Gruzie - letní treking srdcem Kavkazu

Výlet do hor, zážitky a víno

Vyberte si termín

E981
od 17.7.2021
do 24.7.2021
Prázdninový termín
8 dní
23 900 Kč

Máte rádi objevování nových zemí, dobré víno a turistiku ? Potom je zájezd do Gruzie určený právě pro Vás ! Nabitých osm dní v malebné krajině Kavkazu Vám zanechá plno vzpomínek na krásné hory, rozmanitou flóru i faunu a skvělá gruzínská vína, vyráběná tzv. kachetským způsobem - v nádobách Kvevri zrají vína pod zemí.

gruzie-ledovcova-rekaGruzie je bývalou zemí sovětského bloku. Tento fakt je cítit v zemi pod vrcholy Kavkazu dodnes a proto je druhým nejpoužívanějším jazykem ruština. Nejvyšší horou Gruzie je Šchara, která je svou výškou 5201 m. n. m. třetí nejvyšší horou v Evropě. Země je skvělá pro turisty všech kategorií. Během několika průzkumných výprav jsme pro Vás připravili program, kde trekking tvoří hlavní část. Na druhé straně víme, že důležitou částí poznávání exotických zemí je poznání kulturních památek a proto máme vyhrazený čas také na dvě města - Batumi a Kutaisi. Těžko by jste hledali v Gruzii větší kontrast mezi dvěma městy, než mezi právě těmito dvěma. Kutaisi je tradiční gruzínské město ovlivněné komunistickou historií. Naopak Batumi je moderní, rychle se rozvíjející přímořské město, které se také přezdívá Gruzínským Miami.

Program

1. den: V ranních hodinách odjezd z Brna mikrobusem CK na letiště ve Vídni. Let Vídeň – Kutaisi, po příletu do Kutaisi přesun do Mestie. Ubytování a v podvečer individuální prohlídka historického centra Mestie. Pro zájemce společná večeře místních pochutin.
2. den: Ráno začátek treku z Mestie do Ushguli. Na tento den je naplánovaná první etapa z Mestie do Zhabeshi. Dnes to bude pohodový trek s převýšením 517 m. Po příchodu na ubytování je možnost procházky k nedalekému vodopádu.
3. den: Pokračování treku z Mestie do Ushguli nás dnes zavede na chodník mezi Zhabeshi a Adishi, ve kterém nás bude čekat ubytování v příjemném rodinném penzionu.
4. den: Na další den předchozí příjemné nástupy na trek vystřídá brzký odchod z penzionu. Čeká nás přechod ledovcového potoku. Není se čeho bát - ráno je v řece méně vody. Večer se dostaneme do vesnice Iprali.
5. den: Z vesnice Iprali nás čeká poslední část treku do Ushguli (UNESCO). Pro zájemce je připravená túra na zříceninu hradu královny Tamary nad vesnicí.
6. den: Následující den je rezervovaný pro případ špatného počasí. V případě nevyužití této časové rezervy je v plánu trek pod ledovec nejvyšší hory v GruziiŠchary (5193 m. n. m.). Večer se přesuneme pomocí lokálních mašrutek zpět do Mestie, kde přespíme s možností společné večeře.
7. den: V brzkých ranních hodinách se vydáme dokaňonu Martvili, kde se půjdeme podívat na největší vodopád v Gruzii. Také navštívíme kaňon Okatse a vodopád Kinchkha, který patří k nejvyšším vodopádům v Gruzii. Večer se přesuneme do Batumi, kterému se říká Gruzínské Miami.
8. den: V dopoledních hodinách přesun do města Kutaisi, které tvoří poslední zastávku během našeho zájezdu. Je připravená krátká prohlídka města. Vrátíme se o dvacet let zpět. Individuální rozchod, odlet do Prahy.

Nocleh a strava

Ubytování:
V pokojích nebo apartmánech pro 3-4 osoby, kam seskládáme jednotlivé účastníky zájezdu včetně samostatných jedinců. Pokud by někdo měl zájem o soukromý jednolůžkový nebo 2-lůžkový pokoj, je to možné za příplatek dle individuální kalkulace.

Stravování:
Snídaně je zahrnutá v ceně ubytování. Jídlo během dne na túrách řešíme individuálně (buď z domácích zdrojů nebo každý den máme možnost nákupu čerstvých potravin v místních minimarketech. Některé dny máme možnost obědu v restauracích během túry). Večer počítáme s ochutnáváním gruzínskych specialit.

Doprava

Letecky na trase Vídeň – Kutaisi – Praha přímým letem s nízko nákladovou leteckou společností. Cena je limitovaná a v případě pozdějšího přihlášení se může cena zájezdu zvýšit o rozdíl mezi aktuální cenou a cenou stanovenou v zájezdu. Přihlaste se co nejdříve. Transfer z Brna na letiště ve Vídni a zpět do Brna zajistíme mikrobusem CK. Přesuny po Gruzii řešíme místními autobusy, nebo smluvní dopravou.

V rámci letenky máte nárok na dvě příruční zavazadla. Jedno menší o rozměrech 40 x 20 x 25 cm a jedno větší o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a váze do 10 kg (menší turistický batoh 35-45 l). Větší (standardní) odbavované zavazadlo je možno přiobjednat v přihlášce za příplatek. Zajištění konkrétních míst v letadle je také za příplatek.

Důležité informace

Rezervace bez rizika
Znamená, že v okamžiku rezervace zájezdu uhradíte pouze zálohu ve výši 1.000 Kč/osobu. Tři měsíce před odjezdem uhradíte zálohu na zájezd do 50 % ceny zájezdu. Doplatek do plné ceny platíte až měsíc před odjezdem na zájezd. Dle všeobecných obchodních podmínek můžete zájezd zrušit bez poplatku až do doby 30 dní před odjezdem (srovnejte s konkurencí).

Obtížnost
Turistický program zvládne každý průměrně trénovaný turista. Půjdeme ovšem s menším batohem, ve kterém si poneseme veškeré osobní věci po celou dobu túry na zádech. Délka túr je cca 5-6 hodin čistého času chůze.

Vybavení
Nezbytná je pevná obuv, doporučujeme buď pohorky nebo nízké trekové boty. Většina treku vede po horských stezkách a kamenitých nezpevněných cestách. Dále doporučujeme na túry oblečení na převlečení, plavky a ručník a svačina a pití na daný den.

Covid-19:
Informace o možnostech a podmínkách cestování najdete zde.. Na rizika spojená s onemocněním je možné se nově pojistit.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Technické vychytávky
Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.

Cena

Základní cena: 23 900 Kč

Cena zahrnuje:

  • 7x ubytování v hotelu nebo penzionu se snídaní. Pokoje jsou 3-4 lůžkové
  • letenku Vídeň - Kutaisi - Praha
  • příplatek za druhé kabinové zavazadlo
  • transfery na letiště ve Vídni a z letiště v Praze
  • veškerou dopravu po Gruzii dle programu
  • práci průvodce a organizátora akce
  • materiály, mapky a další služby CK
  • pojištění CK proti úpadku a všemožné poplatky

Cena nezahrnuje:

  • náklady na stravování během dne
  • komplexní pojištění na cesty Union Turista A

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
17.7.2021 - 24.7.2021
Délka pobytu:
8 dní
Destinace:
Gruzie
HotelApartmánySnídaněLetecky
Cena 23 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím