Skialp kolem Sella Rondy

Lyžařská turistika v Dolomitech

Proběhnuté zájezdy

L532
od 15.12.2020
do 20.12.2020
STOP - vyprodáno
6 dní
6 900 Kč

Skialpové túry po uzavřených sjezdovkách a stezkách v době koronavirové. Využijeme mimořádný stav v Dolomitech. Užijeme si nejkrásnější neupravené sjezdovky a výhledy v liduprázdném středisku. Čeká nás skialp a lyžování ve Val Gardeně, vystoupíme na Marmoladu (3342 m), užijeme si výhledy Alta Badie a pokusíme se obejít na skialpech celou skupinu Gruppo del Sella.

Skialp Sella RondaSella Ronda je lyžařský okruh, který spojuje věhlasná střediska světového poháru do jeden obří lyžařský celek. Vše se odehrává okolo krásného skalnatého masívu Gruppo del Sella s vyhlídkovým bodem Sass Pordoi (2950 m), kde je možné vystoupit a sjet úzkým žlebem. Máme zajištěno ubytování v apartmánech a připravíme Vám chutnou polopenzi. Díky putování po uzavřených sjezdovkách je akce velmi vhodná také pro začínající skialpinisty.

Proč zrovna tento zájezd ?

 • tuto akci nikde jinde nenajdete
 • do oblasti jezdíme již mnoho let - známe to tady velmi dobře. Ukážeme Vám ty nejlepší sjezdy a výhledy
 • doprovodí Vás zkušený skialpinista, metodik, který Vám poradí mnoho užitečných tipů, jak si skialpy ještě více užít
 • dopravíme Vás naším mikrobusem, po lyžování si vychutnáte skvělou polopenzi. Nemusíte se vůbec o nic starat
 • skialpinismus je outdoorová aktivita. I v ohrožených oblastech na Covid-19 jste v tomto smyslu zcela v bezpečí

Program

15. 12. ranní odjezd z nástupních míst na Moravě. Večerní příjezd, ubytování a večeře. Uvítací večírek.
16. 12. snídaně, skialpová túra do oblasti Val di Fassa, přechod sedla Passo Sella až na vrchol Piz Sella (2284 m). Možná uvidíme trénink na sjezd světového poháru na sjezdovce Saslong. Při návratu krásné výhledy při západu slunce. Večerní Canazei. Večeře.
17. 12. snídaně, přejezd do S. Cristina. Výstup na Seceda (2518 m) s úžasnými výhledy na skály v okolí. Nejdelší sjezd v Dolomitech do St. Ulrich. Přes Alpe di Siusi nebo skibusem zpět do S. Cristiny.
18. 12. snídaně, dnes vyrazíme autem do Arabby s cílem výstupu na vrchol Marmolada (3342 m) přes sedlo Passo Fedaia (2057 m). Sjezd v krásném vrcholovém sněhu. Za dobrého počasí nezapomenutelné výhledy. Večeře
19. 12. snídaně, dnes přejedeme autem do Corvara. Podíváme se do oblasti Alta Badia, kde jsou výstupy a sjezdy méně prudké, zato výhledy patří k nejlepším v Dolomitech. Dnes to bude to spíše odpočinkový den. Po lyžování odjezd do svátečně vyzdobeného městečka Brunneck, krátká prohlídka centra města, přejezd do Rakouska a zpět do ČR. 20. 12. návrat v brzkých hodinách do ČR

Vyhrazujeme si právo na změnu programu v závislosti na sněhových podmínkách, stavu silnic a místním omezením v rámci situace Covid-19. Na místě ověříme všechny dostupné informace s cílem zajistit pro Vás co nejlepší program při zachování všech bezpečnostních opatření.

Nocleh a strava

Ubytování
Bydlíme v apartmánech pro 4 osoby přímo na sjezdovce Ciampac v údolí Val di Fassa. Jednotlivce doplňujeme k dalším účastníkům zájezdu. Apartmány mají jednu oddělenou ložnici. Dvě osoby používají rozkládací gauč v obývacím pokoji. Apartmány jsou prostorné a dobře vybavené. Součástí apartmánů jsou vysoušeče obuvi v lyžárně. Nedaleko rezidence je malý obchod pro dokupování potravin na svačiny.

Strava
Náš průvodce Vám připraví chutnou polopenzi z česko-italských zásob. Na túru můžete počítat s dostatkem čaje do termosky. Večeře připravujeme zdravé a chutné. Potrpíme si na tekutiny formou kvalitní polévky a zeleninové saláty. Svačinu na túru si připravíte z vlastích zásob.

Doprava

V základní ceně zájezdu je zahrnutá doprava. Tento zájezd realizujeme - v závislosti na počtu přihlášených – jedním nebo dvěma mikrobusy pro 8 osob. Minimální počet účastníků pro konání tohoto zájezdu je 7 osob.
Z aktivních cestovních kanceláří máme nejširší nabídku nástupních míst na Moravě. U této akce nabízíme níže uvedená nástupní místa:

Nástupní místo zvolte v přihlášce na zájezd v rolovacím menu. Minimální počet osob pro realizaci nástupního místa jsou 4 osoby. Čtrnáct dní před odjezdem na zájezd Vás budeme informovat o tom, zda Vaše nástupní místo této podmínce vyhovuje, případně se domluvíme na dalších možnostech (spolujízda s jiným klientem, nejbližší možné nástupní místo, apod.). Skupinám nabízíme další nástupní místa po vzájemné dohodě s CK.
Přesné časy a konkrétní realizovaná odjezdová místa budou upřesněna v závěrečných informacích k zájezdu, která obdržíte e-mailem 10-7 dní před odjezdem.
Vlastní doprava je možná se slevou 600,- Kč/os

Důležité informace

Rezervace bez rizika
Znamená, že v okamžiku rezervace zájezdu uhradíte pouze zálohu ve výši 1.000 Kč/osobu. Nejpozději měsíc před odjezdem doplácíte plnou cenu zájezdu. Dle všeobecných obchodních podmínek můžete zájezd zrušit bez poplatku až do doby 30 dní před odletem (srovnejte s konkurencí).

Obtížnost: Program je připraven pro začátečníky i mírně pokročilé skialpinisty. Zvládne každý průměrně trénovaný turista. Důležité je umět dobře lyžovat. Půjdeme vždy s batohem, ve kterém si poneseme převlékací oblečení, svačinu, pití na daný den, povinnou výbavu). Délka túr je cca 6 hodin čistého času chůze. Čeká nás několik výstupů i sjezdů během jednoho dne, proto hodnotíme obtížnost číslem 3.

Vybavení: Budete potřebovat povinné skialpinistické vybavení: lavinový vyhledávač, sondu, lopatu. Pro výstup na Marmoladu budeme potřebovat sedací úvazek, karabinu a základní prusíky. Neobejdete se bez skialpových lyží s vhodným vázáním, skialpových botů a skládacích holí. Velmi doporučujeme horolezeckou přilbu. Počítáme s tím, že budete mít vhodný batoh, na který se dají připnout lyže a do kterého se Vám veškeré vybavení bez problémů vejde.

Počasí:
Lokální informace o počasí najdete zde.

Covid-19:
Informace o možnostech a podmínkách cestování najdete zde.. V případě, že nebude možné cestování bez testu, počítáme s cestou včetně testování nebo karantény po návratu. Transit Rakouska i Německa je možný bez omezení.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd zahrnuje komplexní pojištění na cesty SportB. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Základní cena: 6 900 Kč

Cena zahrnuje:

 • dopravu z ČR a zpět, rozvoz na jednotlivé túry
 • 3x ubytování v apartmánech pro 4 osoby
 • 3x polopenzi připravovanou naším průvodcem
 • komplexní pojištění Union Sport B (léčebné výlohy, úraz, storno zájezdu, záchranná akce). Přesto velmi doporučujeme členství Alpenverein.
 • práci řidiče, průvodce a kuchaře v jedné osobě
 • DPH, služby CK, pojištění proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • stravování během dne
 • případný Covid-19 test po návratu do ČR
 • lanovky, budou-li v provozu a budou-li potřeba

Slevy:

 • vlastní doprava: 600 Kč/os

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
15.12.2020 - 20.12.2020
Délka pobytu:
6 dní
Destinace:
Itálie (vč. Sardinie, Elba)
ApartmányPolopenzeAutomobilem (Vlastní doprava)Mikrobus
Cena 6 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím