8. 2. 2022

Výstup na Jebel Toubkal a Marrakeš

Maroko - pět dní v exotice s výstupem na nejvyšší horu severní Afriky a Velkého Atlasu.

S ohledem na letový řád nízkonákladových leteckých společností jsme vytvořili program, který v sobě zahrnuje zhuštěný, nicméně reálný program výstupu, včetně aklimatizace a následného odpočinku v krásném a teplém prostředí exotického města Marrakeš.

1. den: dopolední transfer z nástupních míst na Moravě, přes Brno na letiště ve Vídni. Odlet v 15:15 hod. do Marrakeš (přílet 18:30). Transfer cca 250 km přímo do horské vesnice Imlil (1715 m), kde přespíme v místním hostelu s výhledem na údolí, pohoří Vysokého Atlasu a rozkvetlou horskou oázu.

2. den: snídaně v ceně. Dnes vystoupáme k chatě Les Mouflons do výšky 3202 m. Cestou nás čekají četné zastávky na občerstvení (mačkaný juice, drobné jídlo), část treku vede podél řeky, část již ve vysokohorském terénu po velmi dobře znatelném chodníku. Jistě potkáme také osly s nákladem, další skupiny turistů i místní obyvatele fotogenické vesničky Sidi Chamarouch. Dnešní převýšení 1300 m. Trek asi 5-6 hodin. Večeře na horské chatě v ceně.

3. den: snídaně v ceně. Výstup na vrchol Jebel Toubkal (4167 m). Máme na to celý den a stoupat můžeme pomalu a v poklidu. Čeká nás vysokohorský terén, velké kamenné balvany, kamenný chodníček. Je možné, že narazíme na sněhové pláně, které bezpečně překonáme. Závěrečný úsek na vrchol může být větrný. Zpět na chatu sestoupíme stejnou cestou. Dnes nás čeká převýšení 900 m nahoru i dolů. Trek cca 7 hodin. Po návratu na chatu nás čeká zasloužená večeře (v ceně).

4. den: snídaně v ceně. Sestoupíme stejnou cestou zpět do vesnice Imlil. Cestou si prohlédneme říčku, vodopády, život místních berberů i květy provoněnou horskou oázu. Kolem poledne nás čeká přesun do Marrakeše. Ubytujeme se a vyrazíme do Mediny na večeři (není v ceně). Vychutnáme si večerní atmosféru úžasného trhu na náměstí Jemaa El Fna. Uvidíme krotitele hadů, kolem budou pobíhat opice, zahltí vás výkřiky prodavačů koření a kůže. Vůně a pachy tohoto místa se Ti na dlouho vryjí do paměti.

5. den: snídaně v ceně. Dopoledne si ještě prohlédneme hlavní památky Marrakeše, zejména palác El Badi, mešitu Mosquée de la Koutoubia. Zbytek času strávíme nákupy na místních trzích, případně ochutnáme ještě něco dobrého před odletem. Transfer na letiště a odlet v 19:05 do Vídně. Přílet deset minut po půlnoci.

6. den: Transfer do nástupních míst, kde budeme v brzkých ranních hodinách.

Zájezd Maroko - výstup na Jebel Toubkal a Marrakeš

Detaily zájezdu a rezervační formulář najdeš zde.

Základní cena: 12 900 Kč

Cena zahrnuje:

  • transfer z Moravy na letiště ve Vídni
  • leteckou dopravu Vídeň - Marrakeš, včetně dvou palubních zavazadel
  • transfer z letiště Marrakeš do Vysokého Atlasu a zpět do Marrakeše
  • 2x ubytování v městských hostelech se snídaní
  • 2x ubytování na horské chatě s polopenzí
  • práci marockého a českého průvodce
  • služby cestovní kanceláře, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

Příplatky:
Příplatky zvolte v rolovacím menu v přihlášce k zájezdu...

  • +500 Kč/osobu možnost výběru sedadla v letadle
josef-kretinsky
Autor:
Josef Křetinský