To nejlepší ze západní Korsiky

Cvičení, turistika a cyklovýlety na Korsice

Proběhnuté zájezdy

652
od 3.7.2016
do 14.7.2016
Poslední volná místa
12 dní
11 990 Kč

Nejkrásnější část Korsiky se nachází na západním pobřeží ostrova. Soutěska Spelunca, skalní ráj Calanches, turistické centrum Porto s krásnou Capu d´Orto či Monte Cinto a Korsický Matternhorn - vrchol Paglia Orba. Budeme se koupat, dvakrát denně cvičit, jezdit na kole nenáročné i náročnější vyjížďky a vystoupíme na nejkrásnější vrcholy v okolí. Nemine nás ani oblíbený turnaj ve volejbale, můžete se projet na koni nebo jezdit na mořském kajaku.

plaz-sagoneJen 16 hodin jízdy autobusem a trajekt Vás dělí od místa, kde jsou ideální podmínky snad pro všechny sporty. Samotná plavba lodí z Livorna do Bastie je zážitkem, na který budete rádi vzpomínat. Přejezdem ostrova se seznámíte s prostředím. Bydlíme v bungalovech pro 5 osob v kempu Sagone **** na západním pobřeží Korsiky. Dokonalé místo s bazénem a perfektním sportovním zázemím blízko krásných pláží.

Program

první den - odjezd v odpoledních hodinách z Prahy a dalších nástupních míst. Trasa přes Mnichov a Brenner na Bolognu do Livorna, kde dorazíme další den v ranních hodinách.

druhý den - trajekt 8:00-12:30 do Bastie, přejezd hor na západní pobřeží Korsiky. Ubytování. Večerní jóga na protažení po cestě. Koupání v moři. Uvítací večírek.

třetí den - ranní cvičení, nenáročná cykloturistika podél pobřeží do Cargese, kde si prohlédneme Řecký kostel a úžasnou vyhlídku na záliv. Dále po pěšině k janovské věži na poloostrově Punta d´Omigna. Cestou zpět koupání na krásné pláži du Pero (36 km, převýšení 300 m). Večerní cvičení.

čtvrtý den - ranní cvičení, přejezd autobusem do sedla Col de Vergio (1477 m). Vystoupáme na náhorní plošinu s výhledy na nejvyšší horu Korsiky Monte Cinto. Dojdeme až k horskému jezeru Lac de Nino (1743 m). Překrásné údolí připomíná prérie Jižní Ameriky. Na jógu v trávě s těmito výhledy nikdy nezapomenete (6 hod, převýšení 800 m).

pátý den - ranní cvičení, cyklovyjížďka do horských vesnic Vico, Appricciani a Cerasa. Na začátku stoupání do Vico a pak už jen nádherná vrstevnice s výhledy. Na závěr úžasné klesání až k moři na osamocenou pláž (40 km, převýšení 600 m). Večerní cvičení.

šestý den - ranní cvičení, odpočinkový den plný opalování na krásných plážích s tmavě žlutým pískem v okolí Sagone. Turnaj ve volejbale, případně projížďka na mořských kajacích. Večerní cvičení.

sedmý den - ranní cvičení, přejezd autobusem do Piany. Snadný výstup na nejkrásnější vrchol oblasti Capu d´Ortu (1294 m) a sestup přes skalní město Calanches (UNESCO). Na závěr dne koupání na plážích v Portu s prohlídkou turistického centra města. (7 hod., převýšení 800 m).

osmý den - ranní cvičení, královská cyklistická etapa ze Sagone do sedla Col de Vergio (1477 m), dále nejkrásnější sjezd na Korsice do Porta, výjezd skalním městem Calanches do Piany, dlouhý sjezd do Cargese a podél moře zpět do kempu v Sagone (100 km, převýšení 2000 m), večerní cvičení. Varianta B: kratší cyklistická etapa do horských vesnic Vico, Nesa, Arbori a dále podél řeky U Limone na osamocenou pláž (40 km, převýšení 600 m).

devátý den - ranní cvičení, volný den, večerní cvičení. Program dle dohody na místě s klienty.

desátý den - ranní cvičení, volný den, závěrečné cvičení speciál s překvapením.

jedenáctý den - ráno vyklizení apartmánů, přejezd do Bastie, trajekt 13:30 - 18:00.

dvanáctý den - příjezd do nástupních míst v poledních hodinách.

Nocleh a strava

Kemping Sagone **** prošel v posledních letech důkladnou rekonstrukcí. V kempu najdeme krásný bazén (zdarma) s barem a restaurací a především téměř dokonalé sportovní zázemí. Hřiště s pódiem, velké travnaté fotbalové hřiště, kardio zóna v přírodě. Ubytováni budeme v bungalovech pro 5-6 osob. Každý bungalov má velkou terasu s posezením, kuchyňský kout vybavený pro nenáročné vaření, vlastní WC a koupelnu a dvě oddělené ložnice pro 2 a 3 osoby (v jedné ložnici lůžko na patro). Levnější varianta ubytování ve vlastním stanu v kempu je také možná. Přímo před kempem je velký supermarket na nákupy. Kemp je vzdálen od pláže asi 2 km. V sezóně jezdí na pláž několikrát denně mikrobus kempu. Stravování - vlastní, vaření v bungalovech je společenská událost. Klienti si vaří z vlastních zásob jednoduchá jídla. K dispozici k tomu máte elektrický plotýnkový vařič, ledničku a základní nádobí. V případě zájmu je možné zajistit stravu v místní restauraci u bazénu.

Podívejte se, jak to v okolí kempu vypadá:

Doprava

Dopravu zajišťujeme pohodlným autobusem s vlekem na kola. Vlek má omezenou kapacitu, proto si prosím včas rezervujte místo také pro své kolo. Během dopravy je poskytováno občerstvení teplých a studených nápojů. Máme k dispozici WC a pouštíme zajímavé filmy, aby Vám cesta rychleji utekla. Průvodce Vás upozorní na zajímavá místa, kterými budeme projíždět.
Nástupní místo Kroměříž, Ostrava, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

Důležité informace

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Základní cena: 11 990 Kč

Cena zahrnuje:

 • dopravu autobusem z Prahy a na trase,
 • trajekt Livorno - Bastia - Livorno,
 • doprava kol v cyklo vleku, poplatky za trajekt a dálnice pro cyklovlek,
 • 8 nocí v kempu Sagone **** včetně spotřeby energií, pobytové taxy a dalších poplatků,
 • 2x denně cvičení pod vedením profesionálního instruktora, pronájem ploch,
 • cykloprůvodce a delegáta znalého místního prostředí, výlety autobusem po Korsice,
 • DPH, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:

 • stravu
 • pojištění do zahraničí

Slevy:

 • vlastní doprava: -2 000 Kč

Příplatky:

 • komplexní pojištění na cesty Union TURISTA B

Nejlehčí program

Velmi lehký program vhodný pro průměrně zdatné turisty, rodiny s dětmi i seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
3.7.2016 - 14.7.2016
Délka pobytu:
12 dní
Destinace:
Francie (vč. Korsiky)
Mobilní dům, karavan, chatkaStrava z vlastních zásobAutomobilem (Vlastní doprava)Autobus
Cena 11 990 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím