Předvánoční lyžování Švýcarsko

Engelberg - Titlis a krásný Vánoční Luzern

Proběhnuté zájezdy

A421
od 15.12.2020
do 20.12.2020
Poslední volná místa
6 dní
14 900 Kč

Předvánoční lyžování, běžky, skialpy nebo jen túry na sněžnicích v krásných horách centrálního Švýcarska s návštěvou Vánočně ozdobeného Luzernu.

lanovka-titlisEngelberg leží uprostřed Švýcarska na konci údolí říčky Aa jižně od jezera Vierwaldstättersee. Dominantním vrcholem okolí je hora Titlis (3 238 m). Na vrchol vede kyvadlová lanovka s otáčející se kruhovou podlahou osmdesátimístné kabiny. Mezi další vrcholy patří Fürenalp, Brunni, Trübsee a Jochstock. Nejbližší město v okolí je Luzern na břehu krásného jezera Vierwaldstättersee.
Lyžařské středisko Engelberg - Titlis se nachází v nadmořské výšce 1050-3028 m n.m. K dispozici je 82 km sjezdovek - 29 km modrých, 38 km červených a 15 km černých. Lyžaře přepravuje 28 lanovek a vleků. Aktuálně je ve středisku 218 cm sněhu. Mapa střediska.

Proč vyrazit na tento zájezd s námi ?

 • jsme pružní a vytrvalí, dokážeme improvizovat a zájezd upravit podle Vašich představ,
 • dobrý poměr mezi kvalitou a cenou za aktuálních omezených možností pro lyžování
 • kombinovaný program lyžování a poznávání nikdo jiný nemá
 • dokážeme Vám zprostředkovat celou řadu sportovních kombinací (lyže, skialp, běžky, sněžnice), díky nímž si užijete zimní radovánky a snížíte cenu zájezdu (za skipas).

Program

úterý - odjezd v dopoledních hodinách z nástupních míst na Moravě a v Čechách. Přejezd Německa do Švýcarska, ubytování. Uvítací večírek a informační schůzka.
středa - první den lyžování, běžky, skialpy nebo zimní turistika
čtvrtek - druhý den lyžování, běžky, skialpy nebo zimní turistika
pátek - třetí den lyžování, běžky, skialpy nebo zimní turistika, tréning na světový pohár ve skocích na lyžích.
sobota - čtvrtý den lyžování, možnost testování lyží Swiss Massiv z masivního dřeva, zdarma testování lyží z Intersport, světový pohár ve skocích na lyžích. V odpoledních hodinách odjezd ze střediska, zastávka v krásně svátečně vyzdobeném Luzernu s možností nákupů dárků.
neděle - návrat v ranních hodinách do ČR

Nocleh a strava

Ubytování
Zajištěno v apartmánech pro 8 osob asi 300 m od lanovky Gerschnialp - Trübsee. Apartmán má tři oddělené ložnice s manželskou postelí a rozkládací pohovku v obývacím pokoji. Včasná rezervace Vám zajistí místo v oddělené ložnici.

Stravování
Vlastní. Budeme využívat vybavenou perfektní kuchyň s kompletním nádobím. V případě zájmu je možné domluvit spolu vaření v rámci jednoho apartmánu (každý den vaří někdo jiný pro celý apartmán).

Doprava

V základní ceně zájezdu je zahrnutá doprava. Tento zájezd realizujeme - v závislosti na počtu přihlášených – jedním nebo dvěma mikrobusy pro 8 osob nebo minibusem pro 19 osob. Minimální počet účastníků pro konání tohoto zájezdu je 8 osob.
Z aktivních cestovních kanceláří máme nejširší nabídku nástupních míst na Moravě. U této akce nabízíme níže uvedená nástupní místa:

Nástupní místo zvolte v přihlášce na zájezd v rolovacím menu. Minimální počet osob pro realizaci nástupního místa Ostrava nebo Olomouc jsou 4 osoby. Před odjezdem na zájezd Vás budeme informovat o tom, zda Vaše nástupní místo této podmínce vyhovuje, případně se domluvíme na dalších možnostech (spolujízda s jiným klientem, nejbližší možné nástupní místo, apod.). Skupinám nabízíme další nástupní místa po vzájemné dohodě s CK.
Přesné časy a konkrétní realizovaná odjezdová místa budou upřesněna v závěrečných informacích k zájezdu, která obdržíte e-mailem před odjezdem.
Vlastní doprava je možná se slevou 1000,- Kč

Důležité informace

Počasí:
Předpověď počasí a stav sněhu najdete zde.

Covid-19:
Od 14. 12. 2020 je Česká republika zařazena mezi země, které nemusí po příjezdu do Švýcarska předkládat test nebo absolvovat karanténu. Zdroj informací - ministerstvo zdraví Švýcarska zde. Při návratu do České republiky je potřeba vyplnit příjezdový formulář a absolvovat PCR test. Cena testu není zahrnutá v ceně.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Technické vychytávky
Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.

Cena

Základní cena: 14900,- Kč

Cena zahrnuje:

 • dopravu do Švýcarska a zpět
 • 4x ubytování v apartmánu
 • 4-denní skipas
 • delegát a průvodce, který pomůže vyřídit všechny formality
 • poplatky, taxy, energie, parkovné busu, dálniční poplatky
 • pojištění CK proti úpadku, DPH, služby CK

Cena nezahrnuje:

 • stravování (vlastní)
 • pojištění léčebných výloh do zahraničí Union Sport B (55 Kč/den)
 • povinný PCR test po návratu do ČR - nebo karanténu v délce 10 dní

Slevy:

 • vlastní doprava: -1000 Kč
 • pobyt bez skipasu: -5500 Kč (běžky, skialp, túry)

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
15.12.2020 - 20.12.2020
Délka pobytu:
6 dní
Destinace:
Švýcarsko
ApartmányStrava z vlastních zásobMikrobusMinibus
Cena 14 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím