Kolo a loď na jezeře Grand Lago

Portugalsko na lodi a na kole

Proběhnuté zájezdy

919
od 11.5.2018
do 19.5.2018
8 dní
24 900 Kč

Týdenní pobyt s na jezeru Grande Lago s koupáním, rybařením, cyklistikou a s ubytováním s polopenzí na lodi pro 8-10 osob. Vrcholem zájezdu bude pobyt na osamělém ostrově nebo prohlídka městečka Lutz - věrné kopie zaplaveného města. Navštívíme také hrad Mourao ze 13. století a cestou zpět přespíme v centru Lisabonu a prohlédneme si toto hlavní město Portugalska.

prehrada-alqueva-leteckyGrande Lago je největší evropské umělé jezero s rozlohou 250 km2 a s neobyčejně členitým pobřežím. Leží mezi Lisabonem a Španělskem u Španělských hranic. Nejčastěji se na jezeře provozuje koupání, rybaření a fotografování. Pro milovníky přírody je jezero jako stvořené. My aktivy navíc rozšíříme o cyklistiku. Během pobytu plánujeme nocleh na pustém ostrově, kde si zahrajeme na robinsony. V jiné dny použijeme místní přístaviště a prohlédneme si okolní vesničky.
Nejkrásnější bude vesnice Lutz, která byla po zaplavení jezerem znovu vybudována na břehu. Navštívíme také hrad Mourao ze 13. století.
Zvláštností místní krajiny je možnost plavby po celý rok. Meteorologové zde pozorují 300 slunečních dní v roce.

Program

1. den - odlet v ranních hodinách z Prahy do Lisabonu. Transfer půjčenými auty do obce Amiera (200 km), převzetí lodi, nákupy, příprava na plavbu a uvítací večírek. V případě dostatku času cestou zastávka na nějakém zajímavém místě dle dohody účastníků.
2. den - plavba a cyklistická etapa z Amiery přes Alqueva a technický skvost - přehradu Alqueva do Monte Novo do Ratinho (20 km).
3. den - plavba a cyklistická etapa přes Povoa de Sao Miguel a řeku Ribeiro do Zebro až do obce na břehu jezera Estrela (25 km). Nocleh na pustém ostrově - Robinzonáda.
4. den - plavba a cyklistická etapa přes Monte dos Castelhanos Novos a technicky zajímavý most přes jezero do obce Luz (20 km), s možnou zajížďkou do obceMonte Frechetes (+5 km),
5. den - plavba a cyklistická etapa do Mourao, případně do Sao Leonardo a Villanueva del Fresno a zpět do Mourao. Prohlídka středověkého hradu.
6. den - plavba a cyklistická etapa do opevněného města na kopci Monsaraz (15 km), prohlídka hradeb, historického centra města, megalitického naleziště s menhiry Xerez a modré fontány v v Telheiro.
7. den - plavba zpět do Amiery po opačné straně jezera s jízdou na lodi nebo cyklistická etapa přes Reguengoz de Monsaraz s krásným kostelem (36 km).
8. den - předání lodi a transfer do Lisabonu. Prohlídka večerního Lisabonu. Nocleh v hotelu.
9. den - dopolední prohlídka Lisabonu, transfer na letiště, odlet do Prahy s příletem ve večerních hodinách.

Nocleh a strava

Ubytování je zajištěno na lodi Nicols 1350 pro až 10 osob. Loď je vybavena pěti oddělenými kajutami, vždy pro dvě osoby, z toho dvě lůžka jsou umístěny v obývacím pokoji. Toto místo využívá zpravidla náš kapitán. Dále na lodi najdeme dokonce čtyři sociální zařízení - viz plánek lodi. Dále obývací pokoj a kuchyň. Na lodi je posezení v obývacím pokoji i venku na palubě. nicols1350_external
Během pobytu Vám bude připravena chutná polopenze. Snídaně je formou jednoduchého bufetu vždy s hlavním chodem (vajíčko, párek, topinky, pomazánky, apod.). K dispozici jsou teplé a studené nápoje, müsli, jogurt, sýry, salámy, něco sladkého). Večeře jsou tříchodové (polévka, hlavní chod a salát). Jídla připravujeme ze zásob zakoupených v Portugalsku za použití našich kvalitních masových konzerv. nicols1350_internalBěhem pobytu jistě ochutnáme řadu kvalitních Portugalských vín (není zahrnuto v ceně).

Doprava

Letecká doprava je zajištěna společností TAP Portugal na lince Praha - Lisabon. Letenka není zahrnutá v ceně. Její cena se mění v čase. Aktuální cena je 6900 Kč včetně poplatku za zavazadlo 23 kg. Před zakoupením ověříme aktuální tarif. Doporučujeme s rezervací neváhat, abychom mohli zajistit let pro všechny účastníky zájezdu v jednom letadle.

Plánovaný letový řád:
11. 5. 2018 Praha - Lisabon 6:00-8:30
19. 5. 2018 Lisabon - Praha 14:35-18:50

Dále zajišťujeme transfer z letiště do místa plavby (v ceně zájezdu). Transfer z hotelu v Lisabonu je také v ceně zájezdu. V případě zájmu zajistíme dopravu z Brna na letiště v Praze naším mikrobusem.

Důležité informace

Cyklistika je zajištěna na vypůjčených kolech. Jedná se o jednoduché modely městských kol. Přeprava vlastních kol není z důvodů letecké přepravy a náročného transferu do místa plavby možná. Plavba je tentokrát po celou dobu bez zdymadel.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Základní cena: 24 900 Kč

Cena zahrnuje:

 • 1x nocleh v hotelu v Lisabonu na cestě zpět před odletem
 • transfer z letiště do místa plavby a zpět vypůjčenými auty s možností výletů,
 • pronájem lodi
 • pohonné hmoty, doplňování tekutin lodi, poplatky za noclehy v přístavech,
 • 7x jednoduchá polopenze vařená na lodi kapitánem,
 • půjčení kola po celou dobu pobytu,
 • práci kapitána a kuchaře v jedné osobě,
 • služby cestovní kanceláře (mapky, organizace, DPH, pojištění CK proti úpadku, apod.),

Cena nezahrnuje:

 • letenku (orientační cena je 6 900 Kč),
 • večeři 9. den v Lisabonu, případně další stravování v době pobytu v Lisabonu na zpáteční cestě,
 • pojištění na cesty

Nejlehčí program

Velmi lehký program vhodný pro průměrně zdatné turisty, rodiny s dětmi i seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
11.5.2018 - 19.5.2018
Délka pobytu:
8 dní
Destinace:
Portugalsko
Mobilní dům, karavan, chatkaPolopenzeLetecky
Cena 24 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím