Labská cyklostezka

Podél Labe z Krkonoš do Děčína

Proběhnuté zájezdy

C179
od 6.7.2020
do 12.7.2020
7 dní
9 900 Kč

Projedeme se na kole podél řeky Labe téměř od pramene až do národního parku České Švýcarsko u Děčína a hranic s Německem. Cestou navštívíme krásná místa, hrady, zámky, zajímavé technické a přírodní památky v okolí jedné z nejdelších evropských řek. Hodláme využít bezpečí Českého území a podpoříme podnikatele v turistickém ruchu severních Čech. Upozorňujeme na novinku v sekci ubytování.

labe-na-koleLabská cyklostezka - je vhodná i pro horská či trekkingová kola. Sjízdný je celý úsek značené cyklotrasy z Vrchlabí na hranice se SRN (349 km). Cyklostezka se zpevněným povrchem, vedená mimo silnice je na přibližně 40 % trasy, celkem 140 km. Zbytek je veden po silnicích - asi 139 km nebo po cestách s přírodním povrchem - 70 km. První skica záměru stezky pochází z roku 1977. První projekt Polabské cesty zdraví je z roku 1983.

mapa-labeLabe - jednou z největších řek a vodních cest Evropy. Pramení v Krkonoších na severu Čech, protéká Německem a ústí do Severního moře. Labe je 1094 km dlouhé (v Česku 370,74 km) a jeho povodí má rozlohu 148 268 km² (v Česku 49 933 km²). Na soutoku s Vltavou má nižší průtok a je od pramene kratší, přesto se nepovažuje za její přítok. Celková délka toku Černého potoka, Teplé Vltavy, Vltavy a Labe od soutoku s Vltavou do moře činí 1329 km.

Josefov - je východočeské historické pevnostní město v okrese Náchod v Královéhradeckém kraji. Spolu se sesterským městem Terezínem bylo na příkaz císaře Josefa II. vybudováno v 80. až 90. letech 18. století v odezvě na změnu severní hranice Habsburského mocnářství potvrzenou po sedmileté válce Hubertusburským mírem.

Terezín - také pevnostní město více známe jako Památník Terezín. Specializovaná česká kulturní instituce, která má za úkol uchovávat památku na oběti nacistické perzekuce během 2. světové války. Památník Terezín rozvíjí zejména muzejní, výstavní, výzkumnou a vzdělávací činnost spojenou s utrpením lidí během 2. světové války a to jak v Terezíně tak i jinde.

Program

Pondělí - v ranních hodinách vyrazíme z Brna a dalších nástupních míst na Moravě. Přejezd autobusem s cyklovlekem do Vrchlabí v severních Čechách. Vyložení kol a první kratší etapa do Špindlerova Mlýna, kde se projedeme po naučné stezce Labský důl až téměř k prameni Labe. Pro zájemce je možné si projet i místní horské etapy. Zpět do Vrchlabí jinou trasou, ubytování ve Vrchlabí, večeře (50 km, mapka a převýšení)

Úterý - snídaně. Dnes nás čeká etapa z Vrchlabí k vodní nádrži Rozkoš.
Cestou projedeme obec Hostinné s řadou krásných památek a samozřejmě také Dvůr Králové (možnost návštěvy ZOO) s krásným centrem města. Ubytujeme se v kempu u vodní nádrže Rozkoš, osmé největší přehrady v České republice s možností koupání. Večeře, možnost projížďky podél přehrady (65 km, mapka a převýšení)

Středa - snídaně. Podél Labe budeme pokračovat až do Lázní Bohdaneč.
První část dne strávíme v krásném opevněném městě Josefov, kde si prohlédneme četné pevnosti. Po cyklostezce přímo podél Labe přejedeme přes historické centrum Hradce Králové na hrad Kunětická hora a dále s možností odbočky do centra Pardubic na ubytování do Lázní Bohdaneč. Odpoledne můžeme strávit v lázních nebo koupáním v okolních rybnících (72 km, mapka a převýšení.).

Čtvrtek - snídaně. Pokračujeme podél řeky Labe přes Kladruby nad Labem (UNESCO) s unikátním hřebčínem, historický Týnec nad Labem, Kolín s velkým zdymadlem a historickým centrem, lázně Poděbrady až za Nymburk. Večeře (80 km, mapka a převýšení.).

Pátek - snídaně. Přes Lysou nad Labem, Brandýs nad Labem, zámek Lobkovice až do Mělníka. Večeře. (53 km, mapka a převýšení.).

Sobota - snídaně. Z Mělníka přes Liběchov, Štětí, Roudnici nad Labem, s návštěvou Terezína, Litoměřic, malebnou krajinou jižně od Ústí nad Labem do kempu u hradu Střekov. Večeře (70 km, mapka a převýšení)

Neděle - snídaně. Poslední etapa přes Ústí nad Labem, hrad Střekov, Děčín s řadou památek až do Českého Švýcarska v okolí Hřenska. Nakládka kol a návrat do nástupních míst na Moravě.

Nocleh a strava

Ubytování - během našeho putování podél řeky Labe budeme ubytováni v našem speciálně upraveném obytném autobuse. Autobus je rozdělen na část pro sezení (max 20 osob) a část ubytovací, kde jsou vytvořena lůžka nad sebou pro 1 až 2 osoby. V autobuse je k dispozici kuchyňka s ledničkou, toaleta, skříňky na zásoby, apod. - viz fotogalerie. Autobus bude vždy zaparkován v místních kempech, kde využijeme sociální zázemí (sprchy, toalety). Můžeme využít také gril a posezení.'''

Stravování''' - vařit Vám bude náš kuchař prostřednictvím polní kuchyně. Těšit se můžete na snídaně s jedním základním jídlem a celou řadou dojídacích koutků (sladký koutek, zdravý koutek, sýry, šunka, salám, apod.). Večeře připravujeme o dvou chodech - různé druhy polévek, hlavní jídlo a případně salát nebo nějaká sladká tečka.

Doprava

Doprava je zajištěna autobusem cestovní kanceláře, který je vybaven pohodlnými sedadly. Je omezená kapacita autobusu, protože zároveň slouží jako naše noclehárna, díky speciálním úpravám na lůžkovou zadní část - viz fotogalerie.

Nástupní místa:

 • Ostrava
 • Olomouc
 • Prostějov
 • Vyškov
 • Kroměříž
 • Brno

Důležité informace

Obtížnost - celá etapa je vedena podél řeky Labe. Převýšení proto není nijak náročné a můžeme si dovolit i delší etapy, které je možné díky podpory autobusu individuálně zkrátit.
Povrch - část labské cyklostezky je vedena mimo provoz po asfaltové cyklostezce. Část vede po silnici s lehkou dopravou a část po nezpevněných cestách (tyto úseky je možné objet)
Vhodný typ kola - Vhodné kolo je trekové i silniční nebo horské (doporučujeme hladké pláště). Akceptujeme elektrokola.
Nabíjení elektrokol - bude možné každý den v kempu, kde budou přístupné zásuvky na 220 V.

Cena

Základní cena: 9900,- Kč

Cena zahrnuje:

 • dopravu autobusem s cyklovlekem se zaplněním 1 osoba/1 lůžko
 • 6x ubytování v kempech v našem karavan autobusu
 • 6x polopenze z polní kuchyně včetně grilování
 • práci průvodce, řidiče a kuchaře
 • služby cestovní kanceláře, DPH, pojištění proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • vstupné do památek
 • stravování a nápoje během dne

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
6.7.2020 - 12.7.2020
Délka pobytu:
7 dní
Destinace:
Česká republika
KempPolopenzeAutobus
Cena 9 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím