsau. Odpoledne strávíme procházkou alpskými loukami k salaším nebo pestrým výletem po stezce Sattelberg, ideální pro rodiny s dětmi. Na závěr dne přejedeme autobusem do horského městečka Radstadt (585 m) k našemu ubytování. Délka túry: Stříbrná soutěska 3 h (stoupání 420 m, klesání 420 m)

3. den: Panoramatickou kabinkovou lanovkou Dachstein-Gletscherbahn se vyvezeme na Hunerkogel (2687 m), okraj velkolepého ledovce Schladminger. Dechberoucí alpské rozhledy si vychutnáme ze skleněné vyhlídkové plošiny Skywalk a odvážlivci i z visutého mostu Hängebrücke a jeho „schodů do prázdna“. Bezpečnou rolbou upravenou cestou se projdeme po ledovcovém poli až pod nejvyšší vrchol Štýrska, Hoher Dachstein (2995 m), k chatě Seethalerhütte (2741 m). Zájemci s ferratovým vybavením mohou pokračovat až na vrchol a zdolat jej snadnými zajištěnými cestami Randkluftsteig (A/B) a Schulter-Anstieg (A/B). Alternativou je návštěva ledového paláce Eispalast v blízkosti lanovky. Návrat zpět lanovkou do Ramsau. Přejezd autobusem do našeho penzionu v Radstadtu. Délka túry: 3,5 h (stoupání 290 m, klesání 290 m)

4. den: Dopoledne strávíme v příjemném městečku pod horami Radstadt, prohlídkou jeho historických zajímavostí či pohodovou procházkou turistickými stezkami pod nejkrásnějšími alpskými vrcholy. Odjezd zpět odpoledne, přejezd Rakouska přes České Budějovice, Prahu a Jihlavu zpět do Brna, kam dorazíme v nočních hodinách

Nocleh a strava

Ubytování: Obě noci strávíme v horském penzionu Kleinkaswurm v 2 až 6 lůžkových pokojích. Slunná terasa penzionu nabízí nádherné výhledy do údolí řeky Enns a na historický Radstadt.

Stravování: Stravování je po celou dobu zájezdu vlastní. V penzionu je samostatná vybavená kuchyňka, můžete si tedy vařit z vlastních zásob nebo využít nabídky některé z restaurací v Radstadtu.

Doprava

Autobusem nebo minibusem.
Nástupní místa: Brno, Jihlava-Humpolec, Praha, České Budějovice
V sekci doprava naleznete podrobnější informace, jak přeprava na místo probíhá.

Důležité informace

Povinné vybavení: Týká se pouze zájemců o ferratový výstup na Hoher Dachstein - sedací úvazek (sedák), hrudní úvazek (prsák), nesešitá plochá smyčka (minimálně 160 cm dlouhá, nosnost minimálně 15 Kn), horolezecká přilba a jistící set (brzda) na zajištěné cesty. Toto vybavení si můžete zapůjčit v naší půjčovně. Druh a množství si zvolíte v přihlášce. Podrobnější informace o vhodném vybavení a jeho správném používání najdete v článku Vybavení na zajištěné cesty.

Doporučené vybavení: Všechny túry absolvujeme nalehko, nejlépe s malým batohem 20-30 l zejména na zásoby jídla na stravování přes den. Pohodlné praktické oblečení do chladného i teplého počasí, stejně tak pro případ deště. Pevné nízké nebo kotníkové boty, podle vlastních preferencí. Věci využitelné jen na zpáteční cestě domů lze ponechat v autobusu, se kterým se znovu setkáme až na konci zájezdu.

Klimatické podmínky, terén a náročnost: Budeme se pohybovat ve výškách 500 až 2900 m ve vysokohorském prostředí. Zájezd je koncipovaný tak, aby jej zvládl průměrně zdatný jedinec, který má i malé zkušenosti s turistikou. Program je možné si podle sebe upravit a zvolit si vlastní kombinaci zmíněných turistických a poznávacích alternativ. Zájemci o výstup až na vrchol Hoher Dachstein nemusejí mít předchozí zkušenosti s ferratami. Jedná se o lehké zajištěné cesty o nejnižší obtížnosti A/B a náš profesionální instruktor vás naučí jak se správně a bezpečně po ferratách pohybovat. Počasí je v Alpách jako v každých horách těžko předvídatelné. Denní teplota se může pohybovat v létě mezi 5 až 20 C, kdy nás může pěkně hřát sluníčko, ale překvapit nás může i vítr, déšť a chlad. Proto je dobré, co se týče vybavení, být připraven na vše.

Covid-19:
Informace o možnostech a podmínkách cestování najdete zde..

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Technické vychytávky
Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.

Cena

Cena zahrnuje: Dopravu (autobus/minibus), 2 noclehy v penzionu, informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku, pojištění storna zájezdu

Cena nezahrnuje: Poplatek v soutěsce Silberkarklamm 3 eura, lanovku Dachstein-Gletscherbahn cca 35 euro zpáteční lístek, poplatek na most Hängebrücke 3 eura, poplatek do ledového paláce Eispalast cca 9,5 euro, stravu, komplexní pojištění na cesty Union SPORT B

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
18.6.2020 - 21.6.2020
Délka pobytu:
4 dny
Destinace:
Rakousko
PenzionStrava z vlastních zásobAutobus
Cena 3 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím