Beskydy na kole

Nejkrásnější místa Beskyd s ubytováním na horské chatě

Proběhnuté zájezdy

C189
od 9.7.2020
do 12.7.2020
Prázdninový termín
4 dny
3 600 Kč
C178
od 3.9.2020
do 6.9.2020
STOP - vyprodáno
4 dny
3 600 Kč

Projedeme nejkrásnější místa Beskyd na kole. Výjezd na Lysou horu po trase závodu Míru, Štramberská trúba, okolo přehrady Šance, Masarykovo údolí, podél řeky Ostravice nebo kolem přehrady Olešná u Frýdku Místku se zastávkou na výbornou kávu. Ubytování na horské chatě s ochutnávkou piva z místního Beskydského pivovárku. Táborák, grilování, kytara.

Beskydy - pohoří v Karpatech na severovýchodní Moravě. Beskydy sousedí s Polskem a Slovenskem. Nejvyšší horou je Babia hora v Oravských Beskydech s výškou 1725 m. Na Českém území je za nejvyšší horu Beskyd považována Lysá hora.
Lysá hora - nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd. Má nadmořskou výšku 1323 m. Na její vrchol, kde se nachází dvě turistické chaty s restaurací, vede krásná asfaltová cesta ideální pro výjezd na kole, kde se dříve konal známý závod Míru.
Masarykovo údolí - údolí, které se nachází nedaleko přehrady Šance. Hluboko zařezané údolí s řadou potůčků nás dovede nejen na Lysou horu, ale také na na Grúň a dále na Bílý kříž.
Vodní nádrž Šance - na toku řeky Ostravice, vybudovaná v letech 1964-1969. Při stavbě byla zatopena část obce Staré Hamry. Dnes shromažďuje pitnou vodu a proto podléhá hygienické ochraně (zákaz koupání). Další význam je regulace průtoku a ochrana před povodněmi.
Přehrada Olešná - nachází se u Frýdku-Místku. Místo konání fenomenálního závodu Inline24. Kolem celé přehrady vede úžasný asfaltový cyklochodník. Výchozí místo pro další etapy - do Kopřivnice a Štramberka.

Program

Čtvrtek - příjezd a ubytování
Odjezd z nástupních míst v Čechách a na Moravě. Příjezd do Beskyd v odpoledních hodinách, kdy nás čeká ubytování na horské chatě, příprava výčepu místního piva z Beskydského pivovárku, uvítací večírek u ohně nebo ve společenské místnosti naší chaty. Chutná večeře. Pohodový začátek víkendu.

Pátek - kolem přehrady Šance na Bílý kříž
Snídaně. A: Po málo frekventované cestě se dostaneme k hrázi přehrady Šance (prohlídka). Dále pokračujeme po úžasné panoramatické silničce bez provozu s výhledy na přehradu až na Staré Hamry. Vystoupáme na Grúň (rekreační oblast a lyžařské centrum) a po hřebenové asfaltce přes Švarnou Hanku a Smrkovinu až na Bílý kříž (restaurace). Na trase nás čekají krásné výhledy na Lysou horu a četná údolí Beskyd. Z Bílého kříže podél řeky Černá Ostravice do obce Černá a zpět na Staré Hamry. Stejnou cestou podél přehrady zpět na Ostravici. Večeře. (55 km, převýšení 945 m). Mapka a převýšení.
B: trasu je možno prodloužit a zpět se vydat přes Visalaje, Papežov, Krásnou a Malenovice zpět na Ostravici (+10-20 km). Mapka a převýšení

Sobota - výjezd na Lysou horu (1323 m)
Snídaně. A: podél řeky Ostravice do Frýdlantu nad Ostravicí. Výjezd na Borovou a Malenovice do obce Lubno. Dále budeme pokračovat do údolí Krásná s prohlídkou Mohelnického a Tošanovského vodopádu. Z Papežova nás čeká úžasné stoupání až na vrchol Lysé hory (občerstvení). Vydáme se po trase závodu Míru a řady dalších jiných závodních akcí. Na vrchol Lysé hory nikdy nezapomenete, stejně jako na úžasný sjezd zpět po výstupové trase. Odbočíme do Masarykova údolí a podél říčky Řečice s řadou úžasných túní vhodných k osvěžení se vrátíme k přehradě Šance. Po známe trase zpět na Ostravici. Večeře. (55 km, převýšení 1200 m). Mapka a převýšení.
B: Z Lysé hory si můžete užít také sjezdy terénem, případně je možné si cestu zpět prodloužit přes Visalaje o trasu podél řeky Morávky až do obce Morávka a Pražmo. (+20 km). Mapka a převýšení.

Neděle - přes Srdce Beskyd a Pustevny do Štramberka Snídaně. B: Přes Malý Smrček na Podolánky (hotel Srdce Beskyd). Výjezd na Martiňák a po Cyrilometodějské stezce na Pustevny. Možnost zajížďky na Radhošť nebo k soše Radegasta. Krásný sjezd po Knížecí cestě do Frenštátu pod Radhoštěm a přes zříceninu hradu Šostýn do Kopřivnice (muzeum Tatra). Nedaleko navštívíme krásné náměstí Štramberka s věhlasnou trúbou. Ochutnáme místní specializu Štramberské uši a vydáme se na místo srazu s autobusem do Nového Jičína. (60 km, převýšení 1300 m). Mapka a převýšení
A: Trasu je možno zjednodušit vynecháním Pusteven a trasou přes Čeladnou, Kunčice pod Ondřejníkem a Tichou (40 km, převýšení 510 m). Mapka a převýšení..
Zpět do nástupních míst se vrátíme v nočních hodinách.

Nocleh a strava

Ubytování je zajištěno po celou dobu v naší horské chatě v obci Ostravice. Chata nabízí ubytování v pokojích pro 2, 3, 6 i více osob. V dolní části chaty je velká kuchyně, v horní části chaty je skvělá společenská místnost. Před chatou je posezení, ohniště, pergola. Parkování u chaty.

Stravování je zajištěno formou polopenze z naší polní kuchyně. Připravíme Vám chutné snídaně (zdravý koutek - jogurt, müsli, ovoce, sladký koutek - vánočka nebo makovec, jam, med, dojídací koutek - šunka, salám, sýr a jedno hlavní jídlo - párek, vajíčka, volské oko, apod.) a také večeře (polévka, druhý chod, salát nebo dezert).

Doprava

V základní ceně zájezdu je vlastní doprava. Na místo vypravujeme také mikrobus nebo minibus cestovní kanceláře s cyklovlekem za příplatek podle nástupního místa.

Nástupní místa:

 • Praha (+1500 Kč)
 • Brno (+500 Kč)
 • Vyškov (+500 Kč)
 • Prostějov (+500 Kč)
 • Olomouc (+500 Kč)
 • Ostrava (+500 Kč)
 • Jiné místo na trase (D1 +1500 Kč)

Důležité informace

Obtížnost - obtížnost je možné upravovat podle výkonnosti účastníků zájezdu. Každou etapu je možné průběžně zkrátit nebo prodloužit. Zájezd je možné pojmout i vyloženě odpočinkově. Na své si přijdou i sportovní cyklisté, případně silničáři či milovníci MTB.
Povrch - budeme se pohybovat především po asfaltových cyklostezkách či cestách. Zájemci si mohou užít také lesní pěšiny či vyložené sjezdy lesem.

Doporučujeme místní e-shop pro cyklisty a motorkáře. Informace zde.

Cena

Základní cena: 3600,- Kč

Cena zahrnuje:

 • vlastní dopravu (doprava minibusem CK je možná za příplatek)
 • 3x ubytování v horské chatě s polopenzí
 • ochutnávku místních piv z Beskydského pivovárku
 • práci průvodce a kuchaře
 • služby cestovní kanceláře, DPH, pojištění proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • dopravu minibusem s cyklovlekem cestovní kanceláře
 • vstupné do památek
 • stravování a nápoje během dne

Příplatky:

 • svoz z Moravy (Kroměříž, Prostějov, Olomouc, Vyškov, Brno) +500 Kč
 • svoz z Čech (Praha, D1 po Brno) +1500 Kč

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
9.7.2020 - 12.7.2020
Délka pobytu:
4 dny
Destinace:
Česká republika
Horská chataPolopenzeAutomobilem (Vlastní doprava)MikrobusMinibus
Cena 3 600 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím