Jarní Toskánsko a ostrov Elba na kole

Relax ze sedla kola a dobrým vínem po Toskánsku

Proběhnuté zájezdy

VLH511
od 28.4.2017
do 8.5.2017
11 dní
12 900 Kč

Toskánsko a ostrov Elba (který je jeho nedílnou součástí) je ideálním místem pro Vaši cyklodovolenou. Podmínky pro cyklistiku v těchto krajích jsou již v jarních měsících ideální - příjemné teploty, krásně rozkvetlá příroda, moře již začíná být teplé na krátká osvěžení. Na své si příjdou ti, kteří chtějí pořádně zatrénovat, ale i pohodáři, kteří chtějí poznávat krásy toskánských krajů.

Toskánsko a ostrov Elba na koleToskánsko - to je svět renesance, působiště géniů, jakými byli Leonardo, Michelangelo, Giotto a mnoho dalšich. Toskánsko je kraj skvělé kuchyně a vynikajících vín, jako jsou Chianti, Brunello di Montalcino a Vino Nobile di Montepulciano. Toskánsko, to jsou starobylá města na kopcích, cypřiše kolem cest a historické, ale stále žijící kláštery.
Ostrov Elba - místo Napoleonova vyhnanství, ale také místo s nádhernou přírodou, krásným pobřežím a romantickými plážemi, vklíněnými mezi strmé svahy porostlé voňavou macchií. Navštívíme stylová přístavní městečka, pohádkové horské vesničky, majestátní Portoferraio s Napoleónovým exilovým sídlem. Ostrov Elba nabízí cyklistiku po panoramatických silničkách, kopírujících azurové moře i šplhajících do kopců za krásnými výhledy. 

Program

1. den pátek Odjezd z  ČR v podvečerních hodinách, noční přejezd do Itálie.
2. den sobota Příjezd do historické Sieny  - perly Toskánska. Ubytování, odpolední prohlídka města - unikátní náměstí ve tvaru lastury Piazza del Campo a jedna z nejpůsobivějších italských katedrál Duomo di Siena.
3. den neděle  Cykloetapa krajem Chianti. Navštívíme vinařské vesnice Vagliagli, Rada in Chianti, vinařství Badia Coltibuono, Gaiole in Chianti. Cca 40 - 65 km
4. den pondělí Přesun autobusem do města alabastru Voltery. Odtud do středověkého "Manhattanu" San Gimignana  s jeho rodovými věžemi a neopakovatelnou středověkou atmosférou, sjezd do Ulignana, kde bude večeře s ochutnávkou v místním vinařství.  Cca 40 km.
5. den úterý
Cykloetapa krajem Crete Senesi. Autobusem do Buonconventa a odtud na kole k benediktinskému klášteru Monte Oliveto Maggiore. Pokračujeme přes Chiusure do Asciana a typicky zvlněnou, toskánskou krajinou s osamělými statky na kopcích a krásnými výhledy zpět do Sieny. Cca 40 - 50 km.
6. den středa Po snídani přejezd autobusem do přístavu Piombino, odtud trajektem na ostrov Elba. Z přístavu Portoferaio krátký přejezd do místa ubytování na jižní straně ostrova. První krátká etapa po ostrově. Společná večeře v místní restauraci.
7. - 9. den čtvrtek - sobota Hvězdicové výlety na kole po ostrově Elba. Navštívíme přístavní města Porto Azzuro, Cavo, Marina di Campo, horské vesnice Poggio a San Illario, hornická městečka Rio nell Elba a Capoliveri. Pěšky můžeme zdolat zříceninu hradu Volteraio. Poznáme hlavní město Elby Portoferraio, zájemci mohou vystoupat nebo vyjet lanovkou na nejvyšší vrchol ostrova Monte Capane 1018 m.n.m. Projdeme se křížovými cestami ke kostelíkům Madonna Del Monte a Madonna di Monserrato. Cyklistické trasy směřují do všech koutů ostrova a jsou díky jeho rozměrům dosažitelné z našeho místa ubytování. Trasy jsou velmi variabilní. Etapy cca 35 - 65 km
10. den neděle Po snídani ukončení pobytu na ostrově, trajekt na pevninu a možná zastávka v toskánském městě Lucca. Noční přejezd zpět do ČR.
11. den pondělí Příjezd do ČR v dopoledních hodinách.

Nocleh a strava

V plně vybavených kempech ve vlastních stanech, v mobilních domech a bungalovech. 

V ceně:

 • 4 noci v kempu buď ve vlastním stanu a nebo mobilním domku. 

Mobilní domky jsou většinou tohoto vybavení:

 • 1 x ložnice (1x manželské dvojlůžko)
 • 1 x ložnice se 2 samostatnými postelemi 
 • obytná místnost (kuchyně) se sedacím koutem (možnost spaní), s plynovým vařicem, dřezem, vybavením pro vaření a stolování, většinou je mikrovlnná trouba a rychlovarná konvice.
 • sprchový kout + wc
 • krytá terasa se zahradním nábytkem, sušák na prádlo.

Na Elbě:
V plně vybaveném kempu u moře, situovaném uprostřed jižního pobřeží ostrova - ideální místo pro všechny cykloetapy. Kemp se rozkládá v borovicovém háji, který i v horkých dnech zaručuje stín. V blízkosti je písečná pláž Lacona s postupným přístupem do moře. Kemp má vlastní bazén, hřiště pro děti (nafukovací hrady aj.atrakce). V kempu je obchod, restaurace, wi-fi připojení, moderní sociální zařízení.

Možnost spaní ve vlastních stanech - na terasách, ve stínu borovic.

Ubytování ve zděných bungalovech - jsou to malé domky s vlastní terasou, která umožňuje příjemné večerní posezení. Každý domek je rozdělený na 2 samostatné jednotky s vlastním sociálním zařízením, kuchyňkou, lednicí, veškerým nádobím, mikrovlnou troubou. Jedna polovina je komfortní pro 2  osoby. V obytné části se dají využít rozkládací lůžka, vhodné pro přátelé a rodinu s 1-2 dětmi. Obě poloviny domku se po odsunutí dělící stěny dají spojit v jeden celek (pro velké rodiny a dobré přátelé). Vznikne tím pádem domek s 2 samostatnými ložnicemi, 2x sociální zařízení, společenská místnost s kuchyňkou a společná terasa.

Stravování:

 • 8 x snídaně CK= různé druhy pomazánek, uzeniny, sýry, obil. kaše, pečivo, káva, čaj.
 • 6 x večeře CK = polévka + hlavní jídlo, káva, čaj.
 • 1 x společná večeře s ochutnávkou vín v Toskánsku (v místním vinařství)
 • 1 x společná večeře v místní restauraci na Elbě.

Doprava

Doprava je zajištěna pohodlným autobusem s WC, klimatizací, TV, barem.
Nástupní místo Kroměříž, Ostrava, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

Důležité informace

Náročnost etap: Trasy výletů povedou po místních komunikacích s asfaltovým povrchem, vyjímečně pevné šotolinové cesty. Provoz na silnicích je v tuto dobu ještě mírný, s vyjímkou okolí větších měst. Toskánská krajina a ostrov Elba jsou kopcovité, ale trasy jsou zvládnutelné i pro průměrně trénované jedince. U některých etap budou navrženy kratší varianty. K navezení na začátek některých etap využijeme autobus. Vždy je možné cyklistický program zaměnit za odpočinek v místě ubytování. Všechny plánované etapy lze absolvovat s průvodcem a nebo také působit zcela samostatně (doporučíme trasy i zajímavosti). 

Vhodné pro všechny typy kol, preferujeme treková a horská kola. Pro zájemce můžeme zajistit zapůjčení kvalitních elektrokol značky KTM (nutné nahlásit s předstihem).

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Cena za osobu ve vlastním stanu: 12 900 Kč

Cena za osobu v  bungalovu / mobilním domku: 15 900 Kč

Pokud se přihlásí samostatní zájemci o ubytování v bungalovech, pokusíme se najít vhodné spolubydlící z ostatních účastníků zájezdu. 

Cena zahrnuje:

 • doprava osob autobusem a přeprava kol v cyklovleku
 • trajekt na ostrov Elba
 • polopenze CK, 2 x večeře v místní restauraci (1x s ochutnávkou toskánských vín)
 • ubytování v kempech (viz odstavec "cena zájezdu")
 • informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku, DPH.

Cena nezahrnuje:

 • Snídaně
 • komplexní pojištění na cesty Union TURISTA B
 • vstupy do kulturních památek, případně lanovka na horu Monte Capanne a vše, co není uvedeno v odstavci "cena zahrnuje".

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
28.4.2017 - 8.5.2017
Délka pobytu:
11 dní
Destinace:
Itálie (vč. Sardinie, Elba)
Mobilní dům, karavan, chatkaPod stanemPolopenzeAutobus
Cena 12 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím