Do Afriky nejen na Safari

Lidé i příroda v doprovodu fotografa

Proběhnuté zájezdy

E981
od 23.3.2017
do 5.4.2017
14 dní
54 900 Kč

Vydáme se do Jihoafrické republiky v doprovodu fotografa Jakuba Kotase, který zde dlouhodobě žije, pozná řadu domorodců a vyzná se v místním prostředí. Pomůže Vám objevit krásy africké přírody, ale zejména Vás dostane do nefalšovaného prostředí místních obyvatel. Navštívíte a budete ubytováni v pravém africkém sirotčinci v úžasných obydlích - kruhových stavbách se slaměnými střechami. Zde se také budeme stravovat a z tohoto zázemí podnikat všechny výlety do okolí. Navštívíme národní parky se zvířaty a nejednu domorodou vesnici s možností setkat se s místními obyvateli a podívat se do jejich domovů. Celý projekt je charitativní a výtěžek z Vašeho zájezdu putuje na fungování sirotčince.

safari-zebraVydáme se na neopakovatelnou cestu po Jihoafrické republice. Navštívíme nejkrásnější místa v regionu KwaZulu Natal. Mnohá z nich jsou stále ještě turisticky neobjevená. Poznáme zvyky a kulturu kmene Zulu a zaposloucháme se do domorodých písní pěveckého sboru za praskotu táborového ohně. Cestou na Safari za tzv. velkou pětkou (slon, buvol, nosorožec, lev a levhart) Vás zavezeme na vyhlášené pláže Indického oceánu. Společně se vydáme do Dračích hor, do malinkatého státu Lesotho v srdci Jihoafrické republiky, o kterém se právem hovoří jako o střeše Afriky, kdy Vás jeepem vyvezeme do nadmořské výšky 3500 m n. m. S průvodcem se vydáme na takříkajíc pěší Safari. Do oblasti, kde se hojně vyskytují antilopy, zebry, pakoně, divoká prasata a další volně žijící zvířata. Zážitek, který si za žádnou cenu nechcete nechat ujít. Po celou dobu Vás bude doprovázet tlumočník a někdo z místních, kdo ovládá domorodý jazyk a je schopen zodpovědět jakýkoliv dotaz.

Připravili jsme pro Vás na míru sestavenou vzdělávací foto-školu pod vedením známého fotografa Jakuba Kotase, s jehož pomocí se naučíte zachytit neopakovatelné chvíle, které na Vás v Africe čekají. V neposlední řadě si pobyt s námi užijete jednoduše proto, že jsme pečlivě zvážili a osobně projeli všechny trasy a ujistili se, že nedojde k předávkování zážitky.

Program

První týden

Letecky se přepravíme na letiště King Shaka v Durbanu. Přepravíme se minibusem sirotčince do Highlands resortu. Cestou si prohlédneme Cato Ridge, KwaZulu Natal (cca 45 minut). Následuje večeře a ubytování.

Relaxační den v resortu Highlands - plavecký bazén se skluzavkou, možnost procházek a fotografování

Odjezd privátním autobusem do městečka St. Lucia - cca 4 hodiny. Zastávka ve městě Durban - procházka po pláži. Příjezd do St. Lucia, ubytování ve stylových Safari stanech pro dvě osoby.

Celodenní výlet do největšího Safari parku v regionu KwaZulu Natal - Hluhluwe Game Reserve s možností pozorovat tvz. Big Five - velkou pětku - slona, lva, buvola, nosorožce a levharta

Relaxační den v městečku St. Lucia. Návštěva místních pláží, koupání v Indickém oceánu, večerní výlet lodí do ráje hrochů

Ranní pěší safari, kdy se pod vedením zkušeného místního průvodce projdete po nedalekém parku s možností uvidět a fotografovat zebry, pakoně, opice a další. Nenáročná pěší túra a neopakovatelný zážitek. Návrat do Highlands resortu

Druhý týden:

Relaxační den v resortu Highlands. Pro náročnější možnost výletu na cca 45 minut vzdálenou písečnou pláž (v ceně zájezdu) možnost fotografování tanečníků Zulu v jejich tradičním oblečení večerní posezení u táborového ohně a vystoupení pěveckého sboru Young Zulu Warriors s ukázkou místních tanců a Zulu kultury

Highlands resort se nachází v turisticky atraktivní lokalitě zvané Tisíc kopců (Thousand Hills). Pozveme Vás na scénickou projížďku touto členitou krajinou plnou kontrastů. Možnost návštěvy místní komunity a poznat opravdový život lidí v této oblasti. Pro ty z Vás, kteří by jste chtěli přivést a darovat něco místním - např. obuv, oblečení hračky atd. možnost navštívit rodiny, které pomoc opravdu potřebují. Velmi dojemné okamžiky.

Odjezd do Dračích hor ubytování v Sani Lodge - dvoulůžkové pokoje. V den příjezdu projížďka na koních v překrásné krajině na úpatí Dračích hor.

Celodenní výlet džípem 4x4 do státu Lesotho do nadmořské výšky 3500 metrů. Krátká pěší túra ve státě Lesotho, o kterém se tvrdí, že je střechou Afriky.

Sani Lodge nabízí překrásné pěší stezky přímo ze dveří našeho ubytování. Můžete se s námi a místním průvodcem vydat do blízkých jeskyní, kde se uchovaly nástěnné malby původních obyvatel, Sánů. Nebo se vydat na několikahodinovou pěší túru a objevit krásy místních hor včetně několika vodopádů. Možnost koupání v nádherných tůních - plavky s sebou. Anebo jen tak strávit den s knihou u bazénu. Odpolední odjezd do Highland resortu

Dopolední relax v resortu a odvoz na letiště do Durbanu - King Shaka, odlet do Vídně či jiného letiště.

Nocleh a strava

Budete ubytováni po celou dobu pobytu v Highlands resortu. Jedná se o sirotčinec, vybudovaný evropskou společností za účelem záchrany domorodých dětí. Vaše obydlí bude Rondavel - kulatá stavba se špičatou střechou. Můžete být ubytováni také v klasických pokojích evropského stylu. K dispozici budete mít sprchovací kout, umyvadlo s teplou vodou, WC, kuchyňský koutek s vařičem a základním vybavením - ledničku, rychlovarnou konvici, čaj, kafe, cukr. Voda z místního zdroje je nezávadná a velmi chutná. Máte možnost nakupování v nedalekém obchodě (potraviny, drogerie). Ubytování je velmi čisté, skromné ale účelně zařízené. Úklid pokojů probíhá každý den (povlečení se mění zpravidla po čtyřech dnech).

V resortu jsou dva bazény, z toho jeden má cca 25 m dlouhou vodní skluzavku. Také je zde několik piknikových stanovišť - zastřešené posezení z lavicemi a stolem a také grilem. Součástí resortu je fotbalové hřiště.

Stravování

Jídlo se připravuje v prostorách sirotčince, kde si ho pak následně doneseme do svého ubytování. Nabízí se také možnost jíst ve společenské budově, patřící k rezortu. Jídlo je velmi chutné a výživné. Hlad mít nebudete. Jídlo je však skromné. Nečekejte hotelové přejídání. Jsme v Africe !

Doprava

V ceně není zahrnuta letecká doprava. Máme vyzkoušeno, že nejvýhodnější lety jsou z Vídně. V případě zájmu Vám vyhledáme nejvýhodnější letenku nebo Vám nabídneme více variant (z Prahy, Krakowa, Vídně nebo Bratislavy). Po příletu Vás bude čekat minibus (Mercedes Sprinter) a dopraví Vás do Highlands resortu. Další doprava a výlety jsou již zcela zahrnuty v ceně zájezdu, včetně výletů po Safari jeepem.

Důležité informace

Cena zahrnuje prakticky vše ! - cestu z letiště do Highlands resortu a zpět - ubytování po celou dobu zájezdu - snídaně, obědy a večeře, kávu a čaj - veškerý transport po dobu zájezdu - vstup do Hluhluwe Game Parku na Safari - výlet lodí za hrochy - pěší Safari - projížďku na koních v Dračích horách - exkurzi v oblasti Tisíc kopců - výlet jeepy do státu Lesotho - povolení na pěší túru v Dračích horách - návštěvu jeskynních maleb s průvodcem - vzdělávací foto-školu - průvodce a místní doprovodné osoby

Cena nezahrnuje: - leteckou přepravu a nezahrnuje přepravu z místa bydliště na letiště do Vídně a zpět - cestovní pojištění - v ceně nejsou započteny alkoholické nápoje ani další věci osobní potřeby

Cena

Zaváděcí cena zájezdu: 54 900 Kč/osoba

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
23.3.2017 - 5.4.2017
Délka pobytu:
14 dní
Destinace:
Jihoafrická republika
HotelPolopenzeLetecky
Cena 54 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím