Den otevřených sklepů Hnanice

Cyklistika s ochutnávkou vín

Proběhnuté zájezdy

W151
od 5.5.2018
do 5.5.2018
1 den
790 Kč

Jednodenní cyklistika na Jižní Moravě s ochutnávkou vín v rámci Dne otevřených sklepů v Hnanicích. Projedeme si část Rakouska a Jižní Moravy v oblasti podél řeky Dyje. Cyklistiku je možné nahradit krátkou pěší procházkou podél řeky Dyje. Při cimbálové muzice se občerstvíme některou z místních pochutin a samozřejmě ochutnáme vzorky vín mnoha skvělých vinařů.

Návštěvníkům se v sobotu 5. května 2018 již posedmé naskytne jedinečná možnost navštívit soukromé sklípky vinařů Hnanic. Budeme moci ochutnat vína nového ročníku a zažít pravou moravskou atmosféru. Akce se koná ve Sklepní uličce v Hnanicích v době od 10.00 do 20.00 hodin.
Každý návštěvník si zakoupí skleničku, mapku a může vyrazit degustovat. Nákupem skleničky má návštevník zaplacené vstupné. Kola však před tím raději umístíme do našeho cyklovleku - tam budou v bezpečí.
Samozřejmostí je degustace vín v nejméně dvaceti sklepech. Hradí se jednotlivé vzorky ve sklepích (ceny jsou v režii vinaře). Atmosféru doladí cimbálová muzika Antonína Stehlíka a cimbálová muzika Denár ze Znojma, cimbálová muzika Notečka z Břeclavi a příjemný podvečer a večer vám zpříjemní Duo BLUE BAND.

Program

  • V ranních hodinách odjezd z nástupních míst (Ostrava - Olomouc - Prostějov - Otrokovice - Kroměříž - Vyškov - Brno). Dorazíme do Hnanic, kde vyložíme kola. Dobrovolníci mohou vyrazit přímo na ochutnávku vín a cyklistiky se nemusí účastnit.
  • Projedeme cyklistický okruh Hnanice - Retz v Rakousku (staré náměstí se sklepením, ochutnávka vín) - Hardegg v Rakousku (hrad) - Lukov (poslední zbytky železné opony v České republice) a zpět podél řeky Dyje do Hnanic (cca 55 km). Zájemci o turistiku si projdou kratší okruh podél řeky Dyje (max 15 km).
  • Uložíme svá kola do cyklovleku a vyrazíme se posilnit tradičními jídly a vínem do Sklepní uličky.
  • po 20 hodině odjezd zpět do nástupních míst

Nocleh a strava

Stravovat se budeme během celého dne v některé z místních restaurací (není zahrnuto v ceně zájezdu). Nocleh potřebovat na tomto zájezdu nebudeme. V rámci dne otevřených dveří v Hnanicích je k dispozici celá řada bufetů a stánků s různými pochutinami, které se hodí zejména k vínu.

Doprava

Doprava je zajištěna autobusem nebo mikrobusem s cyklistickým vlekem na kola.

Cena

Základní cena s kolem: 790,- Kč
Základní cena bez kola: 690,- Kč

Příplatek za nástupní místo Ostrava, Olomouc: +200,- Kč

Nejlehčí program

Velmi lehký program vhodný pro průměrně zdatné turisty, rodiny s dětmi i seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
5.5.2018 - 5.5.2018
Délka pobytu:
1 den
Destinace:
Česká republika
Strava z vlastních zásobAutobusMikrobus
Cena 790 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím