Severní Korsika na kole

Pobyt v okolí Calvi s aktivním programem

Proběhnuté zájezdy

A651
od 29.6.2018
do 8.7.2018
Svátek v zájezdu
10 dní
9 900 Kč

Korsika je jako stvořená pro aktivní programy. Bereme s sebou kola, ale věnovat se budeme také plážovému volejbalu, trochu turistice, procházkám po krásných městech a samozřejmě koupání a opalování. V neposlední řadě si užijeme dvakrát denně cvičení, powerjógu, Port de bras nebo kruhové tréninky pod vedením profesionální instruktorky Aleny Klimkové.

Korsika na koleProgram jsme sestavili tak, abyste si užili novou a nepoznanou část Korsiky na jejím severním a severo-západním pobřeží. Čekají nás krásné cyklistické etapy v horách, ale také podél krásného skalnatého pobřeží s mnoha zátokami a plážemi. Užijeme si také tradiční koupání v horských tůních a pokusíme se o výstup na nějaký krásný korsický vrchol. Líbit se Vám budou také procházky po krásném letovisku Calvi, stejně jako kemp, který se nachází přímo u písečné pláže.

Program

1. den: odjezd z ČR v dopoledních hodinách přes Rakousko do Italského Livorna.
2. den: ranní trajekt na Korsiku (8:00 - 12:30). Přesun do kempu v Calvi, koupání a odpočinek po cestě. Večerní protažení.
3. den: ranní cvičení, cyklistická etapa podél moře z Calvi k tůním na řece Fango a zpět vnitrozemskou cestou dokončíme celý okruh. ↔65 km, 6 hodin, ↑ 850 m, ↓ 850 m. Večerní cvičení.
4. den: ranní cvičení, horská cyklistická etapa z Calvi přes Montemaggiore do sedla a dále do krásného horského opevněného městečka Saint Antonio se sjezdem terénem nebo po silnici Ile Rousse (koupání). Zpět podél moře do Calvi. ↔60 km, 5 hodin, ↑ 1100 m, ↓ 1100 m. Večerní cvičení.
5. den: ranní cvičení, odpočinkový den u moře s volejbalovým turnajem a dalšími aktivitami na pláži. Večerní cvičení.
6. den: ranní cvičení, cykloetapa s podporou busu z Belgodere po krásné klikaté silničce přes Speloncato, Nessa, Feliceto, Muro, Avapessa do Saint Antonina (možno vynechat) a dále do průsmyku ze 4. dne, který si tentokrát užijeme ve sjezdu až do Calvi. ↔65 km, 6 hodin, ↑ 700 m, ↓ 1200 m.
7. den: výlet do hor s výstupem na nejvyšší vrchol Korsiky Mt. Cinto (2706 m) nebo Monte Corona (2144 m) - nejsevernější dvoutisícovku Korsiky.
8. den: Ranní protažení. Odpočinkový den na pláži s případnou cyklistikou podél pobřeží na oblíbené pláže. Večerní závěrečné cvičení.
9. den: Vyklizení mobilních domů, přejezd k Bastii, prohlídka města, případně poslední koupání. Večerní trajekt na pevninu do Livorna.
10. den: Přes Itálii a Rakousko nočním přejezdem dorazíme v ranních hodinách do ČR.

Nocleh a strava

Po celou dobu zájezdu bydlíme v jednom kempu, nikde se nestěhujeme ani neposouváme. Kemp je vzdálen asi 2 km od centra Calvi a přes místní komunikaci a eukalyptový les asi 300 m od písečné pláže s promenádou vedoucí do města.
V kempu jsou místa pro stany a městečko mobilních domků. Budeme využívat mobilní domy Piana pro 6 osob. Každý mobilní dům má jeden pokoj s dvojlůžkem (140 cm) a další dva pokoje s oddělenými lůžky (80 cm). Je zde vybavená kuchyňka pro nenáročné vaření a samozřejmě toaleta a koupelna. K mobilnímu domu náleží také terasa s posezením.
V mobilním domě je klimatizace.
Zájemci mohou využít levnější varianty a bydlet v kempu ve vlastním stanu. K dispozici máte ohraničený prostor pro stan s přístupem k elektrické energii.

Kemp je klasifikován jako ****. K dispozici je celá řada sportovišť (tenis, volejbal, fotbal, cvičební plochy, minigolf, aj.), v kempu je k dispozici WiFi. Můžete využít také místní restauraci, miniobchůdek, možnost grilování, můžete si objednat také místní polopenzi (cena na vyžádání).

Doprava

Na Korsiku pojedeme zahraničním autobusem s klimatizací, WC, barem a TV/videem. Autobus řídí dva zkušení profesionálové.
Autobus bude vybaven cyklo vlekem pro 40 kol s profesionálními závěsy na kola. Nakládání kol je náročné a proto je potřeba se k odjezdu dostavit s dostatečným předstihem. Uvítáme samozřejmě pomoc při nakládání kol.

Důležité informace

Pláž a koupání

Pláž u kempu je písčitá a tvoří velkou zátoku s výhledem na citadelu v centru města. Na pláži je mnoho barů a restaurací, slunečníky a lehátka (za poplatek). Podél pláže vede dřevěná promenáda až do jachetního přístavu v Calvi. Podél chodníčku vede také dráha vláčku, který spojuje Calvi s Ile Rousse.

Další koupání je hned za Calvi, kde najdeme mnoho přírodních pláží s pískem mezi skálami. Kousíček od Calvi je poloostrov La Ravellata, kde jsou nekonečné možnosti koupání v křišťálovém moři a možnosti šnorchlování. Další pláže jsou podél pobřeží z Calvi ve směru na Ile Rousse a St. Florent.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Základní cena v mobilním domku: 13 700 Kč
Základní cena ve vlastním stanu: 9 900 Kč

POZOR - AKTUÁLNĚ SLEVA 400 Kč pro prvních 20 přihlášených. Víte o tom, že si můžete svým doporučením vydělat na část dovolené ? Více informací zde.

Cena zahrnuje:

 • dopravu z Ostravy na Korsiku a zpět
 • dopravu po Korsice (mimo fakultativních výletů)
 • trajekt na Korsiku včetně všech tax a poplatků
 • 7x ubytování v mobilním domě pro 6 osob (zaplněný 6 osobami), nebo ve vlastním stanu (včetně elektřiny)
 • 2x denně cvičení pod vedením instruktorky Aleny Klimkové
 • cyklistický program pod vedením cyklo instruktora
 • další sportovní program během dne
 • pronájem sportovních terénů v kempu
 • DPH, pojištění CK proti úpadku a další poplatky (pobytová taxa, energie, apod.)

Cena nezahrnuje:

 • stravování (doporučujeme využít naše výborné konzervy se zavařeným masem
 • komplexní pojištění na cesty
 • fakultativní výlety po Korsice (výstup na Mt. Cinto, apod. - dle počtu účastníků)

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
29.6.2018 - 8.7.2018
Délka pobytu:
10 dní
Destinace:
Francie (vč. Korsiky)
Mobilní dům, karavan, chatkaPod stanemStrava z vlastních zásobAutobus
Cena 9 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím