Jižní Vietnam nejen na kole

Nejkrásnější místa a zážitky Jižního Vietnamu

Proběhnuté zájezdy

E971
od 1.12.2018
do 13.12.2018
13 dní
20 000 Kč
E972
od 10.1.2019
do 22.1.2019
13 dní
20 000 Kč
E973
od 22.1.2019
do 3.2.2019
13 dní
20 000 Kč

Kombinovaný zájezd za poznáním a cykloturistikou. Prostudujte si náš program. Jak jinak poznat krásy Vietnamu, než ze sedla kola ? Nic se ale nesmí přehánět a tak ujedeme opravdu jen nezbytně nutné množství kilometrů. Poznáme nejkrásnější místa Jižního Vietnamu jako je řeka Mekong, vodopády Pangour, kávové a čajové plantáže, východy slunce. Užijeme si koupání v moři a skvělou Vietnamskou kuchyni.

nha-trang-2Zájezd je koncipován jako poznávací zájezd po jižním Vietnamu. Zároveň je zpestřený o cyklistické výlety a turistiku. Nabízíme nejzajímavější místa jižního Vietnamu. Na lodičce proplujeme zákoutími řeky Mekong, navštívíme hadí farmu, plovoucí trhy či továrnu na nudle. Podíváme se na 250 km dlouhý komplex podzemních tunelů a chodeb, které během války ve Vietnamu sehráli významnou roli. Nebude chybět ani koupání v moři nebo si můžeme vyzkoušet různé vodní sporty. Na kole prozkoumáme okolí Mui Ne a města Dalat. Uvidíme nádherné vodopády Pangour, kávové a čajové plantáže a další skvělé památky a místa. Ve městě Nha Trang budeme moci pozorovat východ slunce nad městem z jednoho z kopců. Po celou dobu zájezdu si vychutnáme vyhlášenou vietnamskou kuchyni.

Program

1.- 2. den: Odlet z Prahy do Ho Chi Minhova města. Po příletu do bývalého Sajgonu Vás na letišti vyzvedne průvodce a zaveze Vás na hotel v centru města. Večer společná večeře a uvítací večírek v některé z restaurací.
3. den: Navštívíme komplex podzemních tunelů a chodeb Cu Chi, které během války sehrály důležitou roli a sloužily jako dopravní a logistický uzel. Byly zde nemocnice, kuchyně, ložnice či sklady zbraní. Navštívíme nedalekou pagodu Ben Duoc. Odpoledne přejedeme autobusem (asi 5h jízdy) do delty řeky Mekong do města Can Tho.
4. den: Čeká nás půldenní výlet po řece Mekong, kdy na lodičce navštívíme různá zákoutí delty řeky. Vyjíždí se brzy ráno, tak abychom stihli plovoucí trhy hned po východu slunce, kdy jsou nejrušnější a zároveň krásně osvětleny ranním sluncem. Na trzích si můžeme koupit čerstvé ovoce. Další zastávka bude v továrně na nudle, kde uvidíme jak se vyrábějí tradiční vietnamské rýžové nudle. A odneseme si nezapomenutelný zážitek z hadí farmy, kde chovají hady na maso. Uvidíme proces zpracování masa a kůží, případně se můžeme vyfotit se 4 metrovými hady. Odpoledne přejedeme do přímořského střediska Mui Ne (asi 8 h jízdy).
5. den: Po dlouhém přejezdu následuje trochu odpočinku a zábavy. Tento den můžeme strávit dle libosti. Užijeme si koupání v moři, opalování na pláži, velmi levné vodní sporty jako jsou windsurfing, paddleboarding, kitesurfing a další. Varianta bez moře je výstup na horu Ta Cu, kde se nachází 49 metrů dlouhá socha ležícího Buddhy - největší v Asii. Večer se můžete projít po pláži při západu slunce a pozorovat místní rybáře lovící olihně. Jelikož je Mui Ne rybářské městečko, na večeři si můžete vybrat z mnoha restaurací s čerstvými mořskými plody a rybami.
6. den: Na zapůjčených horských kolech prozkoumáme okolí. Během vyjížďky navštívíme místní tržiště, buddhistický chrám Buu Son a pagodu Posah Inu Cham. Dále se zajedeme podívat na písečné duny, kde si můžeme vyzkoušet bobování na písku společně s místními dětmi. Cestou na hotel projedeme rybářskou čtvrtí a zastavíme u známe říčky nazývané jako Fairy stream (Pohádkový proud), kde se projdeme korytem řeky, která vede mezi písečnými útesy. Během celého dne ujedeme na kole do 40 km v rovinatém terénu.
7. den: Ráno vyjedeme autobusem přes pohoří do oblasti Bao Loc (cca 4 h jízdy). Tam uvidíme spoustu kávových plantáží pokrývající celé kopce. Zajdeme se podívat na populární vodopád Dambri. Cestou zastavíme u přehrady Da Mi, kde můžete vidět nově postavenou plovoucí solární elektrárnu. Odpoledne bude autobus pokračovat (asi 3 h jízdy) do oblíbeného městečka Da Lat, které si vybrali Francouzi pro svůj chladnější charakter.
8. den: Na kolech se vydáme k vodopádům Pangour. Za celý den ujedeme 52 km, během kterých si užijeme parádní sjezd z kopce. Během vyjížďky nás čeká 233m stoupání a 872m klesání. Během dne uvidíme farmu na cvrčky, které můžete ochutnat, buddhistický chrám, Slonní vodopád a spoustu kávových plantáží. Pokud by někomu nestačily síly, může zbytek trasy dojet v doprovodném autobuse, který po návštěvě vodopádu zaveze všechny členy skupiny zpět do městečka Da Lat. Volitelně se tato trasa dá absolvovat na skútru.
9. den: V tento den projedeme na kole okolí města Da Lat. Objedeme celé jezero Xuan Huong, které leží v centru města. Navštívíme květinové zahrady, místní obří tržiště, pagodu Truc Lam, vodopád Datanla a jezero Tuyen Lam. Cestou budeme mít spoustu příležitostí pořídit nádherné fotografie. Za celý den ujedeme 17 km a zdoláme převýšení 230 metrů a klesání 230 metrů. Volitelně se tato trasa dá absolvovat na skútru.
10. den: Po snídani se vydáme vyšlápnout horu Lang Biang (2167 m n. m.), ze které je parádní výhled na okolní krajinu. Vychází se z nadmořské výšky 1489 metrů n. m. Cesta nahoru má necelých 6 km, během kterých zdoláte převýšení téměř 800m a klesání 130m. Cestou projdeme mezi kávovými políčky, borovicovýmí lesy ale i džunglí. Pokud budete unaveni, je možnost trasu zkrátit a polovinu cesty nahoru vyjet jeepem. Odpoledne přejezd (asi 3 h jízdy) autobusem do turisty oblíbeného města Nha Trang, kde je spousta barů a restaurací. Zde můžeme po náročných dnech trochu odpočinout a vykoupat se v moři.
11. den: Brzy ráno se vydáme na blízký kopec, ze kterého budeme pozorovat východ slunce nad městem Nha Trang. Z kopce je parádní výhled na celé město a zátoku. Cestou na vrchol ujdeme 2 km a zdoláme převýšení 359 metrů. Po návratu budeme mít volno až do večera. Můžeme se dospat na hotelu nebo strávit den na pláži. Případně se můžeme vydat na nedaleký ostrov Hon Tre, kde se nachází zábavní park Vin Pearl. Na ostrov vede kabinová lanovka. Večer nasedneme na noční autobus do Ho Chi Minhova města. Jedná se o tzv. sleeping bus, kde se můžete v noci prospat. Pojedeme asi 8-9 h.
12.-13. den: Brzo ráno dorazíme do města Ho Chi Minh. Nasnídáme se v některé z restaurací a zajdeme na místní tržiště, kde si můžete nakoupit suvenýry a dárky. Následuje přejezd na letiště místním autobusem či taxíkem a odlet do Prahy.

Nocleh a strava

Ubytování je zahrnuto v ceně zájezdu. Ubytováni budeme v levnějších hotelích ve dvou nebo tří lůžkových pokojích s vlastní koupelnou a záchodem. Většina hotelů má k dispozici přístup k wifi s internetem. Pokoje jsou čisté a splňují vietnamské standardy.

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Snídat budeme na hotelu, kde budeme ubytováni. Obědvat a večeřet budeme v dostupných restauracích či pouličních stáncích. Ve Vietnamu je jídlo velmi levné a na ulici se dá naobědvat za 20-50 Kč. Mezi vyhlášená vietnamská jídla patří hovězí polévka Pho Bo, jarní závitky Nem Rán, rýže či rýžové nudle se spoustou zeleniny a masem.

Doprava

Doprava je zahrnuta v ceně zájezdu. Většinou je zajištěna soukromým mini busem (nejčastěji Ford Transit), který poveze i zapůjčená horská kola. Z Nha Trangu do Sajgonu pojedeme turistickým spacím busem (tzv. sleeping bus). Po Sajgonu využijeme i městskou dopravu.

Důležité informace

Cestovní doklady a víza: Pro vstup do Vietnamu potřebujete cestovní pas, jehož platnost je delší než 6 měsíců od data vycestování z Vietnamu. Dále potřebujete vízum na pobyt do 30 dní, které si můžete zajistit online. Cena víza je 25 USD a není zahrnuta v ceně zájezdu.
Očkování: Do Vietnamu nejsou povinné žádné očkování. Nicméně se doporučuje očkování proti žloutence typu A + B a břišnímu tyfu. Před odletem si zkontrolujte zdali máte platné očkování proti tetanu.

Po příletu do Vietnamu si můžete od průvodce zapůjčit místní SIM karetu s datovým tarifem. Poplatek za zapůjčení činí 250 Kč a uhradíte ho na místě. V případě zájmu o zapůjčení SIM karty prosím uveďte předběžný požadavek při nákupu zájezdu v poznámce.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Základní cena: 20 000 Kč

Cena zahrnuje:

 • 9x nocleh v hotelu
 • 9x snídani
 • česky mluvící průvodce po celou dobu pobytu (Čech)
 • dopravu po Vietnamu po celou dobu zájezdu
 • pronájem horských kol dle programu
 • půldenní plavbu lodí po řece Mekong, včetně vstupu na atrakce během plavby
 • welcome drink

Cena nezahrnuje:

 • zpáteční letenku do Vietnamu (13-17 000 Kč)
 • jednorázové vstupní vízum do Vietnamu (25 USD)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (1350 Kč)
 • vstupy na památky
 • obědy, večeře a 1x snídani
 • cestovní pojištění

Platební podmínky: 1. záloha = 10 000 Kč (hradí se po přihlášení)
2. záloha = 10 000 Kč (po dosažení min. počtu účastníků)
doplatek do kompletní ceny (včetně ceny letenky) nejpozději měsíc před odletem

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
1.12.2018 - 13.12.2018
Délka pobytu:
13 dní
Destinace:
Vietnam
HotelSnídaněAutobusMikrobusLetecky
Cena 20 000 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím