Peru

Za starými andskými kulturami do Peru a Bolívie

Proběhnuté zájezdy

8321
od 14.11.2014
do 6.12.2014
22 dní
29 500 Kč

Proč bylo postaveno legendární incké město Machu Picchu? Komu asi byly určeny obrazce na planině Nazca? Je stále ještě mnoho nezodpovězených otázek, které se týkají starých andských kultur. Pojeďte s námi hledat na ně odpovědi a kam jinam než do Peru a severní Bolívie.

PeruKde jinde začít naši cestu než v Cuzcu – hlavním městě incké říše. Odtud je to už jen kousek na Machu Picchu. Od vrcholků And pojedeme k jezeru Titicaca a odskočíme si do Bolívie, do nejvýše položeného hlavního města na světě - La Pazu. Prohlédneme si jeho nejzajímavější památky a budeme pokračovat do nejposvátnějšího místa Jižní Ameriky – Copacabany. Vrátíme se zpět do Peru, čekají nás zasněžené vrcholky hor a vulkánů, stáda divokých i domestikovaných lam a volně žijící kondoři v kaňonu Colca. Fakultativně se můžete proletět nad tajemnými obrazci na planině Nazca a konec cesty bude patřit Limě a jejímu okolí. Zájezd si můžete prodloužit o návštěvu sousedního Chile nebo o výlet do amazonské džungle.

Těšte se na pohodový poznávací zájezd za dávnými civilizacemi. Nečekají nás žádné treky ani náročné výstupy, ale počítejte s tím, že v Bolívii se budeme pohybovat v nadmořských výškách kolem 3 800 m n.m a mohou se dostavit pocity nevolnosti či bolesti hlavy. Ubytováni budeme v hotelích.

Program

1. - 2. den: Odletíme z Prahy do Limy. Časový posun je -6 hodin; doba trvání letu i s přestupem cca 20 hodin. A dále vnitrostátním letem do Cuzca – krátký, přibližně hodinový let.

3. - 7. den: Prohlédneme si Cuzco a jeho hlavní katedrálu, incké stavby v okolí (mohutnou pevnost Sacsayhuamán, lázně Tambo Machay, červenou pevnost Puca Pucara, skalní bludiště Qenco). Vydáme se na velký okruh Svatým údolím. Navštívíme osadu Pisac s nejproslulejšími trhy v Peru (indiánské motivy, keramika) a ruiny nad vesnicí z různých období incké říše. Dále také povrchové solné doly Salinas, trhy v Chincheru, ruiny v Ollantaytambo a botanickou zahradu Inků v Moray. Kolem řeky Urubamby, vláčkem až na Machu Picchu. Můžeme se vydat na Machu Picchu z druhé strany. Potkáme tam mnohem méně turistů a mnoho dalších inckých památek. V případě zájmu, a pokud bude čas, lze zařadit raftování různé obtížnosti na řece Urubamba (cca 30 USD). Po celou dobu budeme ubytovaní v hotelu v Cuzcu a jednu noc v oblasti Machu Picchu v Aguas Calientes.

8. den: Ráno budeme pokračovat pronajatým mikrobusem nebo výletním vláčkem do města Puna.

9. - 10. den: Prohlédneme si město Puno, které leží na břehu nejvýše položeného jezera Titicaca a vydáme se lodí na plovoucí rákosové ostrovy kmene Uru (cca 6 hod).

11. den: Další zastávkou na naší cestě bude Tiwanaku – jsou to méně známé ruiny indiánské kultury (současníků incké říše) na hranicích Peru a Bolívie. Přejedeme do La Pazu - hlavního města Bolívie ležícího ve výšce 3577 m n.m.. Projdeme si město a jeho kulturní památky, čarodějnický trh, muzeum koky, vylezeme na vyhlídkový kopec a na každém kroku budeme potkávat Indiány v tradičních krojích s černými kloboučky na hlavě. Fakultativně je možné zajistit výlet do údolí Valle de Luna (cca 10 USD).

12. den: Vydáme se podél And a jejich zasněžených vrcholků do proslulého poutního místa Jižní Ameriky - bolivijské Copacabany. Vyšlapeme na posvátný kopec Cerro Calvario a navštívíme další zajímavá místa. Fakultativně je možný lodní výlet na Ostrov Slunce (cca 20 USD). Večer se vrátíme zpět do La Pazu.

13. den: Přesuneme se do NP Lauca. Uvidíme nádherné, pravidelné vulkány se zasněženými vrcholky, kolem pasoucí se stáda divokých i domestikovaných lam a všude spoustu zeleně útočící na lidské smysly. Pokračovat budeme do Arica.

14. den: Podél pobřeží po Panamerické dálnici dojedeme až do Arequipa – druhého největšího města Peru, které leží u vulkánu El Misti (5821 m). Navštívíme největší tržnici v Peru, projdeme si historické centrum, katedrálu i klášter Santa Catalina.

15. den: Ráno přejedeme do nejhlubšího kaňonu světa Colca. Čeká nás údolí plné předinckých umělých teras uprostřed obrovských horských masivů. Vyhlídková plošina Cruz del Condor, kde lze často pozorovat volně žijící kondory. Z kaňonu se nechávají vynášet stoupajícími proudy nahoru k obloze. Můžeme sestoupit dolů do kaňonu a přespat u nádherných bazénů se sladkou vodou.

16. - 17. den: Termální prameny a koupání v Colca. Zastavíme se v indiánském městečku Chivay a budeme pokračovat až do Nazca. Fakultativně je možný letecký výlet nad obřími kresbami a liniemi na planině Nazca. Dále zde můžete navštívit hřbitov Chauchillo se zachovalými mumiemi. Přesuneme se do Pisca a na poloostrov Paracas se zastávkou v pouštní oáze Huacachina.

18. den: Fakultativně lodí na ostrovy Ballestas, kde můžete pozorovat kolonie lachtanů a tučňáků v přírodní rezervaci.

19. - 21. den: Závěrečný přesun do Limy. Prohlédneme si srdce starého města (Plaza Mayor, prezidentský palác, katedrálu, moderní čtvrť Miraflores a další zajímavá místa), navštívíme muzea zlata. V případě, že bude dostatek času, můžeme se vydat i do okolí Limy.

22. den: Dopoledne volno na nákupy v Limě. Večerní odlet do ČR.

23. den: Přiletíme do Prahy.

MOŽNOSTI PRODLOUŽENÍ ZÁJEZDU:

A Chile (prodloužení o 10 dnů 6.12 – 16.12., více info v CK)

1. - 8. den: Přejedeme do chilského San Pedro de Atacama (cca 2 dny nebo letecky do Antofagasta a odtud busem). Cestou zastávky včetně Calama – obřího měděného dolu. Brzy ráno navštívíme nádherný Tatio gejzír. Přejedeme přes laguny různých barev a plameňáků do městečka Uyuni. Pronajatými džípy s místními řidiči se vydáme na solná jezera, kolem solných dolů, hotelu postaveného ze soli, na ostrov kaktusů Isla Pescadores, hřbitov vlaků. Kombinace s vlakem do Tupiza, kde najdeme neuvěřitelné kamenné útvary, snad srovnatelné s Bryce Canyonem v Utahu v USA. Trhy a odpočinek. Přesuneme se do Potosí (4070 m n.m.) (cca 6 hod jízdy). Prohlédneme si toto kdysi nejbohatší město Latinské Ameriky, které proslulo svojí brutalitou k horníkům těžícím v kopcích stříbro. Fakultativně bude možné navštívit stříbrný důl. Vrátíme se do Limy (nebo La Pazu) přes Oruro nebo Aricu, Tacnu. Kombinace busu, jeepu, vlaku nebo letecky.

9. den: Odletíme z Limy (nebo La Pazu) do ČR

10. den: Přiletíme do Prahy.

B Amazonská džungle (prodloužení o 3 – 4 dny, cena 300 USD)

Před nebo po zájezdu je možné si pobyt prodloužit o výlet do amazonské džungle. Z Cuzca nebo z Limy přeletíte do Puerto Maldonado a odtud se vydáte lodí po řece přímo do džungle. Budete moci pozorovat opice, želvy, aligátory a další divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí. Doprovázet vás bude anglicky nebo španělsky mluvící průvodce. V ceně je zahrnuto ubytování v lodžiích a plná penze.

Nocleh a strava

Ubytování: Ubytování po 2 osobách ve slušných, někdy koloniálních hotelích se sprchou a sociálním zařízením. V některých případech je v ceně ubytování i snídaně.

Stravování: Během zájezdu je dostatek času na oběd i večeře. Služby nejsou v těchto zemích drahé, a tak si můžeme dopřát stravování v restauracích a ochutnat místní kuchyni. Na stravování včetně pití doporučujeme cca 6000 Kč/osobu.

Doprava

Letecky. Na dálkové přesuny pohodlné a kvalitní linkové autobusy. Při dojezdech a odjezdech linkovými busy a transfery na a z letiště taxi.Na místě pronajatým mikrobusem.

Důležité informace

Fakultativní výlety: (jedná se o orientační ceny a budou hrazeny na místě) • vstup Machu Picchu včetně Huayna Picchu a busu z Aguas Calientes a zpět 82 $ • letadlem nad Nazca 100 $ • vstupenka návštěvníka Cuzca 50 $ • vstupy do lázní, lodní výlety (Ballestas, Urus), vstupy do parků, aj. cca 100 $

Velikost skupiny: cca 8 - 10 osob

Očkování: Do Peru není vyžadována povinná vakcinace. Doporučené očkování je proti břišnímu tyfu, hepatitidě A a B a při pobytu v džungli proti žluté zimnici.

Aklimatizace: V Bolívii se budeme pohybovat v nadmořských výškách kolem 3800 m n.m, mohou nastat případy nevolnosti a bolesti hlavy. Většinou brzy odezní (cca 1 – 2 dny), při výraznějších komplikacích zajistíme klientovi individuální přesun na jeho náklady do nejbližšího nižšího místa.

Klimatické podmínky: Připravte se na velmi rozdílné počasí během zájezdu. Na začátku, podél pobřeží Pacifiku, spíše teplé počasí s možností větru od oceánu. Jakmile se vydáme do hor, bude téměř jistě převládat chladnější počasí. Přestože přes den může teplota i ve výškách okolo 3500 m dosahovat příjemných 15 až 20˚C, v noci bude jistě klesat až těsně k bodu mrazu. Navíc je třeba počítat s možnou náhlou změnou počasí.

Cena

Cena zájezdu: 29 500 Kč

Cena dálkové letenky včetně letištních poplatků: cca 26 000 Kč Uvedená cena je pouze orientační a bude upřesněna dle ceníků leteckých společností bez jakéhokoliv dalšího navýšení.

Cena zájezdu zahrnuje: Dopravu pronajatým mikrobusem, dálkové přesuny (pohodlnými dálkovými autobusy a na ně navazující transfery taxíky), vlak na Machu Picchu tam i zpět, veškeré poplatky za dálnice, mosty a parkovné, ubytování v hotelích po 2 osobách, služby průvodce, informační materiály.

Cena zájezdu nezahrnuje: Dálkovou letenku a místní přelet Lima – Cuzco včetně letištních poplatků, odletové taxy z Limy do Cuzca (cca 10 USD) a z Limy do ČR (cca 30 USD), které se hradí na místě (20 EUR), jinou než uvedenou dopravu (taxi, jeep apod.), stravu, cestovní pojištění, vstupní víza (0 Kč/osobu), veškeré vstupy, lodní výlety apod., vše co není uvedeno v „cena zájezdu zahrnuje“.

Nejlehčí program

Velmi lehký program vhodný pro průměrně zdatné turisty, rodiny s dětmi i seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
14.11.2014 - 6.12.2014
Délka pobytu:
22 dní
Destinace:
Peru
HotelLetecky
Cena 29 500 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím