Beskydy na kole

Nejkrásnější místa Beskyd s ubytováním na horské chatě

Proběhnuté zájezdy

C189
od 9.7.2020
do 12.7.2020
Prázdninový termín
4 dny
3 600 Kč
C178
od 3.9.2020
do 6.9.2020
STOP - vyprodáno
4 dny
3 600 Kč

Projedeme nejkrásnější místa Beskyd na kole. Výjezd na Lysou horu po trase závodu Míru, Štramberská trúba, okolo přehrady Šance, Masarykovo údolí, podél řeky Ostravice nebo kolem přehrady Olešná u Frýdku Místku se zastávkou na výbornou kávu. Ubytování na horské chatě s ochutnávkou piva z místního Beskydského pivovárku. Táborák, grilování, kytara.

Beskydy - pohoří v Karpatech na severovýchodní Moravě. Beskydy sousedí s Polskem a Slovenskem. Nejvyšší horou je Babia hora v Oravských Beskydech s výškou 1725 m. Na Českém území je za nejvyšší horu Beskyd považována Lysá hora.
Lysá hora - nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd. Má nadmořskou výšku 1323 m. Na její vrchol, kde se nachází dvě turistické chaty s restaurací, vede krásná asfaltová cesta ideální pro výjezd na kole, kde se dříve konal známý závod Míru.
Masarykovo údolí - údolí, které se nachází nedaleko přehrady Šance. Hluboko zařezané údolí s řadou potůčků nás dovede nejen na Lysou horu, ale také na na Grúň a dále na Bílý kříž.
Vodní nádrž Šance - na toku řeky Ostravice, vybudovaná v letech 1964-1969. Při stavbě byla zatopena část obce Staré Hamry. Dnes shromažďuje pitnou vodu a proto podléhá hygienické ochraně (zákaz koupání). Další význam je regulace průtoku a ochrana před povodněmi.
Přehrada Olešná - nachází se u Frýdku-Místku. Místo konání fenomenálního závodu Inline24. Kolem celé přehrady vede úžasný asfaltový cyklochodník. Výchozí místo pro další etapy - do Kopřivnice a Štramberka.

Program

Čtvrtek - příjezd a ubytování
Odjezd z nástupních míst v Čechách a na Moravě. Příjezd do Beskyd v odpoledních hodinách, kdy nás čeká ubytování na horské chatě, příprava výčepu místního piva z Beskydského pivovárku, uvítací večírek u ohně nebo ve společenské místnosti naší chaty. Chutná večeře. Pohodový začátek víkendu.

Pátek - kolem přehrady Šance na Bílý kříž
Snídaně. A: Po málo frekventované cestě se dostaneme k hrázi přehrady Šance (prohlídka). Dále pokračujeme po úžasné panoramatické silničce bez provozu s výhledy na přehradu až na Staré Hamry. Vystoupáme na Grúň (rekreační oblast a lyžařské centrum) a po hřebenové asfaltce přes Švarnou Hanku a Smrkovinu až na Bílý kříž (restaurace). Na trase nás čekají krásné výhledy na Lysou horu a četná údolí Beskyd. Z Bílého kříže podél řeky Černá Ostravice do obce Černá a zpět na Staré Hamry. Stejnou cestou podél přehrady zpět na Ostravici. Večeře. (55 km, převýšení 945 m). Mapka a převýšení.
B: trasu je možno prodloužit a zpět se vydat přes Visalaje, Papežov, Krásnou a Malenovice zpět na Ostravici (+10-20 km). Mapka a převýšení

Sobota - výjezd na Lysou horu (1323 m)
Snídaně. A: podél řeky Ostravice do Frýdlantu nad Ostravicí. Výjezd na Borovou a Malenovice do obce Lubno. Dále budeme pokračovat do údolí Krásná s prohlídkou Mohelnického a Tošanovského vodopádu. Z Papežova nás čeká úžasné stoupání až na vrchol Lysé hory (občerstvení). Vydáme se po trase závodu Míru a řady dalších jiných závodních akcí. Na vrchol Lysé hory nikdy nezapomenete, stejně jako na úžasný sjezd zpět po výstupové trase. Odbočíme do Masarykova údolí a podél říčky Řečice s řadou úžasných túní vhodných k osvěžení se vrátíme k přehradě Šance. Po známe trase zpět na Ostravici. Večeře. (55 km, převýšení 1200 m). Mapka a převýšení.
B: Z Lysé hory si můžete užít také sjezdy terénem, případně je možné si cestu zpět prodloužit přes Visalaje o trasu podél řeky Morávky až do obce Morávka a Pražmo. (+20 km). Mapka a převýšení.

Neděle - přes Srdce Beskyd a Pustevny do Štramberka Snídaně. B: Přes Malý Smrček na Podolánky (hotel Srdce Beskyd). Výjezd na Martiňák a po Cyrilometodějské stezce na Pustevny. Možnost zajížďky na Radhošť nebo k soše Radegasta. Krásný sjezd po Knížecí cestě do Frenštátu pod Radhoštěm a přes zříceninu hradu Šostýn do Kopřivnice (muzeum Tatra). Nedaleko navštívíme krásné náměstí Štramberka s věhlasnou trúbou. Ochutnáme místní specializu Štramberské uši a vydáme se na místo srazu s autobusem do Nového Jičína. (60 km, převýšení 1300 m). Mapka a převýšení
A: Trasu je možno zjednodušit vynecháním Pusteven a trasou přes Čeladnou, Kunčice pod Ondřejníkem a Tichou (40 km, převýšení 510 m). Mapka a převýšení..
Zpět do nástupních míst se vrátíme v nočních hodinách.

Nocleh a strava

Ubytování je zajištěno po celou dobu v naší horské chatě v obci Ostravice. Chata nabízí ubytování v pokojích pro 2, 3, 6 i více osob. V dolní části chaty je velká kuchyně, v horní části chaty je skvělá společenská místnost. Před chatou je posezení, ohniště, pergola. Parkování u chaty.

Stravování je zajištěno formou polopenze z naší polní kuchyně. Připravíme Vám chutné snídaně (zdravý koutek - jogurt, müsli, ovoce, sladký koutek - vánočka nebo makovec, jam, med, dojídací koutek - šunka, salám, sýr a jedno hlavní jídlo - párek, vajíčka, volské oko, apod.) a také večeře (polévka, druhý chod, salát nebo dezert).

Doprava

V základní ceně zájezdu je vlastní doprava. Na místo vypravujeme také mikrobus nebo minibus cestovní kanceláře s cyklovlekem za příplatek podle nástupního místa.

Tento zájezd realizujeme - v závislosti na počtu přihlášených – jedním nebo dvěma mikrobusy pro 8 osob nebo minibusem pro 19 osob. Díky tomuto výběru dopravních prostředků rušíme jen velmi málo zájezdů. Minimální počet účastníků pro konání tohoto zájezdu je 8 osob.

Z aktivních cestovních kanceláří máme nejširší nabídku nástupních míst na Moravě. U této akce nabízíme níže uvedená nástupní místa:
Nástupní místa:

 • Praha (+1 500 Kč)
 • Brno (+500 Kč)
 • Vyškov (+500 Kč)
 • Prostějov (+500 Kč)
 • Olomouc (+500 Kč)
 • Ostrava (+500 Kč)
 • Jiné místo na trase (D1 +1 500 Kč)

Přeprava kol je zajištěna kvalitním cyklovlekem pro 44 kol nebo menším cyklovlekem pro 22 kol. V případě jízdy mikrobusem převážíme kola částečně v nosičích kol na střeše dodávky a částečně v nákladním vleku.

Akceptujeme přepravu elektrokol. V přihlášce své elektrokolo zaregistrujte v textu poznámky. Počet elektrokol na každém zájezdu je vzhledem ke kapacitě cyklovleků omezený. Nenahlášené elektrokolo nemusí být u nástupu akceptováno.

Důležité informace

Rezervace bez rizika
V okamžiku rezervace zájezdu uhradíte pouze zálohu ve výši 1.000 Kč/osobu. Tři měsíce před odjezdem uhradíte se platí záloha na zájezd do 50 % ceny zájezdu. Doplatek do plné ceny platíte až měsíc před odjezdem na zájezd. Dle všeobecných obchodních podmínek můžete zájezd zrušit bez poplatku až do doby 30 dní před odletem (srovnejte s konkurencí).

Náročnost:
Obtížnost je možné upravovat podle výkonnosti účastníků zájezdu. Každou etapu je možné průběžně zkrátit nebo prodloužit. Zájezd je možné pojmout i vyloženě odpočinkově. Na své si přijdou i sportovní cyklisté, případně silničáři či milovníci MTB.

Povrch
Budeme se pohybovat především po asfaltových cyklostezkách či cestách. Zájemci si mohou užít také lesní pěšiny či vyložené sjezdy lesem.

Technické vychytávky
Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.

Doporučujeme místní e-shop pro cyklisty a motorkáře. Informace zde.

Cena

Základní cena: 3 600 Kč

Cena zahrnuje:

 • vlastní dopravu (doprava minibusem CK je možná za příplatek)
 • 3x ubytování v horské chatě s polopenzí
 • ochutnávku místních piv z Beskydského pivovárku
 • práci průvodce a kuchaře
 • služby cestovní kanceláře, DPH, pojištění proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • dopravu minibusem s cyklovlekem cestovní kanceláře
 • vstupné do památek
 • stravování a nápoje během dne

Příplatky:

 • svoz z Moravy (Kroměříž, Prostějov, Olomouc, Vyškov, Brno) +500 Kč
 • svoz z Čech (Praha, D1 po Brno) +1500 Kč

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
9.7.2020 - 12.7.2020
Délka pobytu:
4 dny
Destinace:
Česká republika
Horská chataPolopenzeAutomobilem (Vlastní doprava)MikrobusMinibus
Cena 3 600 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím