Babia hora - jednodenní letní výstup

Vyberte si termín

T137
od 17.11.2022
do 17.11.2022
Svátek v zájezdu
1 den
1 090 Kč

Proběhnuté zájezdy

T135
od 20.8.2022
do 20.8.2022
STOP - vyprodáno / zrušeno
1 den
1 090 Kč
T140
od 28.9.2022
do 28.9.2022
STOP - vyprodáno / zrušeno
1 den
1 090 Kč

Babia hora patří k nejvýznamnějším polským vrcholům, na kterou pravidelně chodil i papež Jan Pavel II. Národním parkem se vydáme postupně řídnoucím lesem až na Oravský hřeben, který nás krásnými výhledy dovede přes kamenité moře až na vrchol ve výšce 1725 m n.m.

Babia hora z Lysé hory. Foto: Hana FucimanováBabí hora (1725 m) je polský vrchol, který patří k nejvýznamnějším v Polsku. Díky převýšení nad okolní terén a za hezkého počasí nabízí úžasné výhledy na Tatry a Beskydy. Je považována za nejvyšší horu Beskyd.
Je to skvělé místo na zapomenutí běžných starostí a kde nabijete novou energii z krásné horské krajiny. Výstup budeme absolvovat nalehko po jedné z turistických tras. Čeká nás celkové převýšení asi 1000 metrů s přestávkami na pití a svačinku. Budeme mít dostatek času na focení.

Program

6.00 hod odjezd z Brna
7.00 hod odjezd z Kroměříže
Další nástupní místa na Moravě
Kolem 11 hodiny dorazíme na úpatí hory do obce Barancowa. Odtud vystoupáme postupně až na vrchol hory, kde bychom mohli být po poledni.
Následuje sestup se zastávkou v některé z místních chat (občerstvení).
Odpolední odjezd s návratem ve večerních hodinách do nástupních míst.

Nocleh a strava

Zájezd je bez ubytování.
Stravovat se budeme z vlastních zásob připravených doma, nebo se můžeme spolehnout na pohostinnost místních horských chat. Doporučujeme dostatek vlastních tekutin.

Doprava

V základní ceně zájezdu je zahrnutá doprava. Tento zájezd realizujeme - v závislosti na počtu přihlášených – jedním nebo dvěma mikrobusy pro 8 osob. Minimální počet účastníků pro konání tohoto zájezdu je 8 osob.
Z aktivních cestovních kanceláří máme nejširší nabídku nástupních míst na Moravě. U této akce nabízíme níže uvedená nástupní místa:

Nástupní místo zvolte v přihlášce na zájezd v rolovacím menu. Minimální počet osob pro realizaci nástupního místa jsou 4 osoby. Čtrnáct dní před odjezdem na zájezd Vás budeme informovat o tom, zda Vaše nástupní místo této podmínce vyhovuje, případně se domluvíme na dalších možnostech (spolujízda s jiným klientem, nejbližší možné nástupní místo, apod.). Skupinám nabízíme další nástupní místa po vzájemné dohodě s CK.
Přesné časy a konkrétní realizovaná odjezdová místa budou upřesněna v závěrečných informacích k zájezdu, která obdržíte e-mailem 10-7 dní před odjezdem.

Důležité informace

Náročnost:
Čeká nás celodenní túra s převýšením min. 1000 m. Přestože se jedná o snadnou turistiku, může obtížnost zvýšit nepříznivé počasí, vítr a další rozmary počasí. Počítejte s tím, že se budete pohybovat na horách s výškou kolem 1500-1700 m n.m.

Počasí:
Lokální informace o počasí najdete zde..

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Technické vychytávky
Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.

Cena

Základní cena: 990,- Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu z nástupních míst
  • vstup do národního parku 7 ZL
  • práci průvodce, řidiče a organizátora v jedné osobě
  • služby cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje:

Vybraný termín
Změnit
Termín:
17.11.2022 - 17.11.2022
Délka pobytu:
1 den
Destinace:
Polsko
Cena 1 090 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím